...vasta sitten kun se on tuhonnut kaikki muut uskonnot maan päältä, ja niiden uskovaiset.
http://youtu.be/Dpi97nnZRuw
http://youtu.be/Dpi97nnZRuw
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Islam on tosiaan keksinyt inhottavan valheen tai ovelan juonen väittäessään olevansa rauhan uskonto. Sitä se ei ole, vaan aivan samoin kuin gnostilainen lahko tai miekka Jeshuan opetuslapsen kädessä sen tarkoitus on RIIDAN AIHEUTTAMINEN. Jo Ismaelin tai Esaun siunauksessa sanottiin: Sinä olet jokaista veljeäsi vastaan ja jokainen veljesi on sinua vastaan.
Jeshua kuvaa hyvin tässä oman mielipiteensä ja tavoitteensa, jonka hän toimeenpanee mm. gnostilaisuuden ja islamin kautta:
"Tulta minä olen tullut tuomaan maan päälle - ja kuinka toivonkaan, että se jo olisi syttynyt! 50. Mutta minut on kasteella kastettava - ja missä ahdistuksessa olenkaan, ennen kuin olen sen läpi käynyt! 51. Luuletteko, että olen tullut tuomaan maan päälle rauhaa? En suinkaan, vaan riitaa! 52. Tästedes saman perheen jäsenet ovat eri puolta: viidestä on kolme kahta, kaksi kolmea vastaan. 53. Isä joutuu vastakkain poikansa kanssa, poika isänsä, äiti tyttärensä ja tytär äitinsä, anoppi miniänsä ja miniä anoppinsa kanssa."
Tuo sana Tästä eteenpäin viittaa juuri tähän nykyiseen aikaan. Vuodesta 1998 eteenpäin ainakin 500 vuotta.
Islam on Jeshuan armosta ja Isän oveluuden kautta sittenkin RIIDAN EIKÄ RAUHAN USKONTO.
Okeastaan on hyvä asia, että islamia kutsutaan Rauhan uskonnoksi sillä muussa tapauksessa se pyrkisi Totuuden uskonnon asemaan.
Imaami Mahdi tuo: Totuuden, Yltäkylläisyyden, Rauhan ja OIkeudenmukaisuuden.
Kristinusko = Yltäkylläisyys
Islam = Rauha
Juutalaisuus = Oikeudenmukaiusuus
Muut uskonnot ?= Totuus.
Islamin tarkoitus on saattaa Totuuden uskonto voittoon.