Räsänen toisti virallisen totuuden

Sen ainoan oikean.

http://www.aamulehti.fi/Kotimaa/1194942190793/artikkeli/rasanen suomi on edelleen turvallinen maa.html

Virallista linjaa edustavat Suomessa Räsänen, Paatero, Lardot, poliisiylitarkastaja.

7000 kentttätyötä tekevää poliisimiestä ovat siis väärässä.
593
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Taitaa ola niin että koska Räsänen aikoo ehdolle europarlamenttiin on hänen myötäiltävä petovaltioiden linjaa "hajoita ja hallitse".Taas sen näkee mitä vallanhimo on saanut aikaan.He viis veisaa perähikiän mummun turvallisuudesta,muusta kantaväestöstä puhumattakaan.7000 kenttätyötä tekevää poliisia eivät ole väärässä,heillä on aitiopaikka sillä he ovat eturintamilla.

Äänestä
  • Kyllähän totuus on se, että kansalaisille turvallisuuden tunnetta luovat partiopoliisit ovat alipalkattuja, ylityöllistetyjä. Mutta mitä Päivi Räsänen siitä voisi tietää, kun kulkee henkivartijoidensa kera panssaroidun ministeriautonsa takapenkillä. Eiköhän jo lopetettaisi näiden suojatyöpaikka poliitikkojen, hyysääminen ja äänestäminen.

    Äänestä

Poliisi toki tahtoo työllistää itse itsensä... kuten muutkin turvapaikka viranomaiset.
Emme todellakaan tarvitse yhtään enempää Poliiseja.
Lisäksi liikenteen valvonta ja kansalaisten kyylääminen kun mamut tekee rikoksia... että organisoikaa nämä Poliisinne paremmin, kenkää jos on liikaa, ja nyt vaikuttaisi sille että niitä on liikaa. Jenkkityyliin Poliiseja on liikaa ja kansalaisia pistetään Vankiloihin ja pakkotöihin. Ei näin.

Äänestä

Eilen Pohjois-Savossa poliisi lähti epäillyn rattijuopon perään ja tavoitti tämän. Näin siitäkin huolimatta että matkaa kyttikseltä tapahtumapaikalle oli melkein 50 km. Lienevätkö olleet nuorempia konstuja työharjoittelussa? Vanhempi vuokko ei olisi vaivautunut yhden epäillyn ratin vuoksi kymmenien kilometrin päähän.

Ei ainakaan silloin vaivautunut kun kerran pyydettiin, vaikka vahinkoakin oli tullut tuhansien edestä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Dirty deeds done dir kirjoitti:

Sen ainoan oikean.

http://www.aamulehti.fi/Kotimaa/1194942190793/artikkeli/rasanen suomi on edelleen turvallinen maa.html

Virallista linjaa edustavat Suomessa Räsänen, Paatero, Lardot, poliisiylitarkastaja.

7000 kentttätyötä tekevää poliisimiestä ovat siis väärässä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu