Eli kertokaa hyviä kauhuelokuvia
Mä oon nähny alla mainitut
Ring (kaikki)
Kauna (kaikki)
Orpokoti (vaikken kauhuksi kutsuisi)
The Conjuring
Scream (kaikki)
Hohto
Silent hill
Tappajahai
Halloween (se surkea remake)
The Ward
Sinister
Borderland
Dark water
Manaaja
28 viikkoa myöhemmin
1 puhelu tullut
En jaks luetella enempää.
Eikä mitään kauhuklassikoita esim. Psykoa, koska jos haluaisin katsoa sen olisin katsonut jo ajat sitten.
Kertokaa hyviä kauhuelokuvia
9
133
Vastaukset
- ville runsala kauhuFANI
Friday the 13th (doxi). Nightmare on Elm Street (1-6). Texas chainsaw massacre (1974-2005) Scream (1-4)Dawn of the dead (remake),Halloween (1-3),Freddy vs Jason (2003),Re-animator (trilogia)
. - ihfebgjdk
Kyllä se Psycho kannattaa ihan yleissivistyksenkin takia katsoa... :)
Mutta muuten: Evil Dead 1 ja 2 (80-luvulta tietty), The Thing (1982), Suspiria (1977)... - janiinedelleen
Uusi Evil Dead (on oikeasti kauhu eikä komedia niiku vanha versio).
Emily Rosen Riivaaja.
The Possession.
The Damned.
Mama.
Grave Encounters.
The Cabin in the Woods.
Dont Plink (ei ihan kauhua mut ihan hyvä scififtävä jännäri).
Exists.
Splinter.
Altered.
Dog Soldiers.
The Descent 1 & 2.
Cabin Fever.
The crazies.
Trick 'r Treat.
Feast (kaikki osat).
I Spit on Your Grave.
Oculus.
30 päivää kaamosta 1 & 2.
Stake Land.
jne jne . . . :D - komedinen muna
mininerkki ja janiinedeelleen haistaakaa poron paksu kullli uudet kuahu elokuvat on ihan vitun hounoja että vetäkää käteen runkatkaa kuusta oikein kunnolla. ja jos joidenkin mielestä uudet kauhu elokuvat on hyviä niin teillä on pakko olla jotain kurapaska velliä aivojen tillalla.ps haistakaa pitkä kirahvin vittu mulkut so long mother fockers
- Mininerkki idiamille
Mielestäni puhuin kaikista kauhuelokuvista en vain 2000-luvun kauhuelokuvista...
- Komedinen muna
Mininerkki idiamille kirjoitti:
Mielestäni puhuin kaikista kauhuelokuvista en vain 2000-luvun kauhuelokuvista...
Oo sä nt vittu hiljaa keno pappi joka antaa jannuille peffaa (sanan muunnos)
- Mininerkki
Komedinen muna kirjoitti:
Oo sä nt vittu hiljaa keno pappi joka antaa jannuille peffaa (sanan muunnos)
Sanoo hikoileva sentti (sananmuunnos) ^^
- komedinen muna
Mininerkki kirjoitti:
Sanoo hikoileva sentti (sananmuunnos) ^^
oo sä hiljaa pimelin kamppi
- Mininerkki idiamille
pimeli. lol.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.693254Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k91881Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes2241269- 1291058
- 991002
- 60954
Miksi nuori ottaa hatkat? Rajut seuraukset: seksuaalinen hyväksikäyttö, väkivalta, huumeet...
Lastensuojelu on kriisissä ja nuorten ongelmat kasvussa Suomessa. Hatkaaminen tarkoittaa nuoren luvatta poistumista omil67936Shokki! Suuri seikkailu -kisassa todellinen jättiyllätys - Tämä muutos järkyttää varmasti monia!
No nyt on kyllä aikamoinen ylläri, peli todellakin kovenee…! Lue lisää: https://www.suomi24.fi/viihde/shokki-suuri-seik6885- 84879
- 34810