Tämä ei nyt oikeastaan liity kreationismiin (anteeksi siitä), mutta kylläkin täällä viime päivinä velloneeseen aborttikeskusteluun, ja etenkin jyrin huomautuksiin elämän toisesta päästä, eli kuolemasta.
Miksi etenkin uskovaiset tuntuvat pelkäävän eniten kuolemaa?
Miksei uskalleta jättää elämää Herran haltuun, vaan pitkitetään "evokkitieteellä" elämää?
http://areena.yle.fi/tv/2225239
Itse pidän Therouxin dokkareissa siitä, että vaikka hänen oma näkemyksensä tuleekin usein ilmi, hän käsittelee asioita varsin tasapuolisesti eri näkökulmista.
(Katseluaikaa vain 5 päivää)
Uskovaisten kuolemanpelko
huutis.
2
55
Vastaukset
> Miksei uskalleta jättää elämää Herran haltuun, vaan pitkitetään "evokkitieteellä" elämää? <
Ehkä taustalla on pelko siitä ettei Jumalaa ja taivasta sittenkään ole olemassa (myönnän että tämä on varastettu ajatus).- jyri
Tota noin, aihe ei kuulu palstalle.
Joten miksi evokit eivät poistattele tätä vaan poistattelevat pikku vihjauksetkin homovihkimisten kieltämiseen?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta663362Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh433157Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa1222648- 432538
- 311953
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘271850- 481636
Mihin hävisi
Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä851465- 391320
- 821189