Hyvä Sasi

Onneksi löytyy vielä lainkuuliaisia ja rohkeita suomalaisia, jotka uskaltavat uhata YLE:ä ja demarivaltaa. Halosen sikailut ja perustuslain vastainen toiminta on selvitettävä perusteellisesti. Turha on Halosen vedota Lipposen hallituksen aikaisiin kannanottoihin. YK -puheilla ei ollut hallituksen lupaa ja Halonen rikkoi siten perustuslakia. Valtakunnanoikeuteen vaan tuo maailmanparantajaämmä.
6429
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Paavo Lipponen pitäisi haastaa samasta syystä valtakunnanoikeuteen. Ei siksi, etteikö hän olisi valmistellut Irakin sotaa UaVn tahdon mukaisesti, vaan siksi, että UaVn ja hallituksen tahto saattoi olla sotarikollinen.

Hyökkäyssodan valmisteleminen on sotarikos, mistä tuomittiin jo Nurnbergissäkin 1946. Parhaat tekijät hirtettiin.

Toinen esitutkittavien piiri voisi olla ne päätoimittajat ja kolumnistit, jotka pyrkivät rikoslain vastaisesti luomaan yleistä mielipidettä Suomen liittämiseksi sotaan. Vankeutta tästä toiminnasta on luvassa vähintään vuosi ja enintään kymmenen vuotta.

Äänestä
  • Kaikki poliitikot tulisi haastaa valtakunnanoikeuteen, rikoksista kansaa kohtaan. Demokratia on aikansa elänyt, hirteen maanpetturit.

    Äänestä

  • Kansalainen kirjoitti:

    Kaikki poliitikot tulisi haastaa valtakunnanoikeuteen, rikoksista kansaa kohtaan. Demokratia on aikansa elänyt, hirteen maanpetturit.

    haastettu valtakunnanoikeuteen? Mitä tapahtui?

    Äänestä

Mikä ihmeen salaisuus nykypressan mielipiteet ja kannanotot muka ovat olleet?

Oli muitakin vaihtoehtoja, kun hlö valittiin. Ja niitä tarvitaan nytkin.

Äänestä

Sen mä vaan sanon niinku yleisenä kommenttina sun kaikkiin juttuihin ja Halosen solvauksiin.
Kaikkee hyvää sä solvaat ja kaikkee pahaa sä puollat.Voi vittu mikä jätkä, sä et voi olla nainen,kukaan nainen ei ole noin bimbo.

Äänestä
  • Yleensä ainakin vanhempi sukupolvi on kasvatettu niin että ei ainakaan julkisesti puhuta pahaa Tasavallan Presidentistä.

    En tarkoita että nytkään pitäisi puhua pahaa ainakaan sanan varsinaisessa merkityksessä mutta tosiasiat tulisi saattaa kansalaisten tietoon.

    Irak jupakka ja siihen alunalkaen vaikuttaneet tosiasiat on vaiettu kuoliaaksi,väitän että Presidentti tiesi alusta alkaen missä mennään,totuuden paljastuminen olisi vain liian kiusallista ja sitä voisikin luonnehtia jo katastrooffiksi.

    On vain hyvä että Sasi otti tuon viimeisen asian esille,tuuliviiri voi olla mukava mutta jos sellaisena on Tasavallan Presidentti niin kyllä pitää sanoa kuten ex,ns.Presidentti "kyl jottan tarttis tehrä".

    Ps.Ai nainen ei voi muka olla bimbo,no nythän on jo tullut todistetuksi että voi,ainakin kaksi naista.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Masa kirjoitti:

Onneksi löytyy vielä lainkuuliaisia ja rohkeita suomalaisia, jotka uskaltavat uhata YLE:ä ja demarivaltaa. Halosen sikailut ja perustuslain vastainen toiminta on selvitettävä perusteellisesti. Turha on Halosen vedota Lipposen hallituksen aikaisiin kannanottoihin. YK -puheilla ei ollut hallituksen lupaa ja Halonen rikkoi siten perustuslakia. Valtakunnanoikeuteen vaan tuo maailmanparantajaämmä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu