Pohjantähden asiakaspalvelu

Pohjantähti vaihtoon

Saimme vakuutusyhtiö Pohjantähdestä erittäin huonoa ja asiantuntematonta palvelua - Kukaan, joka on sivistynyt ja koulutettu ei voi niin aliarvostavasti käyttäytyä asiakasta kohtaan. Väärin kerrottuja "totuuksia" ei pyydetty edes anteeksi. Muiden kokemuksia Pohjantähden palvelun ammattitaidosta ja asiakaspalvelusta olisi kiva kuulla

5

1682

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vain pohjantähteet

      Jos olisi itse omasta mielestään "sivistynyt ja koulutettu", niin ei kai silloin Pohjantähdessä asioisi.

    • Ex maksava asiakas

      Ainakin nulju ja hidas yhtiö korvausasioissa. Kiertää kaikki korvausvastuunsa ja
      Tulkitsee ahdasmielisesti pienellä tekstillä painetut ehdot jotta VARMASTI EI
      TARVITSE korvata. Nyt lähti POHJANTÄHTI....

    • Tyytyväinen

      Olen ollut yli kymmenen vuotta asiakkaana Pohjantähdessä ja en voi mitään huonoa sanoa heistä, jos huonosta palvelusta jotain sanotaan, niin silloin on sanojan syytä katsoa peiliin. Kiitos hyvästä ja joustavasta palvelusta Pohjantähden henkilökunta, jatketaan samaan malliin. Valittajia aina riittää, mutta ne voi jättää omaan arvoonsa.

    • Booksi

      Ihan sama kokemus kun aloittajalla. En ole ennen saanut niin halveksivaa käytöstä osakseni mitä tuolta korvauskäsittelijältä. Ihan hanurista oli se akka.

    • Varsinainentähti

      Samoin täällä. Varsinainen "asiantuntija" käsittelijänä, ei ymmärrä lämmitysjärjestelmistä mitään. Viikko sitten sanoi päätöksen olevan kielteinen ja tulevan tällä viikolla. Tänään vastaus oli, että päätös on tehty, mutta käsittely kesken. ..Ensi viikolla tulee päätös. .....Vesivahinko, mutta korjaamista ei aloiteta ennen kuin valitus on käsitelty loppuun asti. Kaksi viikkoa jo odoteltu päätöstä. Ei vastaa puhelimeen eikä viesteihin. Tylyä, hidasta ja erittäin huonoa palvelua.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. MIksi suurin osa persuista on alkoholisteja?

      Tätä jäin pohdiskelemaan....
      Maailman menoa
      94
      4155
    2. 67
      3421
    3. Putin lähti takki auki sotaan....

      Luuli, että kolmessa päivässä hoidetaan, nyt on mennyt 3,5 vuotta eikä voitosta tietoakaan. Kaiken lisäksi putin luuli,
      Maailman menoa
      72
      3054
    4. SDP ylivoimainen ykkönen

      En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.
      Maailman menoa
      81
      2529
    5. Suomalainen lähti ilman takkia sotaan

      Malli oli "kajander", johon kuului pelkästään kokardi, ja sotilaan itse metsästä katkoma puukeppi ryssien huitomiseen.
      Maailman menoa
      5
      2346
    6. Polttomoottoriauto on köyhän merkki

      Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.
      Maailman menoa
      202
      2117
    7. Patteriauton ovia ei saatu auki - kuljettaja koki hirvittävän kuoleman!

      ”Oviongelma johti kuskin kuolemaan kolarissa – tämä ratkaisu saatetaan kieltää kokonaan Sivulliset pyrkivät tempomaan a
      Maailman menoa
      30
      2061
    8. Mies älä

      Odota enää vaan toimi. Pieni vinkkivitonen 🫰💥
      Ikävä
      41
      860
    9. Harmittaa ettei paluuta entiseen enää ole

      Paluuta entiseen ei ole koska pilasit kaiken.
      Ikävä
      73
      781
    10. Mä tiedän

      Että sä tiedät, että mä tiedän, että sä tiedät. Me molemmat tiedetään. Onko näin?
      Ikävä
      52
      756
    Aihe