Valittava kuolemantapaus Phuket -Arlanda Lennolla

Sivistyneisyyttä

Eikös pitäisi ajatella ensin vaikka miten kova hinku jollakin hehkuttaa
lukkarinrakkauttaan Hua Hiniä kohtaa.
Ensinnäkin kuolemantapaus on senverran surullista omaisille että
jonkinlaista hienotunteisuutta olisi syytä osioittaa.
Toiseksi omia antipatioitaan voi purkaa muutenkin kun noin
sivistymättömillä kirjoituksilla.

15

269

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Selvät säännöt

      Samaa mieltä ! Jotain_ kunnioitusta pitäisi osoittaa. Ihan mikä tahansa
      aihe ei sovi irvailun kohteeksi.
      Täällä sama mielenvikainen jaksanut Hua Hin in matkailua ( keinolla millä
      hyvänsä ) yrittää mustata. Itsensä ainakin on nolannut moneen kertaan.

      • sairaat ihmiset

        Täältäkään ei löydy minkäänlaista myöntätuntoa näille Hua Hinin mustamaalaajille. Ovat valmiita jopa iskemään vyön alle, kun tilaisuus tulee ilman myötätuntoa.


    • otsikkosi

      Siis kuka valitti lennolla, tämä epäonninen vai muut matkustajat?

      • Älyn voitto

        Lennolla valittamisesta ei ollut sanaakaan . Täällä oli räikeä väite jonka mukaan
        k.o. tapaus olisi sattunut Hua Hinistä palaavalle matkustajalle
        Älynnyt sentään valehtelija poistaa muutenkin ilkeän viestinsä.


    • niinhän siinä lukee

      "Valittava kuolemantapaus Phuket -Arlanda Lennolla"

    • kiitokset todesta

      Todella hyvä, että on vielä henkilöitä, jotka uskaltavat kertoa totuuden Hua Hinistä.
      Kaiken lukemani perusteella ei ole sovelias matkailupaikka!

      • Äly hoi

        Eikö todellakin olisi aihetta miettiä mitä kirjoittelee. Ei näin ikävä tapaus voi ketään innostaa arvostelemaan jotain paikkaa, kun tapahtuma ei edes sivua sitä. Muutenkin koko väittely Hua Hin ja Pattaya on mennyt yli järjen käytön.


      • ................
        Äly hoi kirjoitti:

        Eikö todellakin olisi aihetta miettiä mitä kirjoittelee. Ei näin ikävä tapaus voi ketään innostaa arvostelemaan jotain paikkaa, kun tapahtuma ei edes sivua sitä. Muutenkin koko väittely Hua Hin ja Pattaya on mennyt yli järjen käytön.

        Totta Hua Hinissä kun on aivan samanlaista tyttöjen kanssa vehtaamista miehillä kuin Pattayalla. Ei kyllä häiritse meidän perhettä. Hua Hin on pikku Pattaya muutenkin.


      • sairaiden paikka
        ................ kirjoitti:

        Totta Hua Hinissä kun on aivan samanlaista tyttöjen kanssa vehtaamista miehillä kuin Pattayalla. Ei kyllä häiritse meidän perhettä. Hua Hin on pikku Pattaya muutenkin.

        Se pikku Pattaya on Patong. Hua Hin on upea perhepaikka jossa uusi maan suurin vesipuisto ja paljon paljon mukavaa tekemistä. Maksan 50 e sellaista 3 minuutissa.


    • ankkakuminkaa

      Eikös tuo tyttöjen kanssa vehtaaminen olekin aivan luonnollista toimintaa mitä harrastetaan monissa muissakin kaupungeissa ja maissa? Olen kuullut että sitä harrastetaan Grönlannissa ja Samoallakin.

      Nimimerkki ...............:lla ei olisi myöskään perhettä jollei hieman olisi vällyjä pöllytetty;).

      • ..........

        Näinhän se on. Siksi ei meitä myöskään häiritse.


    • Sanokaa mitä tahansa mutta tämä on varmasti yksi tyhjänpäiväismmistä ja samalla hölmöimmstä ketjuista.Siitä syystä että ihmisenj kuoleman kustannuksella viisatellaan toiseksi kuka todistaa että uhri oli ollut siellä Huassa Lisäksi oli ilmeisetikkin Ruotsalainen koska lento oli Arlandaan ei ilmeisetikkään tähän ketjuun kenenkään osallistuneen ystävä tai vihamies joten aivan turhaa leukojen loksuttamista.Muutenkin noita ihmisten kuolemia lomilla on mielestäni turha vetvoa ,ihmisiä on kuollut iätajat lomilla kuka viiinaan joku väkivallan kohteena muutamia jopa sairauden tuomiin vaivoihin ja taitaa jotkut päästä hengestään liikenneonnetomuudessa,näin se valittevasti vaan tuppaa menemään.

    • höpö höpö

      Päivittäin kuolee kymmeniä lennoilla ympäri maailmaa. En ymmärrä miksi tämä yleensä päätyi uutisiin. Satoja suomalaisia kuolee ulkomailla joka siellä tai koneessa. Se on luonnonlaki että voi kuolla missä vaan.

    • en ymmärrä

      Miten tämä uutinen liittyy Hua Hiniin?...jos kuolee koneessa Phuket-Tukholma?

    • :-)

      Hua Hinin rannalla on hevosenpaskaa :D

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      93
      2079
    2. Perusmuotoiset TV-lähetykset loppu

      Nyt sanoo useiden HD-muotoistenkin kanavien kohdalla äly-TV, ettei kanava ole käytössä, haluatko poistaa sen? Kanavia
      Apua aloittelijalle
      167
      1520
    3. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      74
      1299
    4. Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa

      Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.
      Maailman menoa
      236
      1180
    5. No ei sun asunto eikä mikään

      muukaan sussa ole erikoista. 🤣 köyhä 🤣
      Ikävä
      73
      1160
    6. Hyvin. Ikävää nainen,

      Että vainoat ja stalkkaat miestäni.onko tarkoituksesi ehkä saada meidät eroamaan?no,siinä et tule onnistumaan
      Ikävä
      88
      1086
    7. Martina lähdössä Ibizalle

      Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      151
      1031
    8. Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava
      Maailman menoa
      243
      972
    9. Katsoin mies itseäni rehellisesti peiliin

      Ja pakko on myöntää, että rupsahtanut olen 😆. Niin se ikä saavuttaa meidät kaikki.
      Ikävä
      51
      916
    10. Uskomaton tekninen vaaliliitto poimii rusinoita pullasta

      Korni näytösesitelmä menossa kaupunginvaltuustossa. Juhlia ei ole kokouksista tiedossa muilla, kuin monipuolue paikalli
      Pyhäjärvi
      88
      891
    Aihe