Eikös pitäisi ajatella ensin vaikka miten kova hinku jollakin hehkuttaa
lukkarinrakkauttaan Hua Hiniä kohtaa.
Ensinnäkin kuolemantapaus on senverran surullista omaisille että
jonkinlaista hienotunteisuutta olisi syytä osioittaa.
Toiseksi omia antipatioitaan voi purkaa muutenkin kun noin
sivistymättömillä kirjoituksilla.
Valittava kuolemantapaus Phuket -Arlanda Lennolla
15
284
Vastaukset
- Selvät säännöt
Samaa mieltä ! Jotain_ kunnioitusta pitäisi osoittaa. Ihan mikä tahansa
aihe ei sovi irvailun kohteeksi.
Täällä sama mielenvikainen jaksanut Hua Hin in matkailua ( keinolla millä
hyvänsä ) yrittää mustata. Itsensä ainakin on nolannut moneen kertaan.- sairaat ihmiset
Täältäkään ei löydy minkäänlaista myöntätuntoa näille Hua Hinin mustamaalaajille. Ovat valmiita jopa iskemään vyön alle, kun tilaisuus tulee ilman myötätuntoa.
- otsikkosi
Siis kuka valitti lennolla, tämä epäonninen vai muut matkustajat?
- Älyn voitto
Lennolla valittamisesta ei ollut sanaakaan . Täällä oli räikeä väite jonka mukaan
k.o. tapaus olisi sattunut Hua Hinistä palaavalle matkustajalle
Älynnyt sentään valehtelija poistaa muutenkin ilkeän viestinsä.
- niinhän siinä lukee
"Valittava kuolemantapaus Phuket -Arlanda Lennolla"
- kiitokset todesta
Todella hyvä, että on vielä henkilöitä, jotka uskaltavat kertoa totuuden Hua Hinistä.
Kaiken lukemani perusteella ei ole sovelias matkailupaikka!- Äly hoi
Eikö todellakin olisi aihetta miettiä mitä kirjoittelee. Ei näin ikävä tapaus voi ketään innostaa arvostelemaan jotain paikkaa, kun tapahtuma ei edes sivua sitä. Muutenkin koko väittely Hua Hin ja Pattaya on mennyt yli järjen käytön.
- ................
Äly hoi kirjoitti:
Eikö todellakin olisi aihetta miettiä mitä kirjoittelee. Ei näin ikävä tapaus voi ketään innostaa arvostelemaan jotain paikkaa, kun tapahtuma ei edes sivua sitä. Muutenkin koko väittely Hua Hin ja Pattaya on mennyt yli järjen käytön.
Totta Hua Hinissä kun on aivan samanlaista tyttöjen kanssa vehtaamista miehillä kuin Pattayalla. Ei kyllä häiritse meidän perhettä. Hua Hin on pikku Pattaya muutenkin.
- sairaiden paikka
................ kirjoitti:
Totta Hua Hinissä kun on aivan samanlaista tyttöjen kanssa vehtaamista miehillä kuin Pattayalla. Ei kyllä häiritse meidän perhettä. Hua Hin on pikku Pattaya muutenkin.
Se pikku Pattaya on Patong. Hua Hin on upea perhepaikka jossa uusi maan suurin vesipuisto ja paljon paljon mukavaa tekemistä. Maksan 50 e sellaista 3 minuutissa.
- ankkakuminkaa
Eikös tuo tyttöjen kanssa vehtaaminen olekin aivan luonnollista toimintaa mitä harrastetaan monissa muissakin kaupungeissa ja maissa? Olen kuullut että sitä harrastetaan Grönlannissa ja Samoallakin.
Nimimerkki ...............:lla ei olisi myöskään perhettä jollei hieman olisi vällyjä pöllytetty;).- ..........
Näinhän se on. Siksi ei meitä myöskään häiritse.
Sanokaa mitä tahansa mutta tämä on varmasti yksi tyhjänpäiväismmistä ja samalla hölmöimmstä ketjuista.Siitä syystä että ihmisenj kuoleman kustannuksella viisatellaan toiseksi kuka todistaa että uhri oli ollut siellä Huassa Lisäksi oli ilmeisetikkin Ruotsalainen koska lento oli Arlandaan ei ilmeisetikkään tähän ketjuun kenenkään osallistuneen ystävä tai vihamies joten aivan turhaa leukojen loksuttamista.Muutenkin noita ihmisten kuolemia lomilla on mielestäni turha vetvoa ,ihmisiä on kuollut iätajat lomilla kuka viiinaan joku väkivallan kohteena muutamia jopa sairauden tuomiin vaivoihin ja taitaa jotkut päästä hengestään liikenneonnetomuudessa,näin se valittevasti vaan tuppaa menemään.
- höpö höpö
Päivittäin kuolee kymmeniä lennoilla ympäri maailmaa. En ymmärrä miksi tämä yleensä päätyi uutisiin. Satoja suomalaisia kuolee ulkomailla joka siellä tai koneessa. Se on luonnonlaki että voi kuolla missä vaan.
- en ymmärrä
Miten tämä uutinen liittyy Hua Hiniin?...jos kuolee koneessa Phuket-Tukholma?
- :-)
Hua Hinin rannalla on hevosenpaskaa :D
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?
Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,834483Olit ihan
Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu253258Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?
Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt392914Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?
"Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu1172727- 162700
Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka432567Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod172559Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.1132285MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,142095Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle
Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S281737