Otsikko kertookin jo kaiken oleellisen. Joskus kun avaan koneen, koneen alalaidassa näkyy kaksi Nortonin kuvaketta. Kun kirjaudun ulos ja hetken kuluttua sisään uudelleen, kuvakkeita näkyy enää vain yksi. Mikä ihme konettani vaivaa?
Välillä alalaidassa näkyy kaksi Nortonin kuvaketta
9
131
Vastaukset
Poista Norton täydellisesti ja asenna siitä uusin versio.
- On uusin
Kyseessä on uusin versio. Se on levykkeeltä asennettu.
- uninstallointi
Onko kukaan onnistunut Nortonia tai Symantec antivirusta poistamaan koneelta?
Itselläni tällä hetkellä versio 12.1 (symantec antivirus), eikä sitä pysty poistamaan. Käyttiksenä win7 pro. Kun normaalisti yrittää ohjauspaneelin kautta poistaa, ohjelma valmistelee, kerää tietoja ja konfiguroi asennusta 45 minuutin ajan mutta ei onnistu ohjelmaa kuitenkaan poistamaan. Toimintokeskuksen mukaan Symantec on edelleenkin käytössä antiviruksena, ja on jäänyt myös kovalevylle ja poistettavien ohjelmien listalle, eikä uninstallointi onnistu. Olisi luullut että tuossa ajassa saa muutamat palvelut pysäytettyä ja tiedostot poistettua. uninstallointi kirjoitti:
Onko kukaan onnistunut Nortonia tai Symantec antivirusta poistamaan koneelta?
Itselläni tällä hetkellä versio 12.1 (symantec antivirus), eikä sitä pysty poistamaan. Käyttiksenä win7 pro. Kun normaalisti yrittää ohjauspaneelin kautta poistaa, ohjelma valmistelee, kerää tietoja ja konfiguroi asennusta 45 minuutin ajan mutta ei onnistu ohjelmaa kuitenkaan poistamaan. Toimintokeskuksen mukaan Symantec on edelleenkin käytössä antiviruksena, ja on jäänyt myös kovalevylle ja poistettavien ohjelmien listalle, eikä uninstallointi onnistu. Olisi luullut että tuossa ajassa saa muutamat palvelut pysäytettyä ja tiedostot poistettua.On monet kerrat ihan normaalisti Windowsin poistoohjelmalla.
Silloin se voi olla vanha.
- Outoa..
Ystävälläni on samalta levykkeeltä asennettu Norton, mutta tietääkseni hänen koneelleen ei tule kahta kuvakkeen kuvaa.
Yleensä näillä levyillä oleva versio on ainakin 1-vuoden vanha. Itse tekisin niin että ottaisin talteen Nortonin asennuskoodin ja asentaisin sen uudestaan täältä: https://fi.norton.com/downloads
- kokemuksella1
poista se koneelta ja asenna ilmainen comdo premium. tästä ohjelmasta hyvät kokemukset monella koneella. siis comodo premium. ilmainen mutta hyvä.
- tuskin_on_vaarallista
Minullakin se Norton kuvake joskus näkyy kahtena kappaleena, mutta en ole uskonut sen olevan mitenkään vaarallista tms, niin en ole siitä välittänyt.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tänään pyörit ajatuksissa enemmän, kun erehdyin lukemaan palstaa
En saisi, silti toivon että sinä vielä palaat ja otetaan oikeasti selvää, hioituuko särmät ja sulaudummeko yhteen. Vuod336524- 356003
- 293324
- 452770
- 342604
- 152278
- 372158
- 161986
Voi ei! Jari Sillanpää heitti keikan Helsingissä - Hämmästyttävä hetki lavalla...
Ex-tangokuningas on parhaillaan konserttikiertueella. Hän esiintyi Savoy teatterissa äitienpäivänä. Sillanpää jakoi kons401829En ole koskaan kokenut
Ennen mitään tällaista rakastumista. Tiedän että kaipaan sinua varmaan loppu elämän. Toivottavasti ei tarvitsisi vain ka191757