Miten maallikko voi sairastua uupumukseen viettäessään adventistista Jumalan pyhittämää lepopäivää?
Vastaukset 6
- kjlöladsf löksdfölk
"maallikon sairastuminen"" ..... mitähän hait.
Uupumukseen sairatuneita on la- lepopäivän ja sunnuntai lepopäivän äärellä elämää ihmettelevien ääressä, jos aloittaja asiassa kompuroi katukiveyksiin.
Eräs "lääkräri" tuossa telkussa kertoi omasta uupumisestaa ja masennuksesaan, vaikka se hänelle oli ensin ihmetyksen aihe.
Eli .... ongelma ei ole "päivien vietto" vaan jossain muualla.
Ja tuolla tohtorilla oli asiat muutoin kondiksessa, mutta ehkä työ ja muu saattoi tehdä omat syynsä sille, että jokin vaati lepotilaa.
Näinollen uskon, että kuka tahansa, bushamannit, iloiset naurajat, ilmiantajat ja kaikki ihmisyys voi löytää itsensä bööniautti paikasta, ja siksi sen ääreen on tehty sairaaloihinkin omat osastonsa, jossa voi vetää henkeä.
Itselleni paikat on tulleet tutuksi, kun joku on jopa niin loppuun mennyt ,että maailmassa on itsetuhoisuus tullut lähelle.
Pikkasen on tarvinnut lähteä rinnallekulkuun.
Pisin matka on ollut jollekin maailmanihmiselle ollut jo vuosia kertoman matkanteon.
Eli luonteen sisäisyyskin voi olla asiaan se syy, jossa ei osata katsoa valoa kohti.- todisteet puhuvat
Todistetusti adventismi sapattina voi uuvuttaa pastorin ja maallikon.
Adventismista tulee mieleen hivuttava tauti. - pyh!
todisteet puhuvat kirjoitti:
Todistetusti adventismi sapattina voi uuvuttaa pastorin ja maallikon.
Adventismista tulee mieleen hivuttava tauti.Puhut potaskaa.
- pyh!
pyh! kirjoitti:
Puhut potaskaa.
Adventistipapit ovat palkattuja potaskanpuhujia.
Maallikolle sapatti voi olla uuvuttava päivä, mutta kuten monessa adventitiperheessä lapsetkin ovat todenneet ja ääneen lausuneet, että "onneksi sunnuntaina voidaan levätä".
- Kauhun kierteeseen
Ei ne lapset saa oikein sunnuntainakaan levätä kun ajattelevat jo kauhulla taas sitä tulevaa seuravan viikon lauantaipäivää.
Lapset ahdistuvat ja sairastuvat mieleltään. Tähän varmaan pastorikunta pyrkiikin.
Silloinhan lasta on helpompi käyttää henkisesti ja jopa fyysisesti hyväksi.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 973340
Törkeä petosepäily Suomussalmella
Uutisoi maikkari. Uhrin nimiin on nostettu pankkilainaa, hänet on saatu sijoittamaan hevosiin ja ostamaan autoja. Ei ta251142- 701127
- 721020
Mikä on mielestäsi keskustelupalstan tarkoitus?
Tuolla toisessa ketjussa kävi ilmi jotain minkä itse koen hieman hassuksi. Nykypäivänä yllättävän moni ilmeisesti kokee,332983Nyt aletaan terveydenhuollossa karsimaan "turhista" operaatioista
Eräitä toimia ei enää tehdä, vaan yritetään korvata halvemmilla. Nykyään esimerkiksi polven tähystysleikkaukset lähes l141833- 59804
- 54729
Ttp:llä kuontalot ojennukseen
Ttp n yrittäjä ilmoitti facessa, että ttp: n tiloihin tulee lokakuun eka vkl parturi. Se tulee parturoimaan vähävaraiste72711Kysymys miehille ...
Kertokaapas miehet, että miksi monille miehille on niin hirveän tärkeää määritellä mitä mies saa tehdä ja mitä ei ja mil275693