levetirasetaami

saara 4111

minulla aloitettiin Levetirasetaami 3vk sitten. Muuten ei mitään ongelmia mutta pääkipuja ollut aika paljon. Onko kellään kokemuksia? oisko vain tällaisiä lääkkeen aloituksen ongelmia.

4

398

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Yksilöll.

      Minulla oli pyörrytys samassa kohdassa. Aina yksilölliset erot ovat mahdollisia. Jos ei mene ohi, kannattaa käydä Migreeniyhdistyksen sivuilla.

    • Itselläni on myös käytössä Levetirasitaamia sisältävä lääke nimeltä Keppra. Kun lueskelin pakkauksen mukana tulevasta ohjeesta, niin hyvin yleinen haittavaikutus on päänsärky. Sitä esiintyy 1:llä käyttäjällä 10:stä.
      Neuvona antaisin, jos päänsärky on mielestäsi haitallista, niin keskustele hoitavan neurologin kanssa asiasta.

    • Ringse

      Mulla oli myös Keppra (lukuisia lääkkeitä testattu) ja tämän kohdalla oireina oli stressi ja hermostuminen, mutta ne katosivat melko nopeasti. Lääke tosin lakkasi toimimasta samoihin aikoihin..

    • taikaköynnös

      Hei! Minulla on ollut keppra kohta yhdeksän vuotta. Täysin kohtaukseton olen ollut tämän lääkkeen aloittamisen jälkeen. Tätä ennen lamictal, jolla tasapaino oli tosihuono. Keppraan siirryttäessä päänsärky oli aluksi päivittäistä, jatkuvaa ja migreeninomaista noin kuukauden verran, jonka jälkeen aivot alkoivat tottua lääkkeeseen ja kipu poistui. Tämä lääke on nostanut elämänlaatuani 100%. Tsemppiä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      120
      2542
    2. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      40
      1832
    3. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      710
      1240
    4. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      108
      1042
    5. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      72
      1028
    6. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      98
      976
    7. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      48
      905
    8. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      88
      874
    9. Mitä nyt haluaisit kysyä kaivatultasi?

      Tässä hetkessä tai menneestä?
      Ikävä
      101
      862
    10. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      34
      791
    Aihe