Silmäasema mainostaa virheellisti

Silmälasit

Silmäasemalla taas uusi tarjous: toinen linssi 10e. Ei pidä paikkaansa. Kysyin tarjouksen uusista laseista ja toisen linssin hinnaksi tulikin 100e. Nimittäin 10e 90e työstä. Jos kerran ilmoitetaan 10e niin kyllä silloin hinnan pitää myös olla 10e. Kalliimman linsiin hintaan kuulemma sisältyy jo työn osuus. Elkää tulko huijatuksi.

1

231

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Markkinointiosasto

      Instrussa toiset lasit ilmaiseksi mainos usein, no kun ostat monitehot pinnoitteilla niin toiseksi laseiksi ilman lisärahaa saakin sitten vain moninverroin halvemmat peruslasit. No sitten saa kun ostaa vain kahdet peruslasit..., mutta mitä mää niillä teen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olivia Oras kuollut

      Taidepariskunta Reijo Oraksen ja Johanna Oraksen ihana päivänsade. Liian nuorena lähti. Osanotto läheisille 🥲 IS
      Kotimaiset julkkisjuorut
      67
      2007
    2. Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.

      Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.
      Kajaani
      13
      850
    3. Mies sun käytös satutti...

      Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.
      Ikävä
      52
      756
    4. Onko ankeampaa kyläpahasta kuin Haapavesi?

      Koiria kidutetaan, mustalaiset vie invaparkit, makkarakastike on finedining, kylät kuolee pois, nuoret häipyy pois ja ke
      Haapavesi
      43
      682
    5. Sukunimesi eka kirjain?

      🤗
      Ikävä
      43
      651
    6. Mies tykkään edelleen sinusta

      Harmittaa vaan tämä tilanne. Tai se kun ei ole mitään tilannetta.
      Ikävä
      47
      614
    7. Kerro vain.

      Lipsauta johtolanka...
      Ikävä
      80
      606
    8. Tönölän hukkaputki

      Tönölään rakennettiin kunnon hukkaputki verorahoilla. Ihmettelin tätä mökki sekamelskaa jo alunperin, Eikö tuollainen le
      Kuhmo
      35
      564
    9. Ei mitään käytöstä

      Ei Jumalauta. Videoidaan kun jollain hengenvaarallinen tilanne. Ja laitetaan nettiin. VITTU HÄPEÄ. Olisko kiva jos su
      Ähtäri
      29
      546
    10. 48
      531
    Aihe