Se on kuulkaa

jetsulleen niin, että täällä on riehuttu. Jos sellainen peli jatkuu kirjoitetaan valvojatontun muistvihkoon, jetsulleen.
356
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

mavosilimä, nyt tulu tälle tontulle pupu pöksyihin.

Äänestä

Pelkkiä risuleimoja vihko täyteen, tulee pukki jouluna risukassin kanssa.

Niillähän takan kätevästi sytyttää.

Äänestä

nyt en saa yhtikäs yhtää joulupakettia, kehvatsu sentää, miten tässä nyt näin pääsi käymään :(

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


komissiosta kirjoitti:

jetsulleen niin, että täällä on riehuttu. Jos sellainen peli jatkuu kirjoitetaan valvojatontun muistvihkoon, jetsulleen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu