Miksi Köyhien asialla puolueen palstalla käydään keskustelua yleisistä aiheista ja avaudutaan omista ongelmista eikä käydä keskustelua KÖYHIEN ASIALLA PUOLUEESTA?
Tämä palstahan on tarkoitettu keskusteluun kyseisestä puolueesta.
Ovatko ihmiset lukutaidottomia?
Tämä palsta EI OLE tarkoitettu omista ongelmista avautumiseen!!!
8
128
Vastaukset
- yvvtvtvtvyv
Onko hiekkaa väärässä paikassa?
- Mun ongelmathan on
KA -puolueen ongelmia. Mähän tuhosin koko Köyhien Asialla Rp :n tulevaisuuden asettumalla kuntavaaliehdokkaaksi Espoossa 2008.
Nyt kaikki luulee että tän puolueen agenda on jotenkin poliittinen, mutta sitähän se ei ole. Mun agenda on pedofiilit (maksan todella hyvin pedarien yhteystiedoista) ja muiden ihmisten kunnian loukkaaminen omien kotisivujeni kautta.
Mä oon sen verran paatunut, et ei mua paljon tommonen kirjoittelu nappaa enkä mä aio sinne vankilaan ees mennä. Mä meen mun kanoottiin piiloon ja tumputan siellä 24/7 ja huudan JIIIIHHAAAA! aina kun lasti lähtee. Et zilleen. - Onnea löytämiseen
Tällä palstalla ei enää keskustella Köyhien Asialla -puolueesta. Yhdestä sen entisestä ehdokkaasta kyllä. Tätä ei poistettu ehdokaslistalta vaikka tämä tiedettiin rikolliseksi.
En tiedä missä puolue nykyään käy keskustelua; ei ainakaan täällä.- tututututu
Mikäs se semmoinen mies/nainen on?
- Onnea löytämiseen
Kuule: jos mainitsisin hänen nimensä, hän ryntäisi oitis poliisille viemään varmaan tuhannennen rikkarinsa. Jota tosin ei tutkittaisi. Yritin muuten googlettamalla etsiä oikeaa Köyhien asialla -keskustelua. En löytänyt. Ehkä heillä ei ole keskustelukulttuuria.
- Vaalianalyytikko
Nyt pitää arvon kitisijän muistaa, että kyseinen espoolainen henkilö tuli KA:n 2008 kunnallisvaalien vaaliehdokkaaksi KA:n puheenjohtajan henkilökohtaisella päätöksellä. Yleensä näistä ehdokasasioista päättää puolueen hallitus kokouksissaan.
Tämän ehdokkaan taustoja ei puheenjohtaja edes vaivautunut tarkistamaan. Jos hän olisi tämän tehnyt, niin hänelle olisi selvinnyt, että minkälainen henkilö on kyseessä. Tällöin hänelle olisi myöskin selvinnyt, että minkälaista vahinkoa tämä henkilö pystyisi kotisivuillaan tuottamaan Köyhien Asialle.
Tästä henkilöstä informoitiin jäsenistön kautta puheenjohtajalle, mutta hän ei ottanut asiaa kuuleviin korviinsa. Tämän vuoksi KA:n vaalikampanja 2008 kunnallsivaaleissa tuotti niin huonon tuloksen.
Seuraavissa vaaleissa KA yritti eduskuntaan ja jälleen yhtä heikolla tuloksella. Syynä oli puhtaasti se, että puheenjohtaja ei kyennyt, ymmärtynyt tai osannut tehdä jäsenistölleen selkeätä pesäeroa ko. kotisivujen ylläpitäjästä.
Tuollaisen järjettömyyden vuoksi Köyhien Asialla rp rypee nykyisissä pohjamudissaan. Asiasta saa puheenjohta syyttää omaa ajattelamattomuuttaan asiasta.
Köyhien asialla Rp on tuuliajolla ja tulee olemaan tuuliajolla niin kauan kun nykyinen puheenjohtaja istuu despoottina vallan kahvassa kiinni. Jotta KA kykenisi nousemaan rappiotilastaan, on syytä vaihtaa puheenjohtaja,hallitus ja uudistaa puolueen imago.- Hämmästynyt
Voi että kaikenlaisia hulluja täällä kirjoittelee, ei ketään kuule kiinnosta nuo sun tarinat. Ota lääkkeet ja mee nukkumaan
- oiyytreqwrrtyuu
Hämmästynyt kirjoitti:
Voi että kaikenlaisia hulluja täällä kirjoittelee, ei ketään kuule kiinnosta nuo sun tarinat. Ota lääkkeet ja mee nukkumaan
Mee ite ja työnnä löylykauha perseeseen
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut = far-right Finns Party?
Eikös tuo tarkoita, että persut ovat äärioikeistoa? "In 2023, Petteri Orpo, of the National Coalition Party, unseated M236954Sdp on esittänyt maatalous- ja yritystuista leikkaamista
Joihin menee 10 miljardia euroa vuosittain. Minkä vuoksi äärioikeisto änkyttää jostain vuodesta 2026, kun ei demareiden1604692Sanna Marin pitäisi palauttaa pääministeriksi
Oikeisto "voitti" vaalit valehtelemalla äänistäjille päin naamaa, joten heidät tulisi tuomita menettämään vaalitulos ja993689Ei me olla sielunkumppaneita
jos sellaisia edes on. En tiedä miksi niin kovasti pidin sinusta, varmaan olisi paljonkin hyviä syitä, mutta ehkä olit v433490Kokoomus kannatti aiemmin rahoitusmarkkinaveroa - kanta nyt muuttunut
Kokoomuksen linjanmuutos rahoitusmarkkinaveron suhteen on herättänyt kysymyksiä. Vielä aiemmin puolue antoi ymmärtää kan12473KÄVELYTREFFIT ?
Mikä on tuo konsepti. Ei kävely ole mitkään treffit. Se on hengailua, ilman mitään panostamista toiseen, go with the flo2481880Hevosmies kylän kunnioitettu herra
Hei, eikö olis aika pistää "nuoriso" kuriin? Tiedämme miten teidän "yhteisö" toimii sekä kylän vanhin herra, olet poruka331740Mies pelkää mahdollista raskautta
Millaisia ajatuksia seuraava herättää teissä? Olemme tunteneet miehen kanssa vuosikausia, seurustelleetkin jo pitkään j3201688Porno-ope?
Kaikenlaisia sitä nykyään Suomessakin on. Tai onhan niitä voinut olla aiemminkin, mutta ehkä paperilehtin aikakaudella e371671Kiikkustuoli
Sunnuntai aamun hiljaisuutta ja rauhaisaa oloa. Aloitan taas uuden alustan, jospa edellisessä asiat tulee pohdittu ja sa1831396