En osaa/uskalla ratsastaa! Apua?

huolestunut18v

Eli olen seurustellut poikaystäväni kanssa puoli vuotta enkä ole kertaakaan ollut päällä, en nykyisen poikaystäväni kanssa enkä exien. Mutta nyt poikaystäväni on alkanut joka kerta pyytämään minua ratsastamaan, mutta joka kerta olen kieltäytynyt koska en ole koskaan ratsastanut koska se ei vain tunnu minun jutulta. Tiedän että poikaystäväni haluaa kovasti minun ratsastavan mutta pelkään että teen jotain väärin tai sären paikkoja häneltä. Olen 170cm pitkä ja painan jotain 75kg poikaystävä saman pituinen mutta painaa varmaan 10kg vähemmän kuin minä. Ajattelin kysyä teiltä kokeneilta neuvoa että miten kannattaa ratsastaa? Ja ihan polviasennossa meinasin, en mitään kyykkyhyppyjä enkä selkä poikaystävääni päin.

46

10809

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tappi vain

      reikään ja nytkyttelemään ei se senkummempaa tekgniikkaa vaadi.Poikaystä voi sitten altapäin myös vähän työnnellä aluksi,eikun kokeilemaan ja nautinnollisia hetkiä.

    • satulaan vaan

      Koitat vaan miten se tuntuu parhaalta ja tietenkin tsekkaat välillä hengittääkö poikaystävä edelleen, vai oletko nainut sen kuoliaaksi ;)

      • häntäheikki

        Siinä vo mennä kyrpä poikki


    • Jaana Jokunen

      Tiedän tunteen. Pelkäsin itsekkkin ratsastamista aluksi. Siksi, että osaisinko liikuttaa itseäni oikein vai olisinko tumpelo. Ja myös siksi, että kumppani erittäin hoikka, mutta lihaksikas 65kg ja 168cm. Itse puolestani 171cm ja 95kg. Joten 30kg painoerokin vielä. Pelkäsin, että lutistaisin ja tukehduttaisin kumppanin hengiltä tai hajottaisin häneltä paikkoja :D No, pelko oli turha. Vaikka olen erittäin ylipainoinen, ei poikaystävä lutistu tai kuole. :'D Olen ratsastus asennossa polvillaan, en tee mitään ihme sammakkokyykkyjä. Saan itse säätää usein tahdin ja syvyyden. Toki mies innostuu usein niin, ettei kestä olla vain itse liikkumatta vaan alkaa yhteistyöhön ja työntelemään vastaan. Ja mies tykkää kun olen päällä, tykkää näkymistä ja siitä että nainen ottaa välillä kontrollin. Rohkeasti kokeilet vain, voit tykätäkkin siitä :)

    • ARMAS HERRA

      VARO SE ON VAARALLISTA JA LUONNONVASTAISTA OLETTEKO EDES NAIMISISSA JEESUS TUOMITSEE ESIAVIOLLISEN SEKSIN JA TUOLLAISEN IRSTAILUN SEKSIÄ HARRASTETAAN VAIN TEKNISLUONTEISESTI SIITÄNTÄÄ VARTEN JA SENKIN VOI TEHDÄ KOEPUTKELLA LUOVU SIIS AJATUKSESTASI JA POIKAYSTÄVÄSTÄSI TAI MENKÄÄ NAIMISIIN JOS HUVITTAA PELEHTIÄ SENKIN TOUKAT JA KIHOMADOT

      • ei hitto

        menepä hihhuli siitä lääkäriin


      • ARMAS HERRA
        ei hitto kirjoitti:

        menepä hihhuli siitä lääkäriin

        OPETTELE EROTTAMAAN TROLLIT MUISTA VIESTEISTÄ JA MUISTA LÄÄKKEET


    • Mariah.

      Jeesus Jumalan poika tuomitsee teidät syntiä tekevät.
      Vain naimisissa olevat saavat harrastaa seksiä.

      "Herra varjele meitä, herra ota paholainen pois näistä syntiä tekevistä nuorista ja anna heille valo ja usko Jumalaan.
      Herra rukoilemme että nämä syntiset puhdistautuvat ja pääsevät pahasta, aamen"

      • ARMAS HERRA

        MARIAH (10000%) NÄIN ON (10000%)


    • Raamatulla päähän
    • Ratsastus Rulettaa

      39v mies olen itse ja naisystäväni (34v) todellakin tykkää ratsastaa. Nainen saa nopeasti ja voi liikkua juuri niin kun itsestään tuntuu parhaalle ja g-piste löytyy varmasti juuri niinkuin hän itse tahtoo. Tästähän päästäänkin siihen että kun se ei ole ollenkaan itseltäni pois, naisen ratsastushan pidentää aktia koska välttämättä tahti ja asento ei ole juuri se jolla itse laukean parhaiten. Ajatelkaahan asiaa niin, että kun nainen ratsastaa, niin saattaa helposti saada 3-4krt yhden session aikana 1kerran sijasta ja mieskin kestää suorastaan supermiehen lailla :-D
      Eikös kaikki ole voittajia tässä?
      ....paitsi kateellinen naapuri joka joutuu kuuntelemaan naisen loppumatonta voihketta tunnin pidempään kun yleensä

      • Eiköös se jeesuskin ratsatanut aasin tammalla?


    • ..........

      ratsastaminen selkä kumppaniin päin on mielestäni helpompaa, pienemmällä työllä se tuntuu paljon enemmän kuin normaali ratsastaminen. plus jos aluksi ujostuttaa ratsastaa sekin on helpompaa, kun et näe kumppaniasi. kyllä kumppanisi kertoo, jos hän rutistuu alle :D

      • Hevonenn

        Selkä kumppaniin päin... miten ihmeessä, eihän siinä pysy satulassa


      • Pimppelipomm
        Hevonenn kirjoitti:

        Selkä kumppaniin päin... miten ihmeessä, eihän siinä pysy satulassa

        Pysyy, vaikka penis olisi lyhyt. Kolmen miehen kanssa olen kokeillut ja kaksi heistä oli aivan tolaltaan. Ilmeisesti tarjoaamyös hyvät näkymät :)
        Voi pitää myös kumppanin nilkoista kiinni, joitakin sekin kiihottaa. Ja se kolmaskin piti, mutta ei ollut niin myyty kuin nuo kaksi muuta.


      • Hevonenn
        Pimppelipomm kirjoitti:

        Pysyy, vaikka penis olisi lyhyt. Kolmen miehen kanssa olen kokeillut ja kaksi heistä oli aivan tolaltaan. Ilmeisesti tarjoaamyös hyvät näkymät :)
        Voi pitää myös kumppanin nilkoista kiinni, joitakin sekin kiihottaa. Ja se kolmaskin piti, mutta ei ollut niin myyty kuin nuo kaksi muuta.

        En usko, asia on varmistettava. Milloin ehtisit käymään?


      • pastor11
        Pimppelipomm kirjoitti:

        Pysyy, vaikka penis olisi lyhyt. Kolmen miehen kanssa olen kokeillut ja kaksi heistä oli aivan tolaltaan. Ilmeisesti tarjoaamyös hyvät näkymät :)
        Voi pitää myös kumppanin nilkoista kiinni, joitakin sekin kiihottaa. Ja se kolmaskin piti, mutta ei ollut niin myyty kuin nuo kaksi muuta.

        HERRA, Pelasta tämä syntiä tekevä nainen, HALLELUJAA. Herra, anna tälle naiselle synnit anteeksi ja ota paha henki hänestä pois. HALLELUJAA.
        HERRA opeta tälle huorin tekevälle naiselle että mies ja nainen voivat yhtyä vasta aviliittoon vihkimisen jälkeen. HALLELUJA.
        aamen.


      • Pimppelipomm kirjoitti:

        Pysyy, vaikka penis olisi lyhyt. Kolmen miehen kanssa olen kokeillut ja kaksi heistä oli aivan tolaltaan. Ilmeisesti tarjoaamyös hyvät näkymät :)
        Voi pitää myös kumppanin nilkoista kiinni, joitakin sekin kiihottaa. Ja se kolmaskin piti, mutta ei ollut niin myyty kuin nuo kaksi muuta.

        toi on ihan hyvä tyyli myös bonuksena pystyy sormettaa kakkoseen yllättävän moni muija kokeiltuaan vaatii lisää.


    • Ratsastus rulettaa

      Reilusti vaan päälle ja tekemään just sitä mikä itestä tuntuu parhaalle.... ja se tuskin on ylös-alas liikettä :-)
      Oma naiseni ainakin liukuu päälläni niin että klitoris ja g-piste saa kyytiä kunnolla, koska asento mahdollistaa just sellasen monipuolisen tarjonnan naiselle :-)
      turha siinä on pelätä että miehelle mitenkään käy, anna palaa vaan koko painolla ja hyvä tulee. En ole minäkään 75 kiloisen naiseni alle rusentunut vaikka sängyn jouset on välillä paukkuneet niin ettei tiedä millon koko hoito hajoaa :-D

    • POLLEA KLYYVARIIN

      Olen hevonen mistä täällä oikein puhutaan

    • 907240974597457+3343

      Käy lelukaupasta puuhewoinen ja harjottele sillä. Jos faijas ei oo sulle kakruna sellasta hommannut, ni ny olis jo korkee aika! Voit sit (ehkä omille) kakruille opettaa jo piänest pitäi, kui suitsii ja ruakaa käytetää.

    • Jon Snuhhhh

      Yleensähän naiset tykkää ratsastella ja harvassa on miehet, jotka siitä ei pitäisi. Ei muuta kuin makkariin ja touhu aluilleen, kyllä se siitä lähtee

      • Miksi makkariin? Meillä oli upee venälänen Nainen, joka suoraan sanoen otti ja riisuuntui sekä suoraa päätä ratsati minut olkkarin sohvalla. Kerrassaan upee emäntä, eli mikä lie maatuska. Sisareni mieskin sanoi hänen tuoksuneen hyvälle...
        Valitettavasti ei ole löytynyt moista herkuttelijaa näistä kotimaani itserakkaista egoilijoista. Muuten te uskikset, onko totta, ette raamatinne ja jeesuksenne ieltää naisen olla aktiivi paneskeljuhommissa?
        Kuulemma lestat eivät saa nauttia, kun se koko homa heille syntiä


    • doggystyle1

      Ei mulle ratsastusta, naisen kuuluu olla perse pystyssä tai muuten alla ja miehen nataa soiroa kunnolla.

      • Jon Snuhhhh

        Jostain asennosta se täytyy sinunkin tietysti aloittaa, kokeilet sitten muita asentoja kun kokemusta tulee lisää


    • panomies lapista

      voe kiesus mitä sitä turhaa ihmetteleen että miten sitä naipi... eiku rohreasti vain naikkonen ratsataan... painoeroaki on turha pelätä ku ei se mies siihen kuole jos vaikka olis oma paino vähän iso itelläs ku8 miehes ei siitä kummiskaan välitä ja haluaa ite että kiipeät päälle ja pidät ohjat omassa käsissä.

    • kopotikopotikopotiko

      hevonen olohuoneesee ja ratsasta sillä ympäri huonetta kopotikopoti........
      ootko joku blondi``??

    • Ilman hevoista

      Onpas iso makuuhuone teillä, jos sinne hevonen siellä mahtuu ratsastamaan sitten niin. Ei meillä hevonen vaan mahdu huonesseen.

    • No tietysti

      ratsastus maneesilla äijä selällään kopoti kopoti

    • voi mies parkaa

      jos nainen on lähes 100 kiloinen, on sexistä nautinto kaukana, olipa asento mikä hyvänsä

    • Panot peruttu

      VAROITUS! En kehoittaisi naista satulaan kuin vain siinä tapauksessa että nainen on kevyempirakenteinen n.45-60kg ja mies varmistaa kannattelemalla naisen pakaroista ettei ratsastus tai hiljalleen hivuttelu (sisään-ulos) muutu liian rajuksi..nimittäin jos se miehen vehje välillä lipsahtaa ulos ratsastuksen aikana niin seurauksena voi olla penismurtuma ja se ei olekaan enää mikään kiva asia!..sen jälkeen voi heittää hyvästit normaalille seksielämälle : tästä aiheesta on valitettavasti omakohtainen kokemus...

      • fete

        Komppaan.Minulla vieläpä pantiin kipsi, kun ei seisonut ja tuntui aika hirveältä aina, kun seisoi.


    • VL.Kominkinen

      Panot peruttu
      Mulle tapahtu kanssa . Ei unohdu kun ne sairaalassa lastotti sen. Kalu piti saada jäykäksi että kipsistä tuli sopivan kokoinen. Vedenheito tartti tehdä kalu jäykkänä ,että virtsa ei jäännyt sisälle jolloin kipsi olisi sulanut. Kolme kuukautta kipsissä ,oli se kesä joka ei hevillä unohdu, sortseissa kun kulki niin jengi tuijotti sitä lahkeesta ulos törröttävää möykkyä.

    • pastor2

      Herra pelasta nämä syntiset, HALLELUJAA.
      Herra ota paha henki pois näistä raamatunlakeja rikkovista nuorista, HALLELUJAA.
      aamen.

    • ole rauhassa

      vain sen HERRASI kanssa ratsastaa ne tekopyhätki sillä mul`kulla ihan samallatavalla kun toisetkin

    • practise...

      Voisitte kokeilla myös sellaista että mies istuu sohvassa ja istut hajareisin hänen syliinsä. Asennossa on samoja aineksia kuin kasvot vastakkain ratsastamisessa, saattaa tuntua jopa paremmalta kun se voi olla tiiviimpi.

      Klitoris hankautuu peniksen tyveen ja mahdollisesti G-pistekin stimuloituu. Olettaisin että istuma-asennossa nainen painavampi -kombinaatio ei tunnu niin pahalta, kun mies saa tukea sohvan selkänojasta ja nainen ei ole hänen rintakehänsä päällä (tietenkään ratsastaessakaan ei ole pakko olla koko kehot vastakkain, mutta toki voi myös olla naisena vuoroin selkäranka pystyssä, vuoroin maata rinnakkain miehen päällä).

      Mikään pornopomppinen ei tunnu hyvältä, ja jos ollaan tiiviisti sisäkkäin niin että penis ei lipsu vaginasta ulos, tuskinpa mitään peniksen nyrjähdystäkään tarvitsee pelätä.

      Itselleni nuo sylikkäin- ja ratsastus-asennot ovat rakkaimmat, ja muissa asennoissa en kovin helposti laukeakaan, ilman käsin avustamista.

    • brainless?

      Osta hevonen!

      • tuuhea mirri

        Mie ku luulin että syntisistä asioista puhuttais. Mutta täällä keskustellaan hevosella ratsastamisesta. Onko se dogistylekin nyt sitten jokin uusi hip-vaatemerkki????


      • AAABEEEE
        tuuhea mirri kirjoitti:

        Mie ku luulin että syntisistä asioista puhuttais. Mutta täällä keskustellaan hevosella ratsastamisesta. Onko se dogistylekin nyt sitten jokin uusi hip-vaatemerkki????

        JOS OLISIN RUSETTI, EN PALJON PUHUISI!


    • Aloita hitaasti, niin ei pitäisi vahinkoja syntyä. Sitten kun homma alkaa tuntua luontevalta, voi nopeuttakin halutessaan lisätä.
      Itse miehenä sanoisin, että parhaimmalta tuntuu sellainen ratsastus, jossa kalu pääsee liikkumaan enemmän ylös - alas-suunnassa. Naiselle se voi olla kuitenkin hankalampaa ja käydä voimien päälle. Meilläkin monesti nainen ratsastaa siten, että tavallaan hieroo häpyään minua vasten kalun ollessa sisällä. Itse en taas koe siinä niin paljoa nautintoa. Ratsastaessa muuten karvansänget voivat raapia ikävästi, jos toinen hieroo toista vasten koko painollaan.

      Kannattaa kokeilla rauhassa erilaisia tekniikoita.

      • ylösalas

        Tuo naisten halu ratsastaa vaakasuunnassa enempi kuin ylös-alas-suunnassa on toistunut kyllä useimpien kanssa. Naiset nääs on vähän itsekkäitä tässäkin.. ;) Ei siinä muuten mitään vikaa ole (toki sitä nautintoa toiselle mielellään antaa), mutta stondiksen ylläpito on vaikeaa jos tuota pelkkää "vaakatasoratsastusta" jatketaan pitkään. Näin ollen suosin kyllä mieluummin enempi sitä ylös-alas -liikettä.

        Naiset on kovia vaatimaan miehiltä seksitaitoja, mutta kyllä se niin vaan on, että suurin osa naisista ei osaa ratsastaa, ei sitten ollenkaan. Ja sekös jos mikä on miesten mieleen oleva asento. Niitäkin on tullut tavattua jotka vain istuvat munan päällä ja nytkyy vähän siinä. Joo ei toimi.

        Mutta alkuperäiselle kirjoittajalle voisin sanoa, että siitä vaan rauhassa kokeilemaan ja koita saada ylös-alas-liikettä aikaiseksi. Ei miehesi siihen pety jossei se ekalla kerralla onnistu, kun yleisesti se ei onnistu naisilla koskaan.


      • ylösalas

        Lisätään vielä, ettei sinne alle kuole vaikka painoa olisi päällä kuinka paljon. Ja ainahan voit kuivaharjoitella sammakkokyykkyä. Treenaat itseksesi sammakkokyykyssä ylös alas rynkyttämistä ja sitten joku kerta yllätät miehesi oikein perin pohjin!


      • varo_karvoja

        Tuo karvansänki-asia on syytä ottaa todesta. Meillä kerran väärään paikkaan eksynyt karva (tai useampi) hankasi peniksen ihon rikki niin, että verenvuoto oli jatkuvaa. Tiputtelevan virtsaamisen kaltaista. Varmuudeksi ensiapuun. Lääkärillä piti ammatillinen pokka aika hyvin, mutta kysyi silti virnistäen "teillä taisi olla aika kiihkeää?" Vieläkin muistan, miten pikkukaupungin päivystyksessä oli kaksi lääkäriä. Kolmekymppinen tyttö ja vanha mies. Valitettavasti minun vuorolle ei tullut sitä naislääkäriä ;)


    • notintrestofit

      Minua ei taas kiinnostaa ees päällä olla kun ei mee niin syväl ja mies osaa homman aina paremmin kun saa enemmän voimaa touhuun

      • nty7

        Perus lahna....


    • voisin antaa sulle opetusta kuinka ratsastetaan pidän itse siitä että nainen on päällä

    Ketjusta on poistettu 20 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kaksi vuotta

      Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek
      Ikävä
      18
      4541
    2. Raamatun kiroukset ja uhkaukset osoittavat sen ihmisperäisyyden

      "Se sanotaan galatalaiskirjeessä, että jos joku levittää väärää evankeliumia: "...jos joku julistaa teille evankeliumia
      Hindulaisuus
      503
      2420
    3. Onko kenellekään muulle käynyt niin

      Että menetti tilaisuutensa? Kaivattu oli kuin tarjottimella, osoitti kiinnostusta vahvasti, silmät ja olemus täynnä rakk
      Ikävä
      142
      1981
    4. Alahan tulla paikkaamaan tekojas

      Ja lopeta se piilossa oleminen. Olet vastuussa mun haavoista. Vien asian eteenpäin jos ei ala kuulumaan.
      Suhteet
      18
      1779
    5. Onko hän elämäsi rakkaus?

      Itse olen sitä mieltä että kyllä se näin taitaa nyt olla
      Ikävä
      79
      1543
    6. Tekisin mitä vaan että

      Pääsisin eroon susta.
      Ikävä
      146
      1505
    7. Ei tunnu, että välität yhtään

      Tuntuu, että et edes muista minua koko ihmistä. 😢
      Ikävä
      11
      1061
    8. Tietääkö kaivattusi että

      olet häneen ihastunut? 🤠
      Ikävä
      93
      900
    9. Olisitko maailmani?

      Ajattelen sinua ja pelkään välillä, että olenko antanut sinulle liikaa kannettavaksi. Olenko vaatinut sinulta aivan liik
      Ikävä
      39
      827
    10. Nainen, vaikka olen ja asun yksin

      Saan silti seksiä aina kun tahdon. :/
      Ikävä
      118
      818
    Aihe