Lapsen liikuntaharrastus

Äiti111

Hei! Mitä maksatte lastenne harrastuksista? Itse olen ajatellut, että 40- 50€ kuussa pitäisi saada kiva harrastus - mutta nyt paikallisissa seuroissa on jo pienelle lapselle hurjasti lisämaksuja, kaikki pitää maksaa kerralla, ja pelireissut ym. päälle, kuitenkin meillä on lapsia 3 alle 10- vuotiasta... -Käymme kyllä kunnan tarjoamissa liikutapalveluissa, mutta haen lapselleni säännöllistä harrastusta, joka ei ole laji-intoilijoiden paratiisi tai vanhempien aggression purkupaikka (huutajat katsomossa) Nyt äidit ja isät - ehdotuksia ei kilpailulliselle liikuntaharrastukselle!

4

194

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kohtuullista

      Yleisurheilu, judo, voimisteluseura. Lapset eivät ole halunneet kilpailla, joten harrastukset eivät ole tulleet kalliiksi. Esim judopukuja kierrätetty seurassa halvalla.

    • Kaliist

      hei! Kolme lastani (2 tyttöä 1 poika) harrastavat salibandya;) poika B junnu ikäinen kuukaudessa 100-150e varusteet eli noin 1000-1500 kaudessa:) Toine tyttö pelaa 1 divarissa ja hinta 100-150;) Tyttö pelaa D junnuissa hinta 70-100e kuukaudessa;) Veljen vanhoja shortseja käyttää kyllä;)

    • mkiujnbhytgvcfredx

      Tytöt harrastaa taitoluistelua, maksut ovat 140/kk (yksinluistelun kehitysryhmäläinen) ja 100/kk (muodostelmaharrastaja, ei kilpaile) ratsastus n. 140€/kk. ei tosiaan mitään halvimpia harrastuksia, mutta itse ovat saaneet valita ja nauttivat kovasti.

    • äitimonelle

      Meillä neidin baletti 140e vaatteet 60e . Syksy kevät
      poikien uimakoulu ja alkeisuimakoulu 80e/5v ja 10v 100e syksy. kevät kaudesta uusilasku.
      4H 2 lasta tekee 60e syksy kevät.
      seurakunnan sähly ilmanen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina

      Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.
      Maailman menoa
      6
      2469
    2. Kumpi on sekaisempi - Koskenniemi vai Trump?

      Koskenniemi haukkui Trumppia A-studiossa, niin että räkä lensi suusta. Sen sijaan Trump puheessaan sanoi, että Grönlant
      Maailman menoa
      72
      2301
    3. Miten kauan sulla menisi

      Jos tulisit mun luo tänne nyt kahvinkeittoon?
      Ikävä
      202
      1304
    4. Kaivattusi silmin

      Minkälaisen kuvan olet omasta mielestäsi antanut itsestäsi kaivatullesi?
      Ikävä
      112
      1132
    5. Miksi me oikein

      Rakastuttiin?
      Ikävä
      71
      1098
    6. "Pähkähullu ruhtinas" sanoi a-studiossa maailmanpolitiikan professori...

      ...Martti Koskenniemi Trumpista ja hänen toimintatavoistaan, vertasi 1600-luvulla eläneeseen Aurinkokuninkaaseen Ludwig
      Maailman menoa
      231
      978
    7. Martina ja Matias

      Mahtaako Martina yrittää saada Matiasta uudeksi sulhaseksi, niin saisi ne prinsessa häät, mitkä jäi pitämättä, kun Aussi
      Kotimaiset julkkisjuorut
      211
      919
    8. Toivottavasti myös pysyy häkissä

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011754428.html 😡😡😡 tommosia saastoja sitä näyttää Suomussalmen suunnalta sikiävän �
      Suomussalmi
      10
      847
    9. Millaisia tunteita

      Sinulla on minua kohtaan?
      Ikävä
      47
      789
    10. Ylipainoiset naiset ovat kokeneet kiusallisen ilmiön deittaillessa

      Moni pluskoon nainen kertoo kohtaavansa deittailussa yllättävän ja kiusallisen ilmiön: alussa on luvassa romanssi, mutta
      Suhteen aloittaminen
      54
      786
    Aihe