Historiapalsta on saastunut lopullisesti. Vain Pietarin-trollit ja kotoiset idiootit kirjoittelevat tänne naurettavia postauksiaan.
Jos et kuulu edellämainittuihin, älä vastaa, älä kommentoi, älä yritä ymmärtää, älä edes lue! Juuri huomiota ja viestinsä elossapysymistä trolli toivoo!
Älä ruoki Pietarin-trollia!
17
142
Vastaukset
- ime ittees !
Ainoat trollit täällä ovat sinunlaisesi kääkättäjät. Olette Oikean Sektorin, Kultaisen Aamunkoiton yms. roskajoukkojen trolleja. Kaikki muu kuin teidän tekstinne pitäisi estää koska kaltaisenne likainen äärioikeistolaisuus elää ja pesii vain tietämättömyydessä sekä kaikessa ihmismielen saastassa ja mielipuolisessa himossa murhata kaikki juutalaiset ja slaavit.
- Siinä mallia suoraan
Kremlin papereista.
"Kaikki muu kuin teidän tekstinne pitäisi estää"
Noinko niissä lukee?
Mitä mieltä on avaaja?
Muistin virkistämiseksi:
ÄLÄ RUOKI PIETARIN-TROLLIA!
Jos et kuulu hyödyllisiin idiootteihin, älä vastaa, älä kommentoi, älä yritä ymmärtää, älä edes lue! Juuri huomiota ja viestinsä elossapysymistä Pietarin-trolli toivoo!- Ammutaan alas
Ruokkia ei kannata !!!
Tiltu vaan jatkaa ja kidutus jatkuu.
Se kuolee sitten kuitenkin pakkaseen, niinku pullasorsillakin on tapana.
Ei ne kuulu Suomen luontoon.
Minä joskus ammuskelen niitä huvikseni.
Pam! Vastaus nimimerkille "Pystytkö sinä":
Tässä sinulle konkretiaa:
Koska sinä olet ryssäläinen maksettu propagandisti tai hyödyllinen idiootti.
(En vastaa trolliketjuihin, jotta ne eivät saisi lisää ravintoa.)- tiltulan munat
Pitää kai niitä sen verran ruokkia, etteivät aivan nälkään kuole, raukat.
Mutta lihomaan ei kannata päästää.
- jotku pitää kanalaa, tää on virtuaalinen tiltula
- ######
http://portti.iltalehti.fi/keskustelu/showthread.php?t=117365&page=5
Pietarin trolli. - katoa heti !
Ole siis saastuttanut tämän palstan. Osoita siksi katumusta ja katoa ikiajoiksi.
- Eikö olekaan stallar
Eikö olekaan stallari, stallari, stallari tai homostallari, tai tarkkistallari tai stallari? Eikö olekaan stallari, stallari, stallari tai homostallari, tai tarkkistallari tai stallari? Eikö olekaan stallari, stallari, stallari tai homostallari, tai tarkkistallari tai stallari? Eikö olekaan stallari, stallari, stallari tai homostallari, tai tarkkistallari tai stallari? Eikö olekaan stallari, stallari, stallari tai homostallari, tai tarkkistallari tai stallari? Eikö olekaan stallari, stallari, stallari tai homostallari, tai tarkkistallari tai stallari? Eikö olekaan stallari, stallari, stallari tai homostallari, tai tarkkistallari tai stallari? Eikö olekaan stallari, stallari, stallari tai homostallari, tai tarkkistallari tai stallari?
He kaikki ovat täällä!
Lännen Media arvioi, että Suomen sosiaalisessa mediassa vaikuttaa noin 20 Venäjän asiaa ajavaa trollia:
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2014122118945764_uu.shtmlKiinnostavaa, että kaikki palstalle kirjoittelevat trollit, mm. kauan russopropagandaa suoltanut nimimerkki "Vaka vanha" ovat rekkaamattomia.
Ruskitrollit ovat taas urakoineet tälläkin palstalla (31.12.2014). ÄLÄ KOMMENTOI, ÄLÄ EDES LUE, ÄLÄKÄ AINAKAAN USKO trollien puheita! Ne ovat tökeröä propagandaa, mutta pisara murtaa ajan mittaan kivenkin.
- Sikin
Sinua Sologdin-rukka ei näköjään tarvitse edes ruokkia,koska päässäsi viuhtoo russofobisia lepakoita.
Venäjän propagandasota kiihtyy. Nyt jopa Suomen valtiollinen tv-kanava on huomannut sen. Ja avauksen sanoma on vielä ajankohtaisempi kuin marraskuussa!
http://areena.yle.fi/tv/2384664- uskose
Salolainen on väärässä. Mitään yritystä Suomen suuntaan ei ole
- rauhoitu!
Mitään trolleja ei ole. Pietarissa ei ole trollikeskusta.
- trolleja Pietarista
Salolainen selvensi asiaa tänään aamuteeveessä. Häntä vastaan oli lähetetty trolleja Pietrarista.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1511883
Ellen Jokikunnas paljasti somessa ison perheuutisen - Ralph-poika elämänmuutoksen edessä!
Ellen Jokikunnas ja Jari Rask sekä Ralph-poika ovat uuden edessä. Tsemppiä koko perheelle ja erityisesti Ralphille! Lu131786Joensuun (kaupungin) kiusaamisongelma
Syrjitään, savustetaan ulos ja kiusataan. Pieneen piiriin ei kaikki mahdu. Tehdään elämästä mahdotonta, jolloin ainoa va391614Nainen, jos kuuntelet ja tottelet, niin sinulle on hyvä osa
Ominpäin toimiessasi olet jo nähnyt mihin se on johtanut. Olen jo edeltä sen sinulle kertonut ja näen sen asian ja totuu1961218- 941215
- 851178
Evoluutioteoria on varmuudella väärin - monet tutkijat irtisaunoutuvat siitä
Tutkimuksissa on löytynyt paljon näyttöä siitä, ettei evoluutioteoria ole totta. Monet tutkijat kuitenkin vielä kannatta3581024- 62879
- 49831
- 50826