kellään samankaltaista hengenahdistus/rintakipua?

hengenahdistunut

onko kellään kokemuksia mikä voisi olla syynä siihen kun aika ajoin aina alkaa ahdistamaan molemminpuolin rinnasta ja siitä molemminpuolin "kylkiluut" (eli keuhkot sattuvat ja pistävät) ja kipu leviää siitä selkään lapaluihin? henkeä ei kunnolla saa kuin pienin puuskutuksin, kun sisään päin hengittäessä pistävä kipu rinnassa. Mistä moinen johtuu, oiskohan lääkärikäynnin tarve.. Naispuolinen henkilö kyseessä, ahdistus ei liity flunssaisuuteen vaan alkaa aina yhtäkkiä levossa, yöisinkin.

2

140

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Plasmonautti

      Oireet voivat liittyä moneen sairuteen, kannattaa käydä lääkärillä. Yksi yleinen sairaus joka voi aiheuttaa myös tuollaisia oireita on Mykoplasma Pneumonia. Ellei lääkäri löydä mitään muuta sairautta kyseisiin vaivoihin, niin pyydä ottamaan Mykoplasma-verikoe. Julkisella puolella tätä ei suostuta tekemään, yksityisellä maksaa noin 50€.

    • niinpäniinpä

      Ajatelkaa Suomessa ei Suomen kansalaisille tehdä edes tarvittavia kokeita, vaan sinun täytyy mennä teettämään ne yksityisillä. Tähän on menty kun mamuille täytyy riittää rahaa. No, ei muuta ku nostetaan veroja ja suomalaisten terveydenhoito alas.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ketä ikävöit?

      Tuntomerkkejä jos täällä oikeat kohtaavat❤️
      Ikävä
      119
      2472
    2. Juniorivalmennus Jokereissa..

      Mitä hittoa siellä seurassa oikein tapahtuu?? Tämän kauden U14 ikäluokkaan on mahdutettu kaksi päävalmentajaa. Tälle kau
      Nuorten jääkiekko
      32
      1616
    3. Ammuskelua taas

      Keskipohjanmaa tietää kertoa että Yläpubin hujakoilla ammuskeltu lauantain vastaisena yönä.
      Kokkola
      21
      1522
    4. Et saa mua ikinä

      Oma vikasi. Naiselta.
      Ikävä
      129
      1458
    5. Päivämääriä

      Minä päivämääränä näit kaivattusi viimeksi?
      Ikävä
      68
      1263
    6. Introverttinä osastolla

      Yhdellä lääkäritapaamisella hoitaja valitti lääkärille etten tee mitään muuta kuin makaan ja ulkoilen. Kävin kuitenkin s
      346
      1149
    7. Seksikkäin asu mikä päällä olet nähnyt kaivattusi ?

      Seksikkäin asu mikä yllä olet nähnyt kaivattusi ?
      Ikävä
      60
      1023
    8. Toivotko, että

      hän tulisi juttelemaan sinulle, vai lähestytkö mieluummin itse?
      Ikävä
      89
      1015
    9. 122
      841
    10. VIELÄKIN NAURATTAA

      Seurustelua haluais. 🤣🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      79
      825
    Aihe