mestikseen

sokrates

On se vittua kun tämmöiset pelcansit ja saipat ei tipu alemmas. nehän pilaa koko sarjan. Ja mestiksestä ei voi nousta ilman rahasäkkiä. Kummola kummittelemasta vittuun.

7

1489

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Metu

      Sen verra aattelin kysyy et mil tapaa just nuo joukkueet pilaa sarjan??????

      • sokrates

        sen takia kun pelican on ollut jumbo aina


      • doke9
        sokrates kirjoitti:

        sen takia kun pelican on ollut jumbo aina

        pari kolme vuotta sitten pelicans pääsi play-offeihin ja sijoittui runkosarjassa 7 ja 5.


    • rosewater

      16 joukkuetta 4 kierrosta, ei välisarjoja eli 60 matsia / joukkue, siinä minun toive. Ja sitten karsinnat Mestiksen parhaiden ja Liigan heikoimpien välillä joka kevät, niin saadaan tervettä vaihtelua.

      Vaikka liigassa olisi joukkueita 10, niin joku olisi silti viimeinen, kärsisi katsojapulasta, tekisi miinusmerkkistä tulosta ja olisi vaikeuksissa. Olisiko aika kypsä sellaiselle sarjalle, jossa joukkueet vaihtuvat sen mukaan millaista työtä seurassa tehdään.

    • janappa

      eipä näytä tolla Espoon Bluesillakaan kovin lujaa mennä. Mietippäs sitä jos kävis että Bluuserit olis kauden lopussa viimeisiä niin puhuiskohan kukaan että tiputeen viimeinen mestikseen ja sieltä samalla yksi joukkue liigaan...siinnäpä vähän ajateltavaa. =)

      • Jeejee

        Ai Bluesilla ei kovin hyvin mene. Eihän eilen kaatunutkaan kuin sarjakärki.


    • LAHTI SÄILYY SARJASSA

      VIELÄ

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lääkäri Ari Miettinen kuollut 50-vuotiaana

      Sillähän on Youtubessa paljon videoita.
      Maailman menoa
      107
      1997
    2. Romanttisinta

      Mitä hän on tehnyt sinulle?
      Ikävä
      67
      841
    3. Mikä on mielestäsi keskustelupalstan tarkoitus?

      Tuolla toisessa ketjussa kävi ilmi jotain minkä itse koen hieman hassuksi. Nykypäivänä yllättävän moni ilmeisesti kokee,
      Sinkut
      263
      765
    4. 45
      744
    5. Nyt aletaan terveydenhuollossa karsimaan "turhista" operaatioista

      Eräitä toimia ei enää tehdä, vaan yritetään korvata halvemmilla. Nykyään esimerkiksi polven tähystysleikkaukset lähes l
      Maailman menoa
      126
      679
    6. Ketä sinä sitten

      Rakastat?
      Ikävä
      39
      572
    7. Vieläkö se tarjous

      On voimassa?
      Ikävä
      44
      571
    8. Ttp:llä kuontalot ojennukseen

      Ttp n yrittäjä ilmoitti facessa, että ttp: n tiloihin tulee lokakuun eka vkl parturi. Se tulee parturoimaan vähävaraiste
      Haapavesi
      59
      489
    9. Tämmöistähän tämä meillä ollut

      Sanatonta rakkautta.
      Ikävä
      29
      469
    10. Martinan naama Seiskan kannessa

      Tekstinä: konkurssin karut taustat. Mitähän mahtaa vaikuttaa valmennuksiin, kun porukka lukee kuinka paljon imuroinut it
      Kotimaiset julkkisjuorut
      108
      462
    Aihe