On se vittua kun tämmöiset pelcansit ja saipat ei tipu alemmas. nehän pilaa koko sarjan. Ja mestiksestä ei voi nousta ilman rahasäkkiä. Kummola kummittelemasta vittuun.
mestikseen
7
1454
Vastaukset
- Metu
Sen verra aattelin kysyy et mil tapaa just nuo joukkueet pilaa sarjan??????
- sokrates
sen takia kun pelican on ollut jumbo aina
- doke9
sokrates kirjoitti:
sen takia kun pelican on ollut jumbo aina
pari kolme vuotta sitten pelicans pääsi play-offeihin ja sijoittui runkosarjassa 7 ja 5.
16 joukkuetta 4 kierrosta, ei välisarjoja eli 60 matsia / joukkue, siinä minun toive. Ja sitten karsinnat Mestiksen parhaiden ja Liigan heikoimpien välillä joka kevät, niin saadaan tervettä vaihtelua.
Vaikka liigassa olisi joukkueita 10, niin joku olisi silti viimeinen, kärsisi katsojapulasta, tekisi miinusmerkkistä tulosta ja olisi vaikeuksissa. Olisiko aika kypsä sellaiselle sarjalle, jossa joukkueet vaihtuvat sen mukaan millaista työtä seurassa tehdään.- janappa
eipä näytä tolla Espoon Bluesillakaan kovin lujaa mennä. Mietippäs sitä jos kävis että Bluuserit olis kauden lopussa viimeisiä niin puhuiskohan kukaan että tiputeen viimeinen mestikseen ja sieltä samalla yksi joukkue liigaan...siinnäpä vähän ajateltavaa. =)
- Jeejee
Ai Bluesilla ei kovin hyvin mene. Eihän eilen kaatunutkaan kuin sarjakärki.
- LAHTI SÄILYY SARJASSA
VIELÄ
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja19122476Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant849682Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.497649Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va886428SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1906146Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot495142HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.1204812Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1074499Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,452745Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1052257