Keksin loistavan idean tehdä itsemurhan. Elikkäs pelaisi spiritismiä ja pyytäisi apua hengiltä ja demoneilta apua tappamaan ittensä. Se kuulemma toimii !?
Voi tulla niin pahansuopia henkiä ja demoneita jotka oikeasti riistää sulta hengen. Ensin piinaa monta päivää ja saa sut sekoomaan kunnolla ja sitten kuolet. Siinäpä loistava kokeilemisen arvoinen idea !!! Mutta tietenkin pitää uskoa tosissaan henkiin ja demoneihin ei se muuten toimi. Sekä tehdä ohjeitten mukaan.
Voi tulla niin pahansuopia henkiä ja demoneita jotka oikeasti riistää sulta hengen. Ensin piinaa monta päivää ja saa sut sekoomaan kunnolla ja sitten kuolet. Siinäpä loistava kokeilemisen arvoinen idea !!! Mutta tietenkin pitää uskoa tosissaan henkiin ja demoneihin ei se muuten toimi. Sekä tehdä ohjeitten mukaan.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Aika hölmö idea että sori nyt vaan.
Parempi keino on tunkee dynamiitti perseeseen ja sytyttää.
Tai pitää sitä suussaan ja sytyttää. Kuulema pahan makuista.
Tai matkustaa Lähi-Itään ja alkaa pilkata Islaminuskoa. Aika varma tapa päästä hengestään.
Itse kun kirjoittelen aika paljon potilaskertomuksia niin olen päätynyt siihen johtopäätökseen että itsemurhayritys lääkkeillä ei toimi eikä kannata mutta junan alle jääminen toimii joka kerta.
Itsehän olen jo valmiiksi seonnut, mutta tuo kuolema olisi jotain uutta...
Minä taas paranin masennuksesta pelaamalla pasianssia joulupukin, jeesuksen ja saunatontun kanssa. Seuraavana päivänä heräsin terveenä.
ei.
ei.
ei.
Jos demoneita onkin, niin ei ole luottamista. sydestä saveen jouddut... kuolema ei ole pahin, jos demoneihin uskot - sillonhan kärsimyksesi vain jatkuu kuoleman jålkeen.
Pyydä mieluummin pääsiäispupulta ja keijukaisilta...
Jos uskot tosissasi henkimaailmaan ja demoneihin, olet varmasti uskovainen, myönnät sen tai et, koska reaaliseen, havaittavaan maailmaanhan nuo eivät kuulu.
Eikö sinua pelota se ikuinen kadotus, jonka saisit päästessäsi tuolla menetelmällä tästä maallisesta vaelluksesta eroon? Tämä on nimittäin helppoa verrattuna siihen, kun väylä hyvään on lopullisesti poikki, ja sitä kadotus juuri tarkoittaa: ei toivoa lainkaan. Helvetti on lopullinen ero Jumalasta.
Jos uskot demoneihin, uskot varmaan tämänkin. Muutenhan sinulla ei ole mitään syytä uskoa demoneihin.
jos demoneita on olemassa niin sinun kiusaksesi mitään ei tapahdu.
Sainpas naurut! Älä ota henk. kohtaisesti mutta en voinnut välttyä ajatukselta että aloittajalla on joko matala IQ ja/tai koulutustaso kuten persuskoulu ja rippikoulu.
Tai sitten sinä olet vajaa, etkä kykene päättelemään, että ehkä aloittaja on vain epätoivoinen. Ja sinä masennuksen sokaistama (mitä muutakaan tekisit masennus-palstalla?)
Sen dynypaukun kanskin kantsii ehkä odottaa sellainen sopiva parin
viikon paukkupakkasjakso, sen aluksi vaan jonnekin korpeen riittävän
kauas mistä kukaan ei keksi kaivata ja eikun menoksi.
Jos menee homma niin sanotusti persiilleen ja tulee vaan puoliraato,
pakkanen kyllä hoitaa sitten homman loppuun kohtuu nopeasti.
En menis luottamaan demoneihin, jeesuksiin, joulupukkiin tai niihin
saunatonttuihinkaan tuossa asiassa.