Rosemaryn painajainen

mimosa

Onko Rosemaryn painajaista saatavana VHS:nä ja mistä se hankkia? En ole edes varma koska leffa ilmestyi...Voiko esim. Anttilan Top Tenissä käydä kyselemässä, vai onko liian vanhaa kamaa?

3

453

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Raquel

      Aika turha etsiä VHS:nä Suomesta - ei ole tainnut edes ilmestyä. En löytänyt luettelosta, jossa ovat kaikki Suomessa ilmestyneet VHS-leffat v.1995 mennessä ja tuskin sen jälkeen on tullut markkinoille. Tilaamalla saat Englannista tai Jenkeistä. DVD:nä ko. leffa on ilmestynyt ja sitä näkyy olevan tavarataloissa saatavilla. Leffan nähneenä suosittelen lämpimästi; psykolgoista kauhua. Mutta yksi vinkki; jos olet raskaana niin jätä toistaiseksi tuo leffa väliin ja palaa asiaan myöhemmin.

    • Qadesha

      Viime aikoina videokasetit ovat olleet suorastaan rikollisen huonolaatuisia, esim. Pulp Fiction -kasettini meni täysin paskaksi muutaman katselukerran jälkeen.

      Rosemaryn painajaisen ostin dvd:nä kun se oli alennuksessa (taisi olla reippaasti alle 10 e).

      Kannattaa ilman muuta hankkia dvd-soitin ja elokuvat dvd-muodossa jos vähänkin arvostaa omia silmiään ja haluaa tarjota niille laatutavaraa. Lisäksi lätyissä on usein kaikenlaista extramatskua mitä ei kasetilta löydy.

    • Anonyymi

      LÖYSIN KIRJASTOSTA JA AIKA PASKALAATUISELTA VAIKUTTAA

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olen tumma ja tulinen

      Ja vielä suora - en ollut sinua varten. n to m
      Ikävä
      169
      1049
    2. Tunnustuksia

      Haluatko tunnustaa jotain, mitä on sydämelläsi?
      Ikävä
      60
      842
    3. Mitä kysyisit

      Mihin haluaisit vastauksen häneltä eli mitä kysyisit?
      Ikävä
      86
      800
    4. Mitä luulet

      Mitä luulet kaivattusi ajattelevan sonusta? Onko jotain mitä haluaisit oikaista hänelle?
      Ikävä
      72
      737
    5. Sä et vaan töllö tajua että rakastuin

      Mikä stana siinä on niin vaikea ymmärtää?! Täh
      Ikävä
      46
      673
    6. Vielä hyvinvointitalosta

      Suurin osa pyhäjärvisistä on sivistynyttä fiksua porukkaa ja on täysin hankkeen kannalla. Nyt vain pieni äänekäs joukko
      Pyhäjärvi
      77
      616
    7. Kerro jokin

      👻 tarina
      Ikävä
      62
      599
    8. 28
      575
    9. Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa

      ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su
      Ikävä
      35
      575
    10. Luule ja ajattele minusta

      mitä tykkäät nainen, olet ajat sitten antanut itsestäsi ihan omanlaisen kuvan.. 😅
      Ikävä
      46
      569
    Aihe