Kuika monta tölkkiä on kohtuu käyttö?
4.7% Nikolai 3 27.11. to-, 4.7% Kuohu 27.11 yksi tölkki?
Kysyn kuinka monta on kohtuu käyttö 10, 12, 15 tölkkiä?
5
201
Vastaukset
- fhfhmfhmfhm
Kerralla, viikossa vai kuukaudessa? Jos viikkotasosta puhutaan, niin kaikki nuo, ja jos satunnaisesti otat vaik kerralla ton 15, niin eipä tuo sekään ihan heti tapa.
- Suhteellista
Alle laatikko viikossa tais pitää lääkärin loitolla? Mut jos olemuksellaan pitää sen muutenkin loitolla, niin voinee ottaa enemmän.
Joskus ehdotettiin keskioluen laimentamista 3,7 prosenttiin.
Mikäli kannatti sitä, niin kaataa vettä jonkin verran siihen kaljaan
ja taas saa juoda pari tölkkiä enemmän.
Laskee vähän väärin ja taas tuli pari tölkkiä lisää.- Kaljakaljanakiitos
HAHHAHAHHAHHA! Nyt naurattaa alimentamalla kaljaa niin että siitä saa useimman kaljan sen yhden sijaan. Empä suosittele. Yhden kaljatölkin prosenttiluku on 4.7% niitä on sulla kolme ja Kuohua muutama sen lisäksi. En laimentele kaljaa siitä tulee kusi lientä. Tumma 4.7%:n Nikolai ja 4.7%:n Kuohu tumma. Niin ei sitä saa laimentaa.
Siitä menee kaljan aromit hukkaan. - Oluessa oltavayli 5%
Kaljakaljanakiitos kirjoitti:
HAHHAHAHHAHHA! Nyt naurattaa alimentamalla kaljaa niin että siitä saa useimman kaljan sen yhden sijaan. Empä suosittele. Yhden kaljatölkin prosenttiluku on 4.7% niitä on sulla kolme ja Kuohua muutama sen lisäksi. En laimentele kaljaa siitä tulee kusi lientä. Tumma 4.7%:n Nikolai ja 4.7%:n Kuohu tumma. Niin ei sitä saa laimentaa.
Siitä menee kaljan aromit hukkaan.Huulena heitinkin tuon. Joku edes nauroi.
Suomen alkoholipolitiikka on senmosta.
Jotain ehdotetaan ja kaikki nauraa ja jatkaa samaan malliin :P - Kaljaakitaan
Oluessa oltavayli 5% kirjoitti:
Huulena heitinkin tuon. Joku edes nauroi.
Suomen alkoholipolitiikka on senmosta.
Jotain ehdotetaan ja kaikki nauraa ja jatkaa samaan malliin :PKun noi ynnäät paljonko saat yhden illan hiprakaksi kuudesta tölkistä? Jokainen tölkki sisältää 0.33cl 4.7 % juomaa 6?
Kerro ja paljonko 50 - 53 kg painoinen nainen kestää juoda ennenkö menee ihan humalaa?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tulipalossa henkilövahinkoja, itsenäisyyspäivä alkoi huonosti, poliisi tiedottaa lisää
Savonlinna https://www.como.fi/uutiset/savonlinna-henkilovahinkoja-tulipalossa-poliisi-tiedottaa-lisaa/12710358Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi
Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu1304251- 1164007
Somali ei kätellyt Stubbia Linnan juhlissa
Miksei somali osaa noudattaa hyviä käytöstapoja. https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/563a3dea-fa3f-41f3-b64f-406d24433839- 613536
Antifasismi - mitä se on?
Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint522796Kuka on menehtynyt?
https://yle.fi/a/74-20198293 Kuulemani mukaan ryyppyporukka ollut hapualla ja kuolemanenkeli (F.G) eli mies jonka seuras192296- 572009
Kauhea ikävä iski
Mietin vain, mitä olet juuri nyt tekemässä. Mietin myös, välittyykö se sinulle, kun olet koko ajan mielessäni, tunnetko201591Kemijärven kapungin teknisen osaston johtajat
KossuPekka ja KankaarannanMarkku olivat hyviä näissä tehtävissään. Tulevan vuodenvaihteen jälkeen tulee Kemijärvelle uu81419