Tässäpä muuten viestien määrät eri joukkueiden osiossa.
Jokerit 50
Kärpät 50
HIFK 43
Ässät 34
Pelicans 27
Ilves 24
Tappara 23
JYP 21
HPK 19
TPS 16
Lukko 14
Blues 11
SaiPa 11
Sellaisen huomion voisi tehdä, että mitä paremmin joukkue menestyy, sitä vilkkaampaa keskustelua se aiheuttaa. Aika vahvasti kädenvääntö tapahtuu Kärpät - Jokerit -akselilla.
Käyty keskustelu
6
300
Vastaukset
- Jeejee
Tai sitten sen voi omaksua niin, että jonkun joukkueiden fanit ovat niin säälittäviä, ettei niillä ole mitään muuta tekemistä kuin roikkua netissä haukkumassa toisia.
Valitettavasti taidat olla oikeassa tuossa huomiossasi. Paljon tulee roikuttua netissä. Tosin itse olen yrittänyt kunnioittaa myös vastustajia. Minusta nyt vain on paljon mieltä kohottavampaa voittaa sellaisia vastustajia, joita pitää hyvinä kuin sellaisia vastustajia, joita ei pidä minään. Tappioiden tullessa niitä on taas helpompi sietää näin ollessa.
Hyvää työtä tehdään kaikissa seuroissa ja suomalainen jääkiekko on yhteinen asia. Kaukalossa ei anneta periksi, mutta me katsojat voidaan nauttia huolimatta siitä mitä seuraa kannattaa.
- urpo
Miten tuon Pelicansin sitten selittää..
Sitä onkin vaikeampi selittää, huomasin kyllä itsekin sen. Ilmeisesti Pasi Nurminen on saanut positiivista nostetta ja joukkue kiinnostaa lahtelaisia.
- kiekkotietäjä
Jokerit ja Kärpät: menestys
HIFK: NHL-vahvistukset
Ässät: menestys
Pelicans: Kenties haastanut odotettua paremmin (esim. riisti pisteen HPK:lta), vaikka onkin häntäpäässä. Pasi Nurminen
Ilves ja Tappara: molemmat kenties fanien odotuksia heikompia, mutta NHL-vahvistukset lisäävät mielenkiintoa hitusen
JyP: Jarkko Immonen kiinnostaa, mutta muuten vaisu
HPK: Miksi näin vähän keskustelua, vaikka jälleen ollut odotettua menestyneempi? Tietysti pieni markkina-alue, mutta kuitenkin
TPS: ultra-vaisu
Lukko: vaisu
Blues: käsittämättömän vaisu
SaiPa: vaisuHPK:n hiljaisuus keskustelun suhteen johtunee siitä, että he ovat aktiivisia Jatkoajan puolella ja heillä on siellä vahva miehitys. Sen mitä olen muiden joukkueiden faneihin törmännyt, niin Kerholaiset ovat kyllä sympaattisemmasta päästä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja15214476Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant398320Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va486072SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1685670Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?
Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua3124447HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.674308Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm454049Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot243960"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste1153730Vanhat miehet eivät muista
Niinistö muistaa vain Marinin hölmistyneen ilmeen, mutta ei miksi möllötti sen näköisenä. Vanhanen taas ei muuten vaan293627
