isä joka löi

xxxxxx

Olen jo 24.vuotias, mutta tämä isä aihe on mulle todella arka.

Isäni ei ole mikään malli isä hän hylkäsi mut viideksitoista vuotta ja sitten minä teininä etsin hänet käsiini jonka jälkeen näimme säännöllisesti.

Isäni on alkoholisti ja kännissä ollessaan hän laukoo suustaan mitä sylki suuhun tuo ja samaten myös tekee, niinkuin ilman syytä nelisen kuukautta sitten läimäytti poskelle ja ilkeiden sanojen saattelemana. En ole nähnyt häntä tämän tapauksen jälkeen.

No semmoinen se isä on, mutta nyt siis painiskelen sen ongelman kanssa, että muistaisinko häntä isänpäivänä eli huomenna vai pitäisikö hän sitä ns. vittuiluna koska hän tietää varsinhyvin itsekin ettei ole loisto isä joka olisi ansainnut muistamisen.

Rakastan kyllä häntä ja siksi tämä onkin niin vikeata...

Onko muita joilla on edes hiukan saman kaltaisia ongelmia?

4

894

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mä*

      minulla ei ole ollut samankaltaisia ongelmia,
      eikä toivottavasti tule olemaankaan..
      mutta minua käy sinua paljon sääliksi!!
      toivottavasti jaksat elää elämäsi eteenpäin!!=)
      kaikkea hyvää sinulle!

    • Nimetön

      no mun mielesttä sun pitäis muistaa sun isääs...mut tää on vaan mun mielipide!:)

    • isä joka löi

      moi
      minun mielestäni ihan hyvin voit muistaa häntä
      jos hän sitten miettii tekosiaan ja oisi sitten paremoi isä

      t:.jonna ylitorniolta

    • jos muistaisit häntä isänpä...

      Jos muistaisit isääsi isänpäivänä, niin saisit hänet ehkä ajattelemaan kuinka ihana tytär hänellä on. saattaisi itsekin ajatella tekojaan...ja hänhän on isäsi joka tapauksessa kuitenkin ja niinkuin sanoit, rakastat häntä.
      Toivon sinulle voimia jaksaa tilanteesta...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      54
      2212
    2. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      199
      2041
    3. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      116
      1382
    4. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1170
    5. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      96
      995
    6. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      73
      929
    7. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      78
      889
    8. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      49
      872
    9. Ja tääkin vielä...

      Kukakohan on valittanut, Salmiko itse? https://www.viiskunta.fi/rehtori-valittiin-ahtarissa-ilman-hakumenettelya-o/13479
      Ähtäri
      33
      845
    10. Minkälaisen viestin toivoisit saavasi?

      Miehelle.... Helpota vähän.
      Ikävä
      61
      746
    Aihe