Miysubishi Lancer

Justus 3

Mihin kadonnut Lancer, tuodaanko enää edes maahan? Maahantuojan sivuilta ei ainakaan löydy. Ei ASX ja muut maasturimallit kaikkia kiinnosta.

11

310

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • koltti

      Tuonti päättynyt,vähäisen myynnin takia ilmeisesti. Hieno pelihän tuo on..ja löytyyhän noita vähän käytettyinäkin.

    • hmmm...

      Ilmeisesti tuonti päättyy.

      Parin vuoden päästä tulee uusi Galant, ehkä.

      • Anonyymi

        NO NYT tänään tiedämme. että ei ole uutta Galantia ole tullut, mutta muita uusia malleja kyllä.
        Ja Mitsun, kotimaisiltakin, nettisivuilta löytyy uutisia uusista tulevista malleita.

        Aika ruikutusta (tässäkin osiossa), että ei olisi Mitsulla uusia, nykyaikaisia ja laadukkaita autoja? Nettivut kertoo ainakin aivan muuta, tosin niiden markkina-alueen pääkohde ei ole kyllä Suomi.
        Meillä taas jopa ladattavia Outlandereita käytettynä haetaan Ruotsista asti, joten kertoo kai sekin jotain merkin haluttavuudesta?

        Alla jaappanin poikien kotisivut, josta kaikki Mitsun nykyiset ja tulevat mallit löytynee?
        www.mitsubishi-motors.com/en/products/?intcid2=products


    • toyo jyrää ny

      Turhamerkki suomen markkinoilla, osta toyo alle!

      • koltti

        Mitä jos aloittaja ei osaa ommella ? Eihän se sillä sit mitään tee :D


      • Toyo Kogyo

        Mulla oli Toyo Kogyon valmistama Japanilainen ajoneuvo mutta sen nimistä autonvalmistajaa ei ole ollut enää 80-luvun puolivälin jälkeen.


      • ....

        Toyo ei vaan ole enää aito japanilainen.

        Suurin täällä myytävistä toyoista on valmistettu euroopassa, afrikassa, turkissa, thaimassa, milloin missäkin.


      • Toyo Kogyo
        .... kirjoitti:

        Toyo ei vaan ole enää aito japanilainen.

        Suurin täällä myytävistä toyoista on valmistettu euroopassa, afrikassa, turkissa, thaimassa, milloin missäkin.

        Taidat olla aika nuori kun et tiedä että Toyo Kogyo ei valmistanut Toyotia vaan Mazdoja ennen 80-luvun puoliväliä.


      • Anonyymi
        .... kirjoitti:

        Toyo ei vaan ole enää aito japanilainen.

        Suurin täällä myytävistä toyoista on valmistettu euroopassa, afrikassa, turkissa, thaimassa, milloin missäkin.

        XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

        Mitsubishi on todellakin vielä Japanissa valmistettavia "japskeja", ja japanilaiset tekijät pitävät sitä kunnia-asiana.
        Joten varmasti taistelevat sen laadun ja valmistamisen puolesta kotimaassaan viime metreille asti?
        Vaikka Mitsu aloittaa yhteistyön Nissanin ja Rellun kanssa, ei se vielä tarkoita Mitsun valmistamisen siirtämistä Eurooppan?

        Lisäksi Mitsubishi Eclipse Cross valittiin Japanissa Vuoden Autoksi 2019. Ja siellä jos missä riittää noita kotimaisia vaihtoehtojakin riittämiin, ei siis ihan mikään pikku palkinto!

        ¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤


    • lantikka2015

      Itse ostin Lancerini vähän käytettynä kesällä. Maahantuojalla oli silloin varastossa vielä muutamia ihan ajamattomiakin kappaleita, mutta uusia ei ollut enää Suomeen tulossa. Yhdeksi syyksi myyjä sanoi Japanin jenin kurssin euroon. Toyotaa taitaa tulla aika paljon ihan eurooppalaisilta tehtailta eli ei ole samaa ongelmaa. Tosin eipä sitä japsiksi silloin voi sanoakaan. Sääli kanssa, että Suomen Lancerit ovat pääosin sieltä varustetason halvimmasta päästä. Ulkomailla olisi vaikka mitä herkkuja tarjolla.

    • Asxentura

      Mitsubishin myynti saattaa suomessa loppua kokonaan, nämä mallit mitä suomessa myydään on rinnakkaismalleja, esim Citroen C4 on lähes sama auto kuin ASX

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko tyytyväinen viime tapaamiseemme?

      Vai toivoitko sen menevän toisella tavalla? Miten?
      Ikävä
      87
      3247
    2. Nyt se sit loppuu

      Et ei enää nähdä ja yhteyttä pidetä.
      Ikävä
      62
      2957
    3. Kuoleman pelko katosi

      Olen pelännyt koko elämän ajan kuolemaa mutta yhtäkkiä kun hindut paljastivat totuuksia uskonnoista noin aloin yhtäkkiä
      Hindulaisuus
      433
      2480
    4. Viikonloppu terveiset kaivatulle

      tähän alas ⬇️⬇️⬇️
      Ikävä
      80
      2293
    5. Myötähäpeä kun näkee sut,

      tekisit jotain ittelles. Ihan hyvällä tämä!
      Ikävä
      74
      2199
    6. Jos sitä keittelis teetä

      Ja miettis mitä mies siellä jossain touhuilee... ☕️
      Ikävä
      95
      2026
    7. Toiselle puolikkaalleni

      Sinulla ei taida olla kaikki nyt ihan hyvin? Minua itketti eilen kauheasti, sinunko itkuja itkin? Kyllä kaikki selviää j
      Ikävä
      36
      1813
    8. Huomenta ........

      Huomenta 💗 Tiedän, että tuntuisit hyvälle.
      Ikävä
      12
      1626
    9. Kuhmolainen on selvästi kepun lehti

      Kuhmolaise etukannessa oli Kuva kun Jaskalle annettiin karhu patsas.mutta kukmolaislehti oli niin kepulainen että Jaskan
      Kuhmo
      20
      1613
    10. Ei mun tunteet

      ole mihinkään kadonnut. Enkä mä sua inhoa tai ole kyllästynyt. Mä ymmärsin, ettet ole kiinnostunut minusta, ainakaan sil
      Ikävä
      30
      1450
    Aihe