Minkälaisia vehkeitä nämä coupe Mersut ovat? On nimittäin alkanut kiinnostamaan kyseinen Mercedes.
Kokemuksia CLK Mersusta?
6
4751
Vastaukset
- W203
Öööö, kunpi korimalli? W208 tehtiin vuosina 1997-2002. W209 v. 2003 alkaen. CLK perustuu teknisesti C-malliin, W208 on W 202 Tekniikkaa ja W 209 taas W203. Tosin esim. sisätilojen laatutaso on huomattavasti C-mallia korkeatasoisempi. Mulla oli CLK W208 -98 ja lyhyesti sanottuna paras auto, joka minulla on ollut. Sopivan kokoinen, tosi hyvä ajettavuus, 230 kompura hieman piristettynä (hihnapyörät ja lastu), liikkui ihan hyvin, eikä ollu älytön pensarosvo. Auto oli mulla viisi vuotta ja 158-230tkm. Ainut vika oli ABS-anturi 55€. Auto oli tuontiauto, kun sopivaa väri-sisustusväri yhdistelmää ei löytynyt Suomesta. CLK:n suurin vika on ruoste, niin kun muidenkin tuon ikäisten Mersujen. Muuten on hyvä auto. Hinnat on tällä hetkellä suht edullisia.
Kaveri vaihtoi paljon uudemman tavis käyttiksen just W208 CLK:n ja on tosi tyytyväinen. Nyt kun tuli liukkaat, niin soitti ja kehui miten kivaa on takavedolla ajella talvella.- Hienopa peli!!
Itsellä oli 320 CLK. Mainio ajettava ja maanteillä sai liikkua aivan suvereenisti.
Korit kestävät hyvin, jos on tehty ruostesuojaukset. Tuontiautoissa kannattaa tsekata, että mikä tilanne. Nuo ovat niitä malleja, joita vaivasivat varhaisten vesiohenteisten maalien "lastentaudit". Mutta yleensä normaali ruostesuojaus on riittänyt, jos on sellainen tehty. Ruostepulmista pääsee tietysti eroon silläkin, että vetää päälle tuoreempaa laatua olevat maalit. Mutta CLK ei koriltaan muutenkaan ole ruosteelle kovin altis.
CLK on tosi sportti auto. Ja vielä Mersun merkillä. Taitaa olla nyt se hetki, jolloin niitä saa halvimmillaan. Kannattaa napata hyvä yksilö talteen, ilman muuta! - Ketjun aloittaja
No se ensimmäinen W208. Tattis tiedoista, en ole niin Mersumies joka tietää niin paljoa.
- linjat kohallaan
Ketjun aloittaja kirjoitti:
No se ensimmäinen W208. Tattis tiedoista, en ole niin Mersumies joka tietää niin paljoa.
Minusta se ensimmäinen CLK oli muotoilultaan sportimpi. Jos aikomuksena on ostaa coupe kesä / harrasteautoksi, niin ainakin itse arvostaisin enemmän juuri sen aiemman muotoilun linjoja.
- kunnonkyydit
Osta vähintään CLK 320. Paras vaihtoehto CLK430 V8
- Anonyymi
Jarru lukkoutuva itsestään joskus
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 941763
Sinkkujen kommentti järkyttävään raiskaukseen
Mikä on kommenttisi tähän järkyttävään raiskaukseen? https://www.is.fi/uutiset/art-2000011204617.html Malmin kohuttu sa3581179Susanna Laine, 43, pohtii tätä muutosta itsessään iän karttuessa: "En tiedä, onko se vähän ikäjuttu"
Susanna Laine on kyllä nainen paikallaan Farmi-juontajana ja myös Tähdet, tähdet -juontajana, eikös vaan! Lue Susanna181178- 961038
- 62833
Vanhemmalle naiselle
Kirjoitan tällä vanhalla otsikolla vaikka se joku toinen anonyymi naisen kaipaaja innostuukin tästä ja käyttää taas sam36811Hyvää yötä
Söpöstelen kaivattuni kanssa haaveissani. Halaan tyynyä ja leikin että hän on tässä ihan kiinni. *olet ajatuksissani6754- 46706
Lapuan liike nyt! rähinöimässä Tampereella
Avoimen rasistisen ja fasistisen sinimustan liikkeen poprukat riehuvat Tampereella parasta aikaa.132698En vaan ymmärrä
Sinulla on hyvä puoliso, perhe, periaatteessa kaikki palikat kohdillaan. En ymmärrä, miksi haluat vaarantaa sen. Minulla42680