Älä osta käytettyä

Älä koskaan osta käytettyä turboa, jollet ole sitä nähnyt toiminnassa edellisessä autossa.
Kiusallista, jos ostat sen kaverilta tai autopurkaamolta,joudut kuitenkin vaihtamaan sen edestakaisin, tai vielä parempaa maksat työn turhaan. Vanhasta turbosta, et näe onko se tiivis tai laakerit kunnossa!
21197
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

sukulaisella 200 hepoinen volvo jossa turbo paskana. uusi maksaa mutta toimii ja on takuu.

Äänestä

mutta jos ei tiedä turboista mitään niin ei kannata ostaa käytettyä..mutta jos tietää mitä siinä kokeillaan esimmäiseksi niin kyllä niitä voi ostaa...
testaus penkissä reilun 50 ja siitähän se lähtee..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Oiva kirjoitti:

Älä koskaan osta käytettyä turboa, jollet ole sitä nähnyt toiminnassa edellisessä autossa.
Kiusallista, jos ostat sen kaverilta tai autopurkaamolta,joudut kuitenkin vaihtamaan sen edestakaisin, tai vielä parempaa maksat työn turhaan. Vanhasta turbosta, et näe onko se tiivis tai laakerit kunnossa!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu