Pidätkö lautapeleistä?

Miten olisi Monopoly? Otatko pelihaasteen vastaan?
16227
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Ja mitähän mahkuja mulla ois voittaa, sä kun oon pelannut lautapelejä n. 30 vuotta jo.

Äänestä

Monopoly ja vastaavat pelit on jees!

Äänestä

Monopoly oli lapsena yksi lempipeleistäni ja melkein aina peli päättyi niin, että minun omistuksessani oli kaikki arvokkaimmat kiinteistöt ja vielä lisäksi kaikki rahat. :))

Äänestä

Onhan noita pelattu. Pelataaanko s24 välityksellä, saa hiukan haastetta mukaan.

Voi muutkin seurata tylsyyttään.

Äänestä
  • ok.

    Äänestä

Jos kahdestaan. Täällä teitä tuttuja toisillenne on ainakin useampi.

Äänestä
  • Eikös vähän isompi kävis? Edes 5000 palaa, please?
    1000 palaa tekee liian nopeasti yksinkin, samoin 1500 tai 2000 palaa.
    Sais olla kauemmin yhdessä. Tietysti taukoja saa pitää. Olis sellainen hieno seinälläkin.

    Äänestä

Joutuiko monopolissa vankilaan?

Äänestä
  • aina vankilaan koska kuuluu sinne.

    Äänestä

sunkaa uskaltaa pelata mitään pelejä mutta tykkään kyl just monopolysta..

Äänestä

Voisin kyllä mennä vankilaan jos sillä sitten pääsisi lähemmäksi häntä.

Äänestä

Otan, pöytäkin on putsattu.

Äänestä

Just tosta pelistä, kyllä. On vain vaikee löytää peliseuraa, jolla on pelihuumoriaki, ja jotka ei pelaa liian tosikkomaisesti

Äänestä

että "pidätkö taustapeileistä" ja ajattelin, että tuohon sisältynee nyt jokin piilomerkitys :D

Pidän monistakin lautapeleistä, mutta jostain syystä Monopoly ei ole koskaan ollut suosikkini. Omatekoiset on parhaita, juu juu, niitä löytyy muutama. Carcassonea oon pelannut vain kerran ja voitin saman tien, otetaanko erä ;) ?

Äänestä

Rakastan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Outo kysymys kirjoitti:

Miten olisi Monopoly? Otatko pelihaasteen vastaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu