No, en ole nähnyt häntä kohta vuoteen ja silti hän pyörii mielessäni koko ajan. Koska tämä ikävä oikein helpottaa, en jaksa enää elää näin. Minun sydämeni kuuluu hänelle, mutta hän ei sitä voi ottaa vastaan.
Sanotaan, että ihastus kuolee, jos ei näe toista
Epätoivon kuukaudet
24248
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 24
Vanhimmat
Kunnon seksi helpottaa ;) Ainakin hetkeksi ;)
Mut se on vaa lohtuseksiä... Odotan vain sitä kun me tehdään SE... namnamnam:)
Miksi ei..? Jos on järkevä syy, eikö se ole hyvä syy antaa tunteiden hälvetä... ajan kanssa.
Mutta kun ne tunteet eivät hälvene mihinkään vaikkei olla nähty kohta vuoteen (!)
Se tässä on ongelmana. Kaikki sanovat että aika auttaa, mutta ei se auta minulla. Haluan vain hänet. :(
Taistelet siis unohtamista vastaan; "haluan vain hänet". Kuiville pääseminen lähtee omasta halusta...
Ei oo kuule niin helppoa. On tässä yritetty kaikenlaista itsensä kiireisenä pitämisestä laastarisuhteisiin. Ja tosiaan en ole edes häntä nähnyt. Ja silti vaan.
Kukaan ei ole sanonut, että se olisi helppoa...
Mä olen nähnyt muutaman kerran vuoden aikana ja ennen näin usein. Mikään ei tunnu muuttuvan. Tunnen kun tunsin silloin.
Mun ikävä on vaihtumassa järjettömään himoon, en tiijä mitä tapahtui, mut en vaan saa tarpeekseni !
Sekin vielä..
Smaoilla mennään normaalisti oon ollut kolmessa kuukaudessa kuosissa edes jonkilaisessa mutta nyt tää on samaa kuraa päivästä päivää jo neljä kuukautta.
No ainkin tiedän et pystyy viel tuntemaan ihmsitä kohtaa noin voimakaasti.
Rakkaus ei kuole vaikkei näkisi kymmeneen vuoteen.
No en tiedä voiko ihan rakkaudesta puhua, koska emme tunne vielä niin hyvin. Kauhea ajatus jos kaipaan häntä vielä edes vuoden päästä saatikka kymmenen...
Tosi pelottava uutinen, ei se ettei se kuole vaan että sen joutuu elämään kenties yksipuolisesti.
En jaksa enää tätä yksin haparointia. Hän oli minulle täydellinen mies. Kukaan muu ei tunnu miltään vaikken edes vertaa. Kaikki on niin laimeaa hänen jälkeensä. Väjähtynyttä ja tylsää.
Jos on kokenut voimakkaan tunteen jotain kohtaan, voi se laimentaa tulevia suhteita. Anna itsellesi aikaa.
Ei sen kuulukkaan mennä pois jos se on tarkoitettu niin.Aika ei vain ole vielä ollut oikea.Kaikki voi muuttua vielä parempaan.Tarkoitus selvennee kun maltat odottaa ja tietysti itse avittaa asiaa eteenpäin.
2.5 2013 jälkeen ei havaintoa, silti päivittäin on ja pysyy minun pöhlössä päässäni.
On jokunen kk aikaa kun on nähty ja voimistuu koko ajan, yleensä tässä vaiheessa ja ennenkin on hiipunu olemattomiin ja unohtunu. Joku siinä miehessä sit vaan on.
Usein niin käy. Ja silloin hän ei ollut se oikea- Tosi rakkaus säilyy vaikka välissä ois vuosia ja vuoria. Meille tulossa pitkä ero ja saas nähdä kun vuosien päästä nähdään vieläkö tuntuu jossakin. Hieman epäilen että koskaan nähdään mutta....sillai kai
No tosirakkaus voi kestää vaikka viiden vuoden näkemättömyyden. Onhan noita tarinoita kun naiset oottaneet vuosia rintamalta miehiä jne,
Mutta rakastivatko naiset niitä miehiä välttämättä joita odottivat on eri juttu.
Niin ja sitten alamme olla jo niin vanhoja ettei kumpikaan muista kuka rakastaa ja ketä.
Täällä edellisestä näkemisestä kohta 1,5 vuotta ja tunne ei ole ainakaan laantumaan päin. Että näillä mennään.