pelkää siivoamista ja siistiä kotia niin on aika älytön ajatus edes kuvitella hankkivansa akvaariota.Sehän vaatii kerran viikossa puhdistuksen.Mutta onneksi tuokia taisi olla vaan sairaan mielikuvitusta,kuvittelee pystyvänsä kaloja hoitamaan.Kun ei edes ihmistä,sitä pientäkään.
Voiko siivous kammoinen ottaa akvaarion,jos
tiedossa on,,,,
1693
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Onkohan sama henkilö,joka ostelee tai ostavinaan mutta kun pitäis maksaa niin unohtuu.Tai ei ole taaloja.Velkaa joka paikkaan?
Joku kyseli kirpparilta ostaa suodatinta 400 litran akvaarioon?Eihän sellaisia ole kuin Korkeasaaressa,on tainnut nyt mennä puurot ja vellit sekaisin?
Taidetaan tietää kuka se taas liikkeellä.Miksi tollanen ei tajua mennä hakemaan apua?Mielenterveys juttu,monta kertaa aviossa,KIHLOISSA SUN MUUTA JOS NYT OLLAAN OIKEESSA PINKISSÄ.Saa nähdä.
suosittelen teille tänne kirjottaville sitä hoitoon hakeutumista, vielä ei näköjään ole sitä ihmettä tapahtunut.....eihän toi kirjottelu ja toisen elämän spekulointi jo kolmen vuoden ajan ole todellaaan normaalia....... :D ja jokainenhan sen tietää kuka nimimerkin takana naputtelee.... *******läskit liikkeelle.
kalat 00: nyt sun älykkyys romahti täysin tolla kommentilla, sahajauhoisellakin enemmän nystyröitä :D
Niinhän se menee että ei siivous pelkureilla ole äo nystyröitä;)Saahan taas eräässä paikassa kun "Ystävän"luona kyläilee potkia pas...........a tieltään.Mutta kun siellä käy,niin osaa arvostaa omaa kotiaan.Ja huom,sanoin omaa en toisten nurkissa oleilua.
Se on hyvä että on ystäviä
Kuka naputtelee ja miten?Kerro,kerro Arttu,sitähän tässä monet ystävät ovat yrittäneet kumilärppää saada hoitoon mutta taitaa olla jo liian myöhäistä.Nyt pitää lopettaa olen tilannut sisustussuunnittelijan,tulee pian tarjoan sille rap.............liä.
Raukka,ei oo sillä rahaa.....
mitä isompi akvaario sen helpompi puhdistaa...... :D jos ette sattuneet tietämään :D ***** tietoahan teiltä ei kyllä voi olettaakkaan!!!!
ja hei......joillakin on jopa 1000 litraisia akvaarioita eikä se ole mitenkään outoa ;D
Eikä akvaarioo tartte siivota joka viikko, tarpeen mukaan vaan. eli ihan niinkuin meikä siivoaa kotinsakin - tarpeen mukaan ei turhan takia. Sottapellet siivoaa joka viikko!
Oletkos eläkee siivosti koskaan kuullut sellaisesta kuin ylläpitosiivouksesta?Et varmaan,kun pitää paikat siistinä ja puhtaana niin ei joudu suursiivouksen kouriin.Kannattasko kokeilla,ei se ole vaikeeta.
Kuka kirjoittanut suursiivouksesta? Opetelkaa ensin lukemaan, niin osaatte sitten kommentoida toisten kirjoituksia.
Nyt taidan tietää otuksen huono iho ja pattia leuassa.Punaset silmät ja lateksi huulet,hahhhhh
Onko ollut joskus puh,myyjänä?