Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

playa de americas

Eli onkos siellä nakurantoja ja jos on niin missä päin ja millanen meno siellä on?
8572
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

On. Sijaitsevat meren rannalla.

Äänestä

Opas tietää.
Respa tietää.
Taksit tietää.

Äänestä

Kokemuksesta voin kertoa, että ainakin tuo Playa De Los Patoksen rantaan meno on tosi haasteellista. Se sijaitsee kaupungin pohjposlaidassa, banaani viljellyksien alapuolella. Rannassa on jyrkänne. Polku risteilee jyrkänteen laidalla.Lopussa joutuu laskeutumaan pari metriä narun varassa. Rannalla on tosi rauhallista. Kun kävimme siellä, oli sillä vain kaksi henkilöä. Ongelmana on myös että aurinko jää jyrkänteen taakse. Suosittelen kyllä tutustumaan paikkaan, jos satutte sen löytämään. Itse kävin etsimässä sinne menevää polkua kaksi kertaa ennen kuin se löytyi. Taksit eivät kyllä sinne osaa. Koska, lähin tie kulkee rannan kohdalla, puolentoista kilometrin päässä. Välissä on vanhoja banaani viljelyksiä. Itse kaupunki on mahtava. Se ei ole mikään turistirysä. Siellä on vähän etuilevia, möykkääviä Venäläisiä ym.

Äänestä
  • Tuo Playa de americas puoleinen ranta on mainittu nudistirannaksi. Olemme käyneet siellä kahdesti, ja ainakin meidän huomio oli, että 99,9% porukalla oli uimahousut jalassa. Muutamia yläosattomia naisia oli, ja yksi läähättäjä runkkari.
    Kumotkaa huomiomme, jos satumme olemaan väärässä. Me olimme siellä liikkeellä toissa ja sitä edellisenä syksynä. Vihjeenä voimme kuitenkin antaa, että kaupungissa on aivan kiva swingers paikka.

    Äänestä

Kannattaa mennä Inglesiin,ei tarvi etsiä,ja nudisteja on satamäärin

Äänestä

Teneriffalla on ainakin yksi hyvä ranta. Playa La Tejita joka sijaitsee aivan lentokentän vieressä. Tunnistaa hyvin siitä vuoresta. Americasista pääsee kätevästi bussilla perille.

Äänestä

Silloin tällöin on kyllä mukava viettää rantalomaakin. Joskus tekisi mieli mennä nakurannelle ja hankkia oikein kunnon pavunvärinen rajaton rusketus. Tuo ihosyöpä riski vain pelottaa vaikka pidänkin lämmöstä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ykskaks-kolme kirjoitti:

Eli onkos siellä nakurantoja ja jos on niin missä päin ja millanen meno siellä on?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu