Milloin Ylivieskaan saadaan koirapuisto?

Sillä olisi käyttöä!
6132
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Pitääkö piskeillekkin oma puisto vielä rakentaa kuntalaisten rahoilla ?!?!?!?

Äänestä
  • Kyllä koirapuisto tarvitaan ja halukas koirapuiston vahdiksi on insinööri Juha Liukkonen ,pätevyyskin ja osaaminen täyttävät kriteerit.

    Äänestä

Joo minäkin olen koirapuiston kannalla, mutta ensin jokaisesta koirasta ja kissasta pitäisi maksaa kaupungille veroa .
Koiralle vaikka 100€ vuosi, ja kissalle 200€ vuosi (tekee vahinkoa rauhoitetuille linnuille ja muille pienimmille elikoille siis tappaa niitä), siksi otin kissan tähän mukaan koska niitäkin jotkut retuuttaa narussa.
Näillä rahoilla päästäisiin aloittamaan puiston rakennus ja muutama työtön saisi töitä.

Äänestä

ja lapsille joku hoploppi touhutalo?

Äänestä

Vie koiras mehtään. Siinä sulle koirapuisto. Mee vaikka ite perässä.

Äänestä

Jep koira on KUNIGAS nyky suomessa. SE saa paskataa pyörätiellekin !!!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ykalainen kirjoitti:

Sillä olisi käyttöä!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu