mäntässä köyhät kerjäläiset

siltä vaikuttaa, kun tori.fi ostaja on mäntästä niin kerjätään ,tilataan eikä sitten rahaa maksaa . pian kirjoitan tänne ne kerjäläisten nimet ja osoitteet.
2265
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Eikös tuo ole enemmin sääntö kuin poikkeus ? Sen verran ollut Mänttäläisten kanssa tekemisessä, että voin todeta: -Melkoisia venkoilijoita ovat sitten myymässä tahi ostamassa. Ostajan ominaisuudessa eivät maksaisi mitään ja myyjän ominaisuudessa pyytävät / pitäisi maksaa tähtitieeteellinen hinta.
Mitä taas tulee siihen, että kirjoittaisit tänne palstalle nimiä niin se on aika riskaapelia, voisivat syyttää Sinua kunniansa loukkaamisesta.

Summa summaarun, älä käy kauppaa Mänttäläisten kanssa !

Äänestä
  • joo . niinhän se on . kokeilu mielessä tilasin tältä "ostajalta" toisella nimellä niin HUPS , rahat tilille heti ja postimaksu 20e.
    eli semmoisia ei postikulut ole olemassakaan vaatteesta.

    . nyt postik. on 5e . tarjouksella. kun itse olen lähettänyt.

    ELI MÄNTTÄLÄISILTÄ EI PIDÄ OSTAA.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


varok. kirjoitti:

siltä vaikuttaa, kun tori.fi ostaja on mäntästä niin kerjätään ,tilataan eikä sitten rahaa maksaa . pian kirjoitan tänne ne kerjäläisten nimet ja osoitteet.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu