Homoseksuaalin tunneelämä ja seksuaalisuus on ristiriidassa hänen biologiansa kanssa. Sitä mistä tämä johtuu, emme saa koskaan selville. Synnynnäistä se ei ole, koska seksuaalisuus ei ole syntyessä valmis, vaan kehittyy aina 20 ikävuoteen saakka. Synnynnäistä "virhettä" ei tue myöskään se, että jotkut tulevat homoksi vasta paljon yli 20-vuotiaana, jopa vasta keski-ikäisenä.
On fakta, että homous ei ole normaalia tai luonnollista. Normaali ja luonnollinen ovat käsitteitä. Käsite pitää määritellä. Heterous on kaikkien mielestä normaalia. Tämä käsite ei voi perustua muuhun kuin biologiaan. Heterous on normaalia, koska se on biologisesti normaalia. Tästä seuraa automaattisesti se, että homous ei ole normaalia ja luonnoliista.
Koska homous ei ole normaalia ja luonnollista, on se epänormaalia ja luonnotonta (luonnovastaista olisi tosin parempi ilmaisu). Homot väittävät, että homous on normaalia tai luonnollista. Näin he itse tunnustavat, että on olemassa käsitteet luonnollinen ja normaali ja samalla tunnustavat, että on olemassa myös epänormaali ja epäluonnollinen eli luonnoton.
Ei siis voida myöskään sanoa, että kaikki on normaalia ja luonnollista, koska silloin nämä eivät ole enää käsitteitä. Käsite on käsite vain, kun se määritellään.
Lääketiede ei määrittele sitä, mikä on normaalia tai luonnolista eikä myöskään Suomen laki. Lääketiede ei määrittele oikeastaan edes sitä, mikä on sairaus, koska lääketieteessä sairaus on vain sellainen, joka pystytään diagnosoimaan ja luokittelemaan. On siis sairauksia, joita lääketiede ei tunne eli ei osaa selittää eikä näin diagnosoida eikä näin luokittele niitä tautiluokituksiin. En tiedä miksi homous poistettiin tautiluokituksista 1970-luvulla, mutta se, että joku ei ole tautiluokituksessa, ei todista sitä, että kyseessä olisi sairaus.
Homoudelle on annettava jokin määritelmä, koska homo on ristiriidassa oman biologiansa kanssa. Homot nostavat hirveän haloon ja viharyöpyn, jos homoutta sanoo vammaksi. Tämä on loukkaus vammaisia kohtaan. Vammaisuus ei tarkoita alempaa ihmisarvoa. Koska kaksi samaa sukupuolta ei pysty normaaliin yhdyntään eikä jatkamaan omaa sukuaan, on mielestäni vamma hyvä määritelmä.
Mikä teille homoille on sellainen määritelmä, joka loukkaa teitä vähiten? Kaikkihan teitä loukkaa eli ihan periaatteesta loukkaannutte kaikesta, jotta voisitte ajaa sensuuria eli hiljentää totalitaristisesti kaikki, jotka pitävät vain heterosuhdetta ja heteroseksiä normaalina. Onko paras määritelmä epänormaali vai luonnoton vai sairaus vai vamma vai virhe vai mikä? Homo ei sinällään mielestäni riitä, koska se ei tuo esille sitä, että homous on ristiriidassa biologian kanssa eikä se näin ollen ole ihmiselle normaali tila.
Homouden määritelmä?
melko normaali
3
66
Vastaukset
- my 5 cents
Homosekuaalisuutta on tutkitusti todettu olevan yli 1500 eläinlajilla, mutta homofobiaa vain yhdellä - ihmisellä.
- myös lähes
Olen täysin samaa samaa mieltä lähes normaalin kanssa. Hyvä kirjoitus!
- höpölöpötöpö
myös lähes kirjoitti:
Olen täysin samaa samaa mieltä lähes normaalin kanssa. Hyvä kirjoitus!
"Melko normaalin" kirjotus on homofobista p*skaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Olet minua
vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va1323013- 71467
Mies pyysi rahaa
Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?2201326Jos tapaisimme uudelleen?
niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J701191- 441151
- 371021
Mites nyt suu pannaan
Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va381012Taas Lieksassa tyritty
Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke133957- 47954
Nähdäänkö ensi viikolla
paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.36877