hallituksessa, uskon siellä olevan niin monta järkiihmistä hoitamassa maan asioita, että kaikki homo hömpötys loppuu samon nato vouhotus, kääritään hihat ja aloitetaan työnteko maan asiaoiden kuntoon saattamiseen, luulisi vouhottajienkin olevan jo turtunut ja aletaan puhumaan oikeista asioista, työllisyys edellä, työpaikkoja tarvitaan niitähän loppuu joka päivä, Kummallista on kun kirkoltakin riistietään joidenkin takia veronmaksajat. hävetkää aikuiset ihmiset, sieltäkin menee monen työpaikka, lapset ja vanhukset kärsivät.
Jos keskusta on seuraavassa
etsillee
2<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Keput pitäis ehdottomasti laittaa hallitukseen ja pakottaa vaikka puolipakolla samaan hallitukseen kokoomuksen kanssa. Ei mitään venkoilua junkkerin kyytiin vain koko sakki.
Noin minäkin uskoisin. Jos Sipilä on pääministerinä, tämä käskee oikeusministeri kääriä hihansa ja muokata omassa huoneessaan avioliittolakiin kuuluviin liitännäislakeihin uudet sanamuodot. Eihän siihen mene kuin muutama päivä. Eikä haittaa, vaikka menisi kauemminkin. Onpahan poissa silmistä ja happea kuluttamasta sillä aikaa, kun muut ministerit pistävät valtiontalouden, elinkeinotoiminnan, työllisyyden, terveydenhoidon, sosiaalitoimen, koulutoimen ja muut tärkeät asiat kuntoon.