Hei!
Olen kohta 32v täyttävä mies, ja tässä nyt haluan kertoa kuinka olen alkanut tuntea mustasukkaisuutta erästä vähän vanhempaa kaverinaistani kohtaan.
Olen tuntenut tämän kaverinaiseni n. puolitoista vuotta, ja alussa meillä oli jotain juttuakin ja harrastimme seksiäkin jonkin verran. Suhde kuitenkin kuivui kaveritasolle ennen pitkää, ja silloin ajattelinkin että parempi ehkä niin, kun olimme kuitenkin aika erilaisia. Kuitenkin senkin jälkeen kun suhteemme oli jo kaveritasolle suistunut, niin harrastimme kuitenkin vielä seksiä joskus harvoin. Mikäpäs siinä, kun kumpikin sinkkuja olimme. Enää hän ei kuulemma halua seksiä minun kanssa harrastaa, koska hänen mielestä siihen vaaditaan syvempiä tunteita, mikä nyt on ymmärrettävää. Nykyisinkin tämä nainen pitää minuun yhteyttä melko tiiviisti, ja näemmekin hyvin usein, ja hän on erittäin sosiaalista tyyppiä.
Jostain kumman syystä, jonkinlainen kiintymys kait minulla häneen on, kun olen alkanut tuntemaan nykyisin mustasukkaisuutta häntä kohtaan, ja siihen on aina ollut hyvä syykin, joka tulee esille tuossa edempänä. Hänellä on paljon miehiä kavereina, mutta läheskään kaikki heistä eivät herätä minussa mustasukkaisuutta. Mustasukkaisuutta herättää lähinnä vain yksi heppu, jota tämä kaverinaiseni näkee joskus ihan muutaman kerran vuodessa. Tämä heppu on kuulemma hänen nuoruuden rakastettu, jonka kanssa hän on joskus aikoinaan seurustellut vuosia. Kuullostaa, että joka kerta kun he tapaavat tämän kaverinaiseni luona, niin he harrastavat aina seksiä, vaikka kaverinaiseni ei hänen kanssa seurustele sen enempää kuin minunkaan kanssa. Kaverinaiseni on vielä kehunut minulle kuinka hyvä hän on sängyssä, ja kuinka hän on ihana ja sensuelli ihminen, joka osaa naista käsitellä, ja kehunut kuinka meillä on sitä seksuaalista jännitettä. Jopa hänen varustuksensa koosta hän on kehunut minulle.
On sanomattakin siis selvää, että tuollainen herättää minussa mustasukkaisuutta. Alan heti jotenkin vertailla itseäni siihen jätkään, ja ajattelen, että onko hänen kanssa tosiaan parempaa seksiä kuin mitä minun kanssa oli, kun seksi kuitenkin hänen kanssa vielä kelpaa. Tulee muutenkin sellaisia tuntemuksia, että minä en ollut varmaan mitään verrattuna häneen, ja että olen varmaan ihan täysi tumpelo naista rakastamisen saralla. Aina kun kaverinaiseni on kertonut tavanneensa sitä jätkää, ja sen että sänkykamarin puolellakin on vierailtu, niin pahoitan aina mieleni. Jotenkin se voi olla vähän kateuttakin, kun kaverinaisellani on seksielämää ja itsellä taas melko pitkä kuiva kausi meneillään. Tuntuu myös, että haluaisin vielä kerran hänen kanssa sänkyyn hypätä, ja näyttää että kyllä minäkin osaan yhtä hyvin kuin se jätkä.
Totta kait hänellä on oikeus harrastaa seksiä kenen kanssa haluaa, mutta miksi aina raportoida siitä? Senhän pitäisi olla jokaisen henkilökohtainen asia. Se ei vaan tunnu kivalta se kamumiehen osa, jolle kerrotaan kaikki panojututkin.
Olenko siis mustasukkainen ihan suotta, ja onko muilla vastaavanlaisia kokemuksia?
Olen mustasukkainen kaverinaisestani
turhaanko?
2
363
Vastaukset
- Munkaasenkaatonkaa
voi että.....miks verrata itseä yhtään keneenkään? SÄ oot kaverinaises kaveri koska kaverinaises tykkää SUSTA. sinähä oot ihan akka kun tuollaisii ajatuskuvioita oot mennyt kehitteleen :DD
- älyyyyyyyyyyyyyyyyyy
Aika typerää mielestäni ylipäätänsä tarinoida toiselle jonkun miehen peniksen koosta ja sitä rataa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986138KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3495607Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei522649Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521042056Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071768- 1241717
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191613Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1801267- 731187
Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään33998