hajuvedet, kemikaalit pesuaineet

hajuton parasta

Home ja kosteusvaurioiset rakennukset aiheuttavat hyvin paljon terveyshaittoja. Sehän täällä jo tiedetäänkin. Yksi vaiva on, että altistunut henkilö alkaa oireilemaan keinotekoisille hajusteille. Yleensä luonnon hajuja siedetään mutta vaikeita oireita tulee kemikaaleista esim. Hajusteet ja pesuaineet.

http://www.adressit.com/allekirjoitukset/tuoksuton/

Osallistu keskusteluun !

3

135

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kavala hajuste

      http://www.elinahytonen.fi/2012/05/hajuste-kavala-ystava/

      Onko sinullakin hajusteita joka paikassa. Oikeasti se on ihmisille ja eläimille kavala ystävä?


      Toistaiseksi viranomaiset eivät suojele kansalaisia hajusteiden terveyshaitoilta. 
      Niin hajuteollisuudella on täysi vapaus sairastuttaa ja altistaa ihmisiä. Hajusteille altistuneet ja niistä sairastuneilla on vaikea liikkua julkisilla paikoilla ja olla työkykyinen työpaikalla. Miksi ei valvota hajuteollisuutta.

      Hajusteteollisuus säätelee toimintaansa hyvin itsenäisesti, aivan kuten lääketeollisuus (sekin tuottaa  lääkkeen, suunnittelee, toteuttaa ja valvoo itse testinsä ja julkistaa tulokset sellaisina kuin haluaa).

    • pistin

      Oma lukunsa ovat muovit ja liimat, joita käytetään huonekaluissa tai paloturvallisissa materiaaleissa. Itse olen kemikaalialtistunut työpaikan muovimattojen takia, ja alkaa olla vitsit vähissä. En tiedä enää edes, mihin kauppaan voin mennä ja pystynkö käyttämään enää autoani.

    • sairastunutt

      Niin jotain olisi tehtävä kun ihmiset sairastuvat

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      98
      6128
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      349
      5587
    3. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      52
      2639
    4. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      104
      2046
    5. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      107
      1758
    6. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      118
      1639
    7. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      19
      1603
    8. Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan

      Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju
      Kotimaiset julkkisjuorut
      180
      1267
    9. On todella hassua

      Ajatella että pitäisit erityisen kuumana tai seksikkäänä?
      Ikävä
      73
      1177
    10. Nuoret hakevat eläkkeelle, vaikka eivät ole olleet vielä töissäkään

      hyvin menee. Pieni vastoinkäyminen elämässä, ja heti masennutaan. Monet alle 30-vuotiaat hakevat työkyvyttömyyseläkettä
      Maailman menoa
      188
      988
    Aihe