Vapaan kasvatuksen kukkanen?

http://www.satakunnankansa.fi/Satakunta/1194944844349/artikkeli/kaarijousella ampuneelle syyte takana tuomio kitarasurmasta.html

Varmaan käyty jo läpi tämän herrasmiehen edesottamuksia? Taitaa nytkin kulkea kauniita katujamme vapaana, auttamassa läheisiään.
3345
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kertokaa nimi tähän ketjuun. Kyllä sen joku poistaa sit pahojaan tekemästä.

Äänestä

Ihan googlettamalla löytyy kyllä..

Äänestä

Porilaiset sentään uskaltavat kirjoittaa asiaoista kaunistelematta toisin kuin meidän länsi-suomi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


1963 kirjoitti:

http://www.satakunnankansa.fi/Satakunta/1194944844349/artikkeli/kaarijousella ampuneelle syyte takana tuomio kitarasurmasta.html

Varmaan käyty jo läpi tämän herrasmiehen edesottamuksia? Taitaa nytkin kulkea kauniita katujamme vapaana, auttamassa läheisiään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu