Ruotsi uutisointia YLE:ssä

Maksaa Ylepakkoveroa

Kuinka moni senioreista on jo tympääntynyt nykyisiin YLE:n ohjelmiin ja sen ruotsi uutisointeihin? YLE:n ruotsimielinen johtoporras on liimaksissa ruotsituksiin ja on joutunut aisankannattajaksi kielipuolue RKP:lle.

YLE:Suomi on täynnään ruotsia ettei Radiota eikä senparemmin TV:tä viitsi enää avata.

5

103

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • PELKKÄÄ SONTAA

      Eipä taidas kukaan arvostelukykyinen sitä pakkoruotsitusta, pakkomokutusta, propakanda-uutisia katsella. Miksi pakkoveroilla pidetään suojatyöpaikkoja TÄYSIN TARPEETTOMILLE ohjelmakuuluttelijoille? Eipä ole SEKÄÄN tätäpäivää. Koko turhuuksien turhuus pakkovero-yle olisi ajanmukaista myydä pois, kuka kaipaa? "Sönkön-sönkön" säätiedottelijatjun tympii todella.

    • Hölmölänväkeläinen

      Olemme ainoa maa maailmassa jossa on maanpetturit vallassa ja ne petturit toimivat jopa pääpämmäreinä hallituksessamme. Puolustusministerinä toimii tuon petturipuolueen kauppamies Harry Botter eli suomeksi RKP:n politrukkis C.Haglundi.

      Tämä sotaministerikeikari heiluu tuontuostakin YLE:n uutisissa ja on kovasti kauppaamassa Suomea ruotsalaisille vaikka siellä ei edes olla halukkaita Suomen suhteen kanssa. Myös nämä petturit tekevät muutakin myyräntyötään naapurimaan hyväksi ja jopa tuohon kuluu sekin, että Suomen pitää kouluttaa työntekijöitä ruotsille.
      Suomessa kansalaiset ovat loppujenlopuksi niin tyhmiä että tuokin naruttaminen onnistuu kuin ikäänsä hölmöläisiltä ja petturisvedarit vain nauravat näille hölmöille.

    • Freudenthalin opit

      TV1:n pääuutislähetyksen, jossa Wilhelmssonia haastateltiin? Hän sanoi huonolla suomenkielellään menevänsä Yleen valvomaan? "Sivistyksellisiä tarpeita"
      Ymmärremmekö mitä tuo ruotsalaisten Willhelmsson tarkoitti sivistyksellä ?
      Sivistys tarkoittaa ruotsalaisenkäsitteen mukaiseti sitä samaa mitä rotuerottelijana tunnettu A. Freudenthal jo aikoinaan sanoi suomalaiset on oppimattomia ja turaaneja joilla ei ole mitään sivistystä.

      On hyvä että meillä on nämä sivistystä tuovat lähettiläät eli ruotsalaiset jotka nyt YLE:ssä voivat opettaa meille ruotsalaista sivistyneisyyttään pakkosivistys ohjelmissaan.

    • Hurripirut ja paskat

      Rkp:n henkisen isän Axel Olof Freudenthalin (1836–1911) ja hänen (tosin aikaan kuuluvat) oudot rotuoppinsa. Freudenthal oli muun muassa sitä mieltä, että suomenkieliset suomalaiset jotenkin olivat ruotsinkielisten suhteen alempaa rotua.

      On tärkeää että tuo rotuerottelijan nimi tulee esille koska tuo rasistina tunnettu RKP:n oppiesimerkki oli suomalaisten vihaaja ja röyhkeä rotuerottelija.

      • Hurripaskoille tämä

        Hurrit on rotuerottelijoita ja se on röyhkeää toimintaa RKP:n politrukit ovat palstoilla vahtimassa kuin rakkikoirat.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä ominaisuutta arvostat eniten hänessä?

      Ihastuksessasi, rakkautesi kohteessa
      Ikävä
      148
      2503
    2. Miksi mies kääntyy poispäin

      Ja teeskentelee, ettei näe minua, kun törmäämme vahingossa? 🫣
      Ikävä
      180
      1748
    3. Kysy jotain kaivatultasi

      Laita tunnisteet molemmista
      Ikävä
      92
      1598
    4. Kerro kaivatustasi.

      1. Minkälainen koti 2. Ammatti 3. Ulkonäkö 4. Ikä
      Ikävä
      69
      1583
    5. Kesä, kesä!

      Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k
      Tunteet
      6
      1005
    6. Kai me nainen jollain tasolla tykätään

      Toisistamme kun tämä on kestänyt niin kauan
      Ikävä
      80
      958
    7. Minkälaisesta seksistä

      haaveilet kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      68
      891
    8. Tarkkanäköisyys

      Oon muuten pirun hyvä huomaamaan asioita! Senhän sä varmaan kyllä jo tiesitkin.
      Ikävä
      61
      856
    9. Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.

      Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes
      Maailman menoa
      188
      854
    10. Milloin viimeksi

      Tunsit perhosia vatsassa? 🦋🦋
      Ikävä
      61
      818
    Aihe