Jokos kestää seat,audi,skoda ja VW?
Vai sutta ja sekundaa taas tehtaalta?
VW konsernin hihna TSI
20
182
Vastaukset
- Kaipaatko seuraa ?
Taidat olla aika yksinäinen kaveri. Olet päättänyt, että Skodan palstalla on aina joku, joka alkaa keskustella kanssasi. Aiheesta sulla kyllä on jäänyt levy pyörimään. Vai etkö ymmärrä sinulle aikaisemmin vastanneiden vastauksia?
- osssss
Vastaan jos vastataan.Meitä tuntuu olevan monta osssss..
osssss=VW viat - ossss on sairas
osssss kirjoitti:
Vastaan jos vastataan.Meitä tuntuu olevan monta osssss..
osssss=VW viatMutta vain yksi ja aito osss, joka on ehkä palstojen sairain rölli.
- osssss
ossss on sairas kirjoitti:
Mutta vain yksi ja aito osss, joka on ehkä palstojen sairain rölli.
Skoda palstalla tuo psyykkistä otsikko.Liittyy VW autoiluun...
- osssss
Onko VW tsi hihnakoneet näitä tiesuolasyöpyneitä?
- osssss
Eikös tuo ole kohta 3 v ollut hihna tsi markkinoilla?
Lienee sitten kestävä kun ei vielä uutisotsikoissa kuten ketjujakopää. - nullinkuppi
ossss on sairas kirjoitti:
Mutta vain yksi ja aito osss, joka on ehkä palstojen sairain rölli.
Juttuja liikkuu jo etta hihnaTSI myös huonosti kestää.
Pitääkö paikkansa?
Tiesuolako syö metallit? - osssss
ossss on sairas kirjoitti:
Mutta vain yksi ja aito osss, joka on ehkä palstojen sairain rölli.
osssss= VW viat
- anteeksihelkamaVV
Nyt keskustelu on siirtynyt helkamaan ja VV autoon.
- 222
Käy välillä töissä!
- niisski
Olisko VW korjaamolla töitä?
Ketjut ja vaihteet?
TSI ja DSG - oletSairas
ossss=niisski
- Mössö
Nastarengasmössö/-pöly rikko kaiken pyörivän.
- Porho
VW pulveri ei kestä jakopäässä?
- suitsaitQ
porhon päässä ei kestä,kun ku`si
- ei_hihnaleluja
Unohtakaa ne "hihnapyöritteiset" lelut. Suuri osa niiden hihnoista on tehty jossakin halvan työvoiman maassa jossa laatukäsitettä ei edes tunneta. Hihnaksi taitaa kelvata jo vaimon tai tyttöystävän nailonsukatkin, ainakin kestävyys on samaa luokkaa kuin sillä alkuperäishihnalla. 10 000 km tuli täyteen ja hihna sanoi ..poks ja meni poikki.
- ketjuhihnaleluja
Kunnon jakopäässä on hammaspyörät. Hihnat ja ketjut on täysin turhia.
- VWsaaomituisiaaikaisek
Ei sekään kestä VW tuotteissa.
- Ei_ku_sukkahousut
VWsaaomituisiaaikaisek kirjoitti:
Ei sekään kestä VW tuotteissa.
Joskus oli autoilijan niksinä käyttää sukkahousuja laturin hihnana. Varmaan kestääkin jonkun aikaa, että pääsee ihmisten ilmoille hankkimaan varaosan.
- seataudiskodaVWsama
Ei_ku_sukkahousut kirjoitti:
Joskus oli autoilijan niksinä käyttää sukkahousuja laturin hihnana. Varmaan kestääkin jonkun aikaa, että pääsee ihmisten ilmoille hankkimaan varaosan.
Ladan laturinhihna volkkarin jakopäähän niin kestää
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sanna Marin teki sen, mihin muut eivät pystyneet - sote kerralla maaliin
Yli 15 vuotta Suomessa vatvottu sote-uudistus meni lopulta läpi Sanna Marinin hallituksen aikana. Edeltävät hallitukset394831Enää viisi yötä Sannan kirjaan
Ihan täpinöissään tässä odotellaan. Vaikea pysytellä aloillaan, kun koko ajan tekisi mieli jo kirjakauppaan rynnätä, mut173622Marinin hallitus hyväksyi soten (105-77) vuonna 2021
vastaan äänesti Kok, persut, KD, Liike Nyt. Nyt on sitten käynyt niin kuin on käynyt. Pääkirjoitus: Sanna Marin jätti693433Lehtinen: "Oli demareidenkin onni, että valkoiset voittivat sodan 1918"
Lasse Lehtisen mukaan vasemmalla on radiohiljaisuus hänen uutuuskirjastaan, "Läheltä piti. Kansakunnan hurjat hetket" L1002784SDP:n valtuutettu valehtelee koulutuksensa
SDP:n helsinkiläinen kaupunginvaltuutettu Mahad Ahmed käyttää maisterin titteliä suoritettuaan 60 opintopisteen epäviral862660IL - 100 000 potentiaalista sotilasta pakeni Ukrainasta!
"Ukrainasta nuorten miesten joukkopako Liki 100 000 asevelvollisuusikäistä miestä on poistunut Ukrainasta parin viime k282597Anteeksi T
Aamulla olit iloisena huomenta toivottamassa ja minä naama mutrussa sanoi huomenet takaisin. Tajusin vasta yläkerrassa161623En mä tahallani ole näin hankala.
Mulla oli kuusi vuotta sitten vähän samanlainen tilanne ja se päättyi huonosti. Ilmeisesti kuvittelin kaiken silloin ta161386- 1521311
Harmittaako mies, että yhteys katkesi?
Olisitko halunnut, että olisi säilynyt jonkinlainen yhteys vai oliko parempi polttaa sillat takana?1791272