RKP taas hirmunousussa!

RKP singahti taas 11,1% hirmunousuun edelliseen mittaukseen verrattuna!
577
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Eli mitä se on kokonaiskannatuksesta, 0,5 prosenttia enimmillään. Oletko varma, ettei mahdu tutkimuksen virhemarginaaliin, joka oli 1,5 prosenttia?

Äänestä
  • .

    "Ärkko katosi jo virhemarginaaliin"

    .

    Äänestä

RKPn viesti on vahva ja selkeä. Näin suuria suhteellisia hirmunousuja näkee hyvin harvoin.

Äänestä

pakko myöntää, nousussa on.

Äänestä

Saattaa nousta ihan pistesijalle.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


YLE gallup kirjoitti:

RKP singahti taas 11,1% hirmunousuun edelliseen mittaukseen verrattuna!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu