Kiuru jatkaa törkeää valehteluaan

Leikkaa toisen asteen koulutuksesta 260 miljoonaa (ei Yle uutisten kertomaan 69 miljoonaa). Kiuru jaksaa valehdella, että ei vaikuta kouluverkkoon.

Miksi valehtlee törkeästi, koska jokainen tajuaa, että moista ei voi tehdä ilman oppilaitosten lahtaamista?
1179
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Sanomattakin on selvä että opetusministeriöön on iskenyt hulluus.

Äänestä

Opettajana ja entisenä demarina toivon SDP:n vaihtavan ministeriä ennen kuin peli on menetetty.

Äänestä

Teidänkin lukio on Kiurun lynkkäyslistalla.

Äänestä

Kouluruoka on jo hirveetä. Sitä voi käyttää vain rotanmyrkkynä, ei kasvavien lasten ruokkimiseen.

Äänestä

Kiuru on eräs röyhkeimpiä demareita, saanut valtkandina tyhjänpäiväisellä
aiheyhdistelmällä VUOSIA MÄÄRÄAIKAISIA OPETTAJANPESTEJÄ PORISSA
KAVERIKAPITALISMILLA JA NOUSSUT DEMARIJOHTOA NUOLESKELEMALLA
MINISTERIKSI opettajia on siis syrjäytetty kun Kiurulle ja

hänen perheelleen on tehty kunnallista palkkaa Porissa

Toinen kommunisteja lähellä oleva maamiinapoistaja ja Israelin
nälvijä on Erkki Halosen-ex Tuomioja
joka
yrittää YLIOPISTOON SENSUURIA
ELI PANNA YLIOPISTO-OPETTAJALLE KAHLEITA LAUSUNNOISTA

Törky-Eki melskaa
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2014120518894824_uu.shtml
Tuomioja hermostui upseerin lausunnoista: "Mä lasken kolmeen, ennen kuin sanon mitään"

Opettaja vastaa törky-Ekille
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2014120518895155_uu.shtml

Sirén muistuttaa olevansa yliopistollisen korkeakoulun ainelaitoksen johtaja.

- Yliopistojen tehtävänä on ottaa kantaa yhteiskunnalliseen keskusteluun. Olen ainakin tuon tehtävän toteuttanut useasti. Ihan vain yksinkertaisen ihmisen hyvyyttäni kysynkin, mitä Suomessa ja Suomesta saa sanoa?

Äänestä

Tuomioja pitäisi välittömästi erottaa. Tuomioja on tyypillinen itseään täynnä oleva pakkoruotsiin ja mamutukseen hirttäytynyt eliittidemari, joka menettänyt täysin järkensä ja kunnioituksensa Suomea ja kansaa kohtaan. Kansan on aika toimia ja heittää roska laidan yli. Kansa on äly ja järki, Tumioja älykkyyden irvikuva.

Äänestä

Tänäänkin monissa lukiossa pelätään.

Äänestä

Ei unohdeta ,että kokoomus leikkaa yhdessä demareiden kanssa.

Äänestä

Viekö Kiuru teidänkin lasten lukion?

Äänestä

Milloin Kiurun Poriin valinta tutkitaan?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


SuomlaineN kirjoitti:

Leikkaa toisen asteen koulutuksesta 260 miljoonaa (ei Yle uutisten kertomaan 69 miljoonaa). Kiuru jaksaa valehdella, että ei vaikuta kouluverkkoon.

Miksi valehtlee törkeästi, koska jokainen tajuaa, että moista ei voi tehdä ilman oppilaitosten lahtaamista?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu