Uskovan miehen saama sanoma keväällä 2011

Pihon sivulta

Keväällä 2011 tein pääsiäispuhetta Israel-tilaisuuteen ja kysyin samalla Jumalalta, kuinka monta vuotta Suomella on vielä jäljellä itsenäisyyttä. Vastaus tuli: ”Neljä vuotta.” Vuoden 2015 keväällä kriisiajat alkavat.

3

68

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Laitan sanoman tähän uudestaan, koska loppuun tuli hiukan lisäystä.

      Uskovan miehen saama sanoma keväällä 2011

      Keväällä 2011 tein pääsiäispuhetta Israel-tilaisuuteen ja kysyin samalla Jumalalta, kuinka monta vuotta Suomella on vielä jäljellä itsenäisyyttä. Vastaus tuli: ”Neljä vuotta.” Vuoden 2015 keväällä kriisiajat alkavat.

      Tähän liittyen olin nähnyt aiemmin, kuinka vahvasti aseistetut sotilaat marssivat Porin keskustaa kohden. Silloin oli jo vähän puissa lehden alkuja. Tarkistin asiaa ja soitin kolmeen varuskuntaan. Lankapuhelin meni perille ja hälytti, mutta kukaan ei vastannut soittooni. Langaton yhteys ei toiminut ensinkään eikä radiosta ja tv:sta tullut uutisia.

    • Ei hyvä

      Voi sentään.

    • offi10001

      Pohja noteeraus profetioista on tuo kevät 2015.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka ei suostu laskemaan bensan hintaa

      Sanna laski esimerkiksi sähkön arvonlisäveron 10 prosenttiin, jonka Riiikka anosti 25,5 prosenttiin. Sannan aikaan bens
      Maailman menoa
      232
      4123
    2. Maahanmuuttajien vaikutus Suomen valtiontalouteen positiivinen

      Maahanmuuttajat maksavat enemmän tuloveroja kuin saavat tulonsiirtoja. Eroavat persuista tässä suhteessa. Persuista o
      Maailman menoa
      164
      3632
    3. EK: Suomi tarvitsee vuosittain 45 000 maahanmuuttajaa

      Senpä takia Riikkakin laulaa sen lauluja kenen leipää syö. Viime vuonnahan Suomeen muutti 50 tuhatta ulkomaalaista. htt
      Maailman menoa
      312
      2905
    4. Kesäaika on normaaliaika...

      ...siten illalla on valoisaa tunnin pitempään, on sitten kesä tai talvi. Voi nauttia päivän jatkumisesta. Kuka nyt aamul
      Maailman menoa
      270
      2406
    5. Uusin tutkimus: Suomi on maailman toiseksi vähin rasistinen maa

      taakse jää mm. Ruotsi(7) ja Norja(8). Martin Paasi(kok.): Kumoaa vasemmiston väitteet. Kansainvälinen vertailu osoitta
      Maailman menoa
      81
      2026
    6. Ukrainan tiedustelun huippupotti - Iski ensin yhteen satamaan, sitten toiseen

      Ukrainan tiedustelupalvelu SBU kertoo johtaneensa operaatiota, jossa on isketty drooneilla Venäjän tärkeimpiin satamiin
      Maailman menoa
      46
      1834
    7. Ketkä 8 Ähtärin luottamushenkilöä saivat syytteen virka_aseman väärinkäyttämisestä?

      Nyt näiden valtuutettujen nimet esiin, kiitos! Nämä henkilöt pitää yksinkertaisesti laittaa syrjään Ähtärin kaupunginva
      Ähtäri
      46
      1782
    8. Ulkomaalaistaustaiset tulevat kalliiksi yhteiskunnalle.

      Selvitys: Ulkomaalaistaustaiset saivat selvästi enemmän työttömyysetuuksia ja toimeentulotukea kuin suomalaistaustaiset.
      Maailman menoa
      58
      1751
    9. Ähtärin päättäjät

      Nyt tulee kutsu leivättömän pöydän äärelle. Syytteet nostetaan. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/cef83309-0a1b-4fcd-9b
      Ähtäri
      59
      1516
    10. Tulen hulluksi hänestä

      Hän on vanha ja varattu. Mutta olen ihan hulluna häneen. Haluan hänet omakseni. Haluan olla hänen kanssaan ajasta ikuisu
      Ikävä
      72
      1430
    Aihe