Hetkinen, poliittinen satiiri kertoo usein asioita, joita emme haluaisi tunnustaa.
Miten h-vetissä me tuo valittiin 2012? Niinistöhän vikisi kuin ämmä.
http://www.iltalehti.fi/viihde/2014111618841620_vi.shtml
Valitaan seuraavaksi joku täysikasvuinen.
Miten h-vetissä me tuo valittiin 2012? Niinistöhän vikisi kuin ämmä.
http://www.iltalehti.fi/viihde/2014111618841620_vi.shtml
Valitaan seuraavaksi joku täysikasvuinen.
Vastaukset 188
Vanhimmat
Lesboja ei päästetä uimahalliin, levittävät pilustaan aidsia?
http://i.imgur.com/CSUfHMv.png
...käsittää millä mekanismilla AIDS leviää ja taitaa PlLLUKIN olla outo kapistus?
Haloskan pilllu on iso ja ruma laitos, näkyy olenan hampaatkin..
http://i.imgur.com/2XC6GQr.jpg
Sirpa Viljanen haluaa sen pystyttää haloskalle lahjoittamaansa lesbopuistoon!
Siellä äärellä voit käydä runkkaamassa omaa ronttostasi muiden lesbojen kaa.
Ei se apulainen mee ukon kanssa sänkyyn, sehän on töissä
Ensi vuoden alkupuolella Putin tulee viralliselle vierailulle Suomeen.
Stubb paheksuu Wikileaksia ja Wikileaks-ilmiö on hänen mielestään vastenmielinen.
Olisiko suunnilleen 13-14 vuotta. Siitä asti kun halosämmä ensimmäisen kerran valittiin muka-presidentiksi. Se vasuri on nimimerkki Jäbä45. Ihan rassukka ja selkeä mielipuoli.
On ymmärrettävää, että keskityt muiden kirjoittajien haukkumiseen Niinistön kehumisen sijasta. Niinistössä nyt vaan ei ole kehumista.
Ainahan nuo vanhat lesbot kuolaa nuorten naisten perään,
samoin homot pikkupoikien perään.
Antaa lännen upota... Venäjällä kommunistinen puoluekin on arvokonservatiivinen ja kansallismielinen. 16
Miksi Nato vastustajat saa heitellä mitä sylki suuhun tuo. Pitäisi olla jotain rajaa tolla paskan puhumisella.
Jenni päästi äänekkään pierun päivällispöydässä.
Oli tainnut ryppyreikä löystyi Salen fistatessa anaaliin?
- Kataisen ja Urpilaisen iso pudotus kertoo siitä, että kysymys on todellisesta ilmiöstä eikä mistään median luomasta mielikuvasta
Olivat vinkit miten hyväntahtoisia tahansa, jäävät niiden käytännön vaikutus helposti vastaavaksi kuin jos pyytäisi dementiapotilasta vähän skarppaamaan.
Tasavallan presidentille on aina eduksi, mitä vähemmän hän on tekemisissä USA:n presidentin kanssa.
Vertailukohta edellisen ja nykyisen presidentin välillä on harvinaisen selvä.
Kun arvostuksessa ja saavutuksissa lähdettiin sadasta, on nyt tultu varsin katkeraan tulokseen. Pskahan tuo on ja saamaton. Presidentti vaihtuu 2018.
Tyhmyyttään ja sen takia Niinistö niitä virkamiehiä kyykytti, kun ne huomasivat millainen tumpelo Niinistö todellisuudessa on.
kaasuputkikonsultti Paavo Lipponen on edistänyt Venäjän kansallisia intressejä. Ilmeisen hyödyllisesti, sillä työstä on maksettu miljoona korvaukset.
Kumman se ottaa mukaan, sinut vai Rumatsukan?
vai molemmat?
Kumman se ottaa mukaan, sinut vai Rumatsukan?
vai molemmat?
On todella ala-arvoista ja nöyryyttävää Jenni Haukiolle, kun häntä täällä tämän tästä verrataan äitinsä ikäisiin ja vanhempiinkin naisiin.
Olisi syytä korjata tuollainen paikkansapitämätön väite, että miinat eivät olisi aiheuttaneet siviiliväestölle vahinkoja.
Miksi Niinistö ja Kokoomus haluavat Suomen sotimaan Amerikan sotia ja huonoihin väleihin naapuri Venäjän kanssa? Onko ne tyhmiä?
Tarkoitatko tuolla infantiililla luuserilla itseäsi? Jos tarkoitat, niin olet kerrankin ihan oikeassa.
Halonen on lesbo!
Halonen sai Suomeen sekä Yhdysvaltain varapresidentin ja ulkoministerin ja vieraili itse Valkoisessa Talossa kahdesti. Niinistö ei saanut tänne kuin Putinin.
Onko Niinistö vasemmistolaisempi kuin Halonen?
Eipä tuossa avauksessa näy niitä Helinän ahkerasti mainostamia Salen valtiovierailuja Valkoiseen taloon lainkaan...ai niin, eihän niitä ole!! NONE.
Suomalaiset raukkoja ja rehellisyyden kiertäjiä sotaharjoituksien todenperäisyydessä.
Om kuin Yhdysvaltain laiton Kuuban maapala Guontamoss laittomasti, jota meilläkin ja EU suojelee totuudelta.
Eduskunta päättää siitä, millaiset valtaoikeudet tasavallan presidentillä on.
Siinä olet oikeassa, että maa tarvitsee aina johtajan. Mistähän sellainen saadaan, kun maalla ei tällä hetkellä ole johtajaa.
Niinistö ei taas kunnioittaa Kiovan perustuslan rikkojien väkivalta kaappausta ja eritoten Poroshenkon aloittamaa teurastusta. Siis Ukrainalaiset ei saa itse päättää omasta kohtalostaan ja kenen leireihin kuuluu!?
Tarja Halonen on kutsuttu USA:n arvostetuimman yliopiston luennoitsijaksi. Aika moni USA:n presidenteistäkin on opiskellut Harwardin yliopistossa.
Tuskin ne sinne ketä tahansa olisivat Suomesta halunneet.
Meillä on kuitenkin koko ajan diplomaattisuhteet päällä. Meillä ei ole mitään erityisongelmaa. Tietysti tämä Ukraina rajoittaa. Me noudatamme sitä, mitä huippukokous on asiasta lausunut.
Ainahan nuo vanhat lesbot kuolaa nuorten naisten perään,
samoin homot pikkupoikien perään.
Poliitikoille voi tulla kiusaus lupailla kaikenlaista äänien ja eduskuntaan pääsyn toivossa.
Oikeasti ensi vaalikaudesta ei tule mitään notkuvaa buffetpöytää vaan kurinalainen dieetti, jossa karsitaan paitsi hiilihydraatteja myös proteiineja.
Poliitikoille voi tulla kiusaus lupailla kaikenlaista äänien ja eduskuntaan pääsyn toivossa.
Todellisuudessa ensi vuodesta ei tule mitään notkuvaa buffetpöytää vaan kurinalainen dieetti, jossa karsitaan paitsi hiilihydraatteja myös proteiineja.
HS:n taannoisen jutun mukaan puolueet ovat leikanneet rajusti – keskimäärin kolmanneksen – vaalibudjettejaan viime eduskuntavaaleista. Ainoa varakas poikkeus joukossa on perussuomalainen puolue, joka joutui lähtemään viime eduskuntavaaleihin viiden kansanedustajan puoluetuen turvin. Nyt puoluetukea maksetaan 39:n kansanedustajan puolueelle.
En usko että kukaan täysin tietää, mitä hän aikoo. Mutta mitä Itä-Ukrainassa tapahtuu, se pitää Ukrainan epävakaana. En usko kovinkaan loogiseen suunnitelmaan, joka olisi tehty kauan sitten.
"Nyt täytyy tehdä tietynlainen selvä ero. Yhdysvaltalainen lento-osasto sijoittuu Ämariin. Sen tarkoituksena on, kuten presidentti Obama vierailullaan totesi, antaa virolaisille varmistus siitä, että Naton viides artikla toimii. Se on tuon Ämarin harjoituksen tehtävä", Niinistö totesi.
Käännösvirhe on erittäin kiusallinen. Niinistö ei nimenomaan kannattanut Venäjän täydellistä eristämistä.
"Meidän mielestämme Naton jäsenyys ei lisäisi Suomen turvallisuutta, me emme näe Naton jäsenyyttä ajankohtaisena", Sipilä sanoi.
Sveitsissä toimiva HSBC-pankkijätin haaraosasto on auttanut rikkaita asiakkaitaan kiertämään veroja ja kätkemään miljoonia veroviranomaisten ulottumattomiin. Tiedot käyvät ilmi dokumenteista, jotka brittilehti The Guardian, ranskalainen Le Monde, BBC:n Panorama-ohjelma ja Washingtonissa toimiva tutkivien toimittajien yhteenliittymä ovat saaneet haltuunsa. HSBC kuuluu maailman suurimpiin pankkeihin.
Tietovuodon takana on pankin entinen it-asiantuntija Hervé Falciani, joka murtautui pankin asiakastietoihin loppuvuodesta 2007. Tietomurron jälkeen Falciani pakeni Ranskaan, sillä poliisi jahtasi häntä Sveitsin tiukan pankkisalaisuuden rikkomisesta.
Demaritaustaisen Ahtisaaren edustama "sosiaalidemokratia" oli myös termi, jota HS:n tapaamat nuoret eivät vielä hahmottaneet.
Valtiovarainministeri Antti Rinne (sd) esittää "vakavan vetoomuksen" pääministeri Alexander Stubbille (kok), jotta tämä laittaisi kokoomuksen eduskunta- ja ministeriryhmän kuriin.
Neuvoa-antava kansanäänestys Suomen liittymisestä Euroopan unioniin järjestettiin 16. lokakuuta 1994. Tuolloin 56,9 prosenttia suomalaisista äänesti EU:iin liittymisen puolesta.
HS:n tapaamat nuoret eivät vielä hahmottaneet.
Lehden mukaan myös Venäjän suurlähettiläs Suomessa on esittänyt vastaavanlaisen tietopyynnön.
Hallituksen tulee antaa esitykset lain edellyttämistä muutoksista muihin lakeihin vuoden loppuun mennessä.
Hussein tutustui politiikkaa keskustan kautta. Puolueeseen liittyminen auttoi myös sopeutumaan suomalaiseen yhteiskuntaan. Kun Hussein muutti Suomeen Somaliasta, kotoutuminen oli hänen mukaansa aluksi vaikeaa.
Jennin ryppyreikä löystyi Salen fistatessa anaaliin?
Äskettäin lista tuli jälleen tapetille, kun tasavallan presidentti Sauli Niinistö viittasi siihen uudenvuoden puheessaan toivoen uusia Liisan listoja. Presidentti toivoi puolueilta ja muiltakin rehellisiä ilmoituksia siitä mistä aiotaan leikata, ja etenkin siitä, ovatko ehdottajat valmiita tinkimään myös omista eduistaan.
Jos yrityksen liikeidea on kunnossa niin se kantaa ilman, että tarvitsee työntekijän oikeuksia lähteä polkemaan. Englannissa on säädetty minimitunneista ja rakennusalan työehtosopimuksessa on jo säädökset minimityöajasta, eikä sieltä ole työt loppuneet", Kolehmainen sanoo.
Venäjän mielestä Suomi toimii kansainvälisen, asevientiä rajaavien sopimusten vastaisesti ja tukee kaupalla Ukrainan sodan toista osapuolta.
Entinen sdp:n puheenjohtaja ja valtiovarainministeri Urpilainen kertoi marraskuussa lähtevänsä ehdokkaaksi kevään eduskuntavaaleihin.
Perusteellista sössimistä kotimaan politiikassa ei ole syytä palkita ulkomaisella palkintoviralla. Jos Suomi olisi syömävelalla saatu nousuun, se olisi jo tapahtunut.
Ruotsin malli on siitä ongelmallinen, että koska kaikkein rikkaimpien ei tarvitse koskaan luovuttaa yritystään, he selviäisivät täysin ilman verorasitusta.
Ei ole Venäjälläkään mitään aihetta huolestua siitä, jos jossain suomalaistilaisuuksissa vaaditaan Karjalaa takaisin.
Korostaa heikoista huolehtimista, oikeudenmukaisuutta, tasa-arvoa ja työntekijän oikeuksia.
”Haluamme koota uudelleen heti eduskuntavaalien jälkeen valtiovarainministeriön ja tutkimuslaitosten johtajista koostuvan ekonomistiryhmän arvioimaan sopeutuksen aikataulutusta”, hän kirjoittaa blogissaan.
Veroklinikan päätteeksi osallistujille tarjotaan vielä kahvit ja känttyä. Kuulijat vaikuttavat tyytyväisiltä.
Se on ollut valmis osoittamaan muille maille solidaarisuutta talouskriisien aikana, mutta samalla vaatinut avun kohteina olevia maita osoittamaan aloitteellisuutta ongelmiensa ratkaisuissa.
Valtiovarainministeri Antti Rinne (sd) arvioi torstaina, että heikko talouskasvu johtuu viennin heikkoudesta.
...sekä pääministerin ja varapresidentin sekä Dubain hallitsijan sheikki Mohammed bin Rashid al Maktoumin.
Puolustusministeri Carl Haglund (r) sanoo, ettei "tätä ole piilossa valmisteltu". Hän sanoi lähettäneensä maaliskuisen puolustusministerikokouksen raportin muun muassa tasavallan presidentin kansliaan ja siitä olisi selvinnyt että tällainen artikkeli on suunnitteilla.
Viimeaikaiset tapahtumat ovat muistuttaneet meitä siitä, että kansallinen turvallisuus edellyttää monipuolisia valmiuksia ja riskien hallintaa.
Puoluejohtajilta kysyttiin asiaa MTV:n pääministeritentissä keskiviikkoiltana.
”Vaalituloshan on aina oikea, lähdemme siitä liikkeelle. Olen jotenkin sellaisessa tunnelmassa, että nyt tulee uutta lähtöä Suomeen”, Niinistö totesi Tukholmassa pitämässään tiedotustilaisuudessa keskiviikkona.
Niinistön päiväkäsky kuulunee luokkaan "kiittävät päiväkäskyt", sillä Niinistö halusi antamallaan ylipäällikön päiväkäskyllä kunnioittaa kansallista veteraanipäivää, jota vietetään tänään maanantaina.
kjgfiåpoiå
hjklgllkjöklökkj
kjhopiåopi
kjhlkjlkjh
jkgjköloipåp
lhkopiopå
klöjhopiåopioåpi
kljgopiopåiopåi
kjlgklöjkölj
jkölkklkölj
kjlklöjkjlöök
jklhpoiååpoi
kljhökjlkl
jkölköjlöjl
jkljölkljkljjkljö
klöälköälkö
ghjllljkhoipåopi
hlkölkököljölk
gkjhlkjhlkjhl
jkgkljöökljkölj
jlkjlöölj
hjkhljkhkh
kljglkjklöjkklöj
jlkjölkjölj
kjlöklöjljökljklj
klhoipåopopåioåpopåi
kkjlöjkökljjl
jkhiouppioupiou
jkhgiuopupiooiuiu
jklöjlköljöklj
jklölkj
klopiopiåpipo
kljiopåoi
jlkjölkjölkjölkjölkj
lkölöäälökläkölök
kljöklopipoiå
hjlkjhljhkjhljkh
jklhgoipååopopipi
lkjökljljopippåiåoppoi
hjiiopopiåopiå
jhgnmnm,,nmnm
kljgoipiåpåpoiåopiåpoi
jkhgupioupoiupoiu
jkhgioåpåipopi
gjkhlkjhlkjhljkh
jkhgoiåopiåpoiåpo
jkhgiåopåpiåpi
klgopiåpiåopiåpoiåop
jhdiouppoupou
jkhguiopupioupo
jkhgiupoupou
kjhgoiåpiåpoiåpo
jkhgiuupoiupoiupoupiou
jkhgiupoiupououp
jkhgiuopoiupioupoupou
jkhgiuopoiupoiupoiupoupoi
jguipioupiouiouoiupoiu
jkhgiuopioipuoiuoioi
gjhuipioupiou
jkgiuopiouipoupioupo
jkhguiyiouyoiuyoiuhgkhbj
jhgiuopioupouou
jhguipoupopopopo
jgkhiupoiuouo
jhgiuopoupoupo
jhkgiupoupo
jkhgiupoupoiupoiou
jhkgiupoiupiouio
jhgupoiupoiupio
Miksi avauksesta valitetaan? Valittakaa MTV3:lle joka teki hienon ja osuvan sketsin?
Huvittavaa parkua...
Suomeen valittiin presitentti, eikä Yhdysvaltain vasalli.
Suomen etu pitää olla etusialla, niin Obamaki tekee keinoja kaihtamatta!
kölkjölkjöljöljölk
Lasten ja vähä-älyisten ohjelma tuo putous, sinun tasoisellesi sopiva.
Ei siihen ylenannon naamanvääntelyä ja massakieriskelyä
kukaan normaali ihminen tuhlaa aikaansa
Haloskan koko kausi on ollut yhtä sketsiä.
Halonen on homomiehen näköinen lesbo kiroiluineen ja lippahattuinen
ranskalaistenkin mielestä
Näin kirjoitti ranskalainen lehti, sanoja oli muistaakseni presidentti.
Sama mies sanoi Tuomiojaa pyöreäksi nollaksi.
Venäläiset Toverit taas sanoivat lypsäjän näköiseksi:DD
,
...nähdä paljon sinua v-tuttaa ja miten purat pahaa oloasi yhä yhä typerämmin ja ala-arvoisimmin sanailuin. Näkee, että ottaa niin paljon päähän ettei oikein sanotuksi saa.
Vielä kun se punottava otsasuonesi poksahtaisi.
tiedä mitä seuraavaksi suunnittelee tekevänsä suunnattomassa kateudessaan.
...Salea leukaan.
...berliinin tuuli vollaa taas.
Poliitikoille voi tulla kiusaus lupailla kaikenlaista äänien ja eduskuntaan pääsyn toivossa.
Todellisuudessa ensi vaalikaudesta ei tule mitään notkuvaa buffetpöytää vaan kurinalainen dieetti, jossa karsitaan paitsi hiilihydraatteja myös proteiineja.
Halonen ei pystynyt samaan....
Saat 4 kpl Duracell Ultra paristoa vain 1 eurolla! http://fi.quizonaut.com/campaigns/build/?id=BAA5C283-572D-4EDE-BAFD-BE51021733EE&ref=PA_FP&aid=e1f1b72a&bid=a6a5c28c
jhkgioupoiupiou
khjgipoiåpoiåpoi
jkhgiuopoupoiupio
hjgiåoippoiåpoipi
jkhguiiioåpiåp
jkhgoioiåpiåpoi
jhfiuopoupoiu
jkhgupoiupioupiou
hjgiuopiouppioup
jhgupioupoo
jhkpioupioupou
jkhlgioupioupoupo
jkhguipioupiouiou
hjkgiuopioupoi
jlkhgioupoiuoioi
hkjgoiuoipååpipi
hjgopiåpipiåpiåpi
jhkguipiouoiuoiuiou
jhkgiuopoiupiououoiuou
jklhgipuopoiupoiupoiu
kjhgdfuiopoupoip
jkhghjlkjhljkhk
jkhgiopupoiuoiu
jkhgioupoupioupioupoi
hjgoiuiåopopåiåpi
jkhgiuopoiupoupoupo
jkhgioupoiupoiupoi
jkhgoipuklöjgioupoiupio
hgiopupoupoiu
jhkgiouoppoiuoi
jhklgioupoiupoupoupoiup
kljhgioupoiupoiuo
jhkgiopuipoujklköjökljl
jhkgiuoppoiupoiuöjkl
hjktiuoyjkhuioklhjopi
hgtiouioupoiu
jhtioupoiupoiu
jkhoipukjlopiupoiu
jkhrioupoiupioupoupiou
jkhoiuopiuklpoiåpoi