Oliko tollanen ja koska
Mikkelin taksimurha
♥♥♥♥♥♥
353402
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 35
Vanhimmat
Kohta pääsee ehdonalaisee.
Ei ehkä kannata näille kulmille asettuu.kun nykyään sattuu kaikkia juttuja.
http://www.savonsanomat.fi/uutiset/kotimaa/taksisurmassa-tuomio-myos-raiskauksesta/1011719
Tomi vitun tapani penttinen.
Eikös tuokin paskakasa kohta vapaudu?
Joo hautarauhan rikkominen hylättiin hovissa ja hovi totesi:
" Ruumiinavauksessa naisen keuhkoista löytyi hiukkasia, jotka olivat peräisin auton verhoilusta. Se viittasi siihen, että nainen oli elossa raiskauksen aikana."
Olikohan ihan läähättänyt kiihottavasti. Siten osin omaa syytä????Ja siten vain 10 vuoden tuomio!!!!!!! Kyllä tossakin tapauksessa nitkautus olisi ollut ihan kohdallaa.??
Kuinka taksia mainostetaan turvalliseksi ? Onko ns.pimeäntaksin kuski koskaan tappanut ketään kyydittävää...en ole ainakaan kuullut.
En tiedä onko mikään muu ammattiryhmä kärsinyt enemmän tuon paskan teosta,kuin juuri taksimiehet. Suomen laki on kyllä vitsi sinänsä. Ensikertalaisen ei tulisi päästä henkirikoksista puolella tuomiolla. Mutta kun rosvoja hyysätään.Uhreista viis.
Kyllä taksimiesten kontolla on vuosien mittaan ollut mitä iljettävimpiä rikoksia. Pahimmasta päästä on olleet koulukyydittävien hyväksikäytöt. Nyt viimeviikollakin taisi tulla ilmi sentapainen.
Taksiluvan saamiseksi pitäisi järjestää sellainen auditointi, jossa luvanpyytäjän korviin ja varpaisiin pantaisiin piuhat ja piuhat sitten mittariin kiinni. Sitten lupakandinaatille näytettäisiin erilaia kuvia. Olisi sikaa, alastonta naista, lapsien kuvia, 100 euron kuvia jne jne...Lautakunta sitten seuraisi mittarin viisaria. Jos viisari värähtäisi epäilyttävästi niin taksilupa jäisi saamatta!!
Kyllä riski on aina kun vieraaseen kyytiin käyt paitsi ruumisautossa,toistaiseksi.yhteiskunta on täynnä mieleltään kipeitä.ja tulee aina suuremmissa määrin olemaan.
Milloin tuo uusittu auditointi-testi tulee käyttöön?? Ihan ehdoton!!!
Vapautunut kuullemma.
Ajaa taksia?????
Pieksämäki
Käykääs paikalliset tervehtimässä
Taximurhaajia ja Pizzamurhaajia... Ei jumalauta tätä Mikkeli meininkiä.
miten pizzalla voi murhata? myrkyttämällä vai miten?
Penari hinkkaa. Niitä on semmosia naisia jotka saa vipinät oikeasta vaaran tunteesta. Nyt on tosi mahku!!!!
vapaalla taitaa olla ja feisbuukin mukaa asuu jyväskylässä.
Ei kyllä asu missään jyväskylässä! Taidat katsoa väärää profilia!
Missä menee nykyään?
Ekotorilla.
Tää sankari asu meiä yläpuolella.
Joo ja meijä alapuolela.
Ei ole mahdollista, koska hän asui ylimmässä kerroksessa. Tosin en tiedä asuitko sitten katolla,
Terveisin Katto-Kassinen.
Vieläkös tomia panettaa
Pania Tomettaa?? Ehe ehe...
Eiks se salvettu??
En tiedä mut tollaset imbesillit kyl pitäis ketkä käyttää kahta kysymysmerkkiä yhden sijasta
Pallit pölökylle ja pajavasaralla pam pam. Yskinkertainen toimenpide??
Juu, voit myös hypätä suoraan kiikkuunkin. Vaihtoehtoja on.
Toisaalta kyllähän kyyti pitää aina jotenkiin maksaa. Nyt meni vähän överiksi.
Reipas taksimies panee vaikka 75vee mummoa??
uskoisin että tuo raiskaajatappaja vaikka kuinka muuttaa nimensä niis joku hetki joku nappaa hänet. ei hän pakoon pääse. nalli palaa joskus sitten se on menoa.
Onko mahdollista että uhri oli feministi joka tykkäsi normaalia rajummasta seksistä? Meni vaan vähän yli?
Onnea sinne apukouluun, sait sitten tietsikan päälle ja osasit painaa enterrrrrriä.
Joo, kyllä, näin pääsi käymään...