Jouko Piho Venäjän televisiossa homoliittoa vastaan

Jouko Piho Venäjän televisiossa homoliittoa vastaan

Venäläinen tv-kanava Petersburg Channel 5 teki vähän yli 4 minuuttia kestävän raportin Suomen eduskunnan homoliittoäänestyksestä. Ohjelma, jonka loppupuolella on myös minun haastatteluni, tuli ulos tänään 5.12.2014. Linkki ohjelmaan on tässä: http://www.5-tv.ru/news/92307/ .

4

65

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • homot inhoittavia!

      Hienoa! Toivottavasti Piho sanoi että Suomessa vain Helsingin Kallio on homoper-sereikä mutta muualla ollaan tätä iljettävyyttä vastaan.

      • ihmettelen vain

        Miten tuollainen nobody pääsi Venäjän televisioon? Johtuuko siitä, että olet 'Israelin ystävä' ja lempi puuhaasi on konttaaminen juutalaiseliitin edessä ilman alushousuja?


    • Tässä Google-käännös kieliasu korjattuna siitä mitä sanoin: "Jouko Piho, ihmisoikeusaktivisti ja teologi: "Henkilökohtaisesti vastustan tätä lakia, samoin kuin monet muut. Useimmissa maissa ihmiset uskovat, että miehen ja naisen perinteinen avioliitto on paras yhdistelmä jälkeläisten kasvatukseen. Lapset, jotka kasvavat normaalissa perheessä, sopeutuvat yhteiskuntaan paremmin. 60 maassa, mukaan lukien Venäjä, on yksinkertaisesti mahdotonta hyväksyä tällaisia lakeja. Suomesta tuli 12. maa, joka kannattaa homojen avioliittoa. Tanska, Norja, Islanti ja Ruotsi - koko Skandinavia on jo olemassa luettelossa.”

      Sanoin, että nuo 60 maata, joissa ei hyväksytä homoliittoja, ovat Euroopassa, mutta se ei ole näköjään tullut mukaan käännökseen.

      Tämä osuus, joka on otettu mukaan ohjelmaan, on noin kolmannes siitä, mitä sanoin.

      • ja lopuksi...

        .... toimittaja sai potkut, sanoin: " Kaikkia pöhlöjä sinäkin päästät haastatteluun! "


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taas nuoren kuolema

      Vasunmäentiellä paha onnettomuus. Nuori nainen menehtyi. Niiin sydäntä riipaisevaa 😭
      Lapua
      126
      4600
    2. Elikkäs persuissa ovat pahimmat häiriköijät

      Koska sieltä tuli kaikkein kovin ulahdus. Persujen peesissä seuraa kokoomus js hajuraon päässä röhkii kepulaiset. Olipa
      Maailman menoa
      69
      3294
    3. "Skandaali muhii SDP:ssä" - "pelon ilmapiiri vallitsee"

      Puolueen johto on vähintään vastuussa ilmapiiristä, jossa häirinnän uhrit eivät ole saaneet ääntään kuuluviin. Vyyhdin
      Maailman menoa
      104
      3164
    4. Tehomaksu rankaisisi normaalista sähkönkäytöstä

      Energiaviraston valmistelema tehomaksumalli herättää aiheellista huolta erityisesti tavallisten kotitalouksien näkökulma
      Maailman menoa
      39
      2611
    5. Ahdistelu ongelmaa vain vasemmistossa - ei oikeiston edustajissa

      Mutta demarit ovat tunnetusti sivistymättömiä, ja vähemmän fiksuja.
      Maailman menoa
      28
      2312
    6. Kuinka paljon teillä

      on ikäeroa?
      Ikävä
      107
      1563
    7. Sinusta kulta paljastuikin yllättävä

      taito. Vaikuttavaa. ❤️
      Ikävä
      49
      1116
    8. Trump asettaa Grönlannin kaappausta vastustaville Euroopan maille 10% tuontitullin

      Suomi mukana näissä maissa. Myöhemmin Trump aikoo nostaa tuontitullit 25%:iin kesäkuun alusta, jos Grönlannin kaappausta
      Maailman menoa
      337
      1098
    9. 49
      852
    10. Mitä luulet mies

      Olisko tämä mun mustasukkaisuus iso ongelma meidän suhteessa? Tiedän, että se ei ole hyvä asia, mutta tykkään susta niin
      Ikävä
      55
      681
    Aihe