Tasan kaksikertaa käynyt rajala liikkeessä ja tasan kaksikertaa saanut töykeätä palvelua,myyjiä on ollut kolme asiakkaita minun lisäksi nolla. Hinnat hipovat pilviä, tai niin voihan se olla että olen liian köyhä, mutta netistä olen saanut samat tavarat puolta halvenmalla.
Ei kiitos rajalalle
säästöä 400€
6169
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Höpö Höpö. Minä käyn siellä aika usein eikä koskaan mitään valittamista. Aina olen saanut tavarat sopivaan hintaan. Viimeksi ostin pari muistikortta ja sain kaupan päälle kameran käyttöön oivallisia neuvoja.
Käynyt en vuosiin ole, uskon kuitenkin saavani muistit helposti konetta näpyttelemällä noin 70% halvemmalla. Kameraa osaankin jo käyttää.
Itse saanut myös vähättelevää ja ylimielistä palvelua.
Kävin kysymässä kameran akkulaturia. Myyjä teki vartin töitä sen eteen ja soittokierrksellaan sitten tilasi mulle sellaisen. Kävin kahden päivän päästä hakemassa sen ja hinta oli edullinen. Muualta ei korvaa lotkautettu. Tyhmän maksajan liikkeessä myyjä sanoi suuren viisauden. Se kuulemma tulee ostopakkauksessa mukaan.Olihan se siellä mutta kun se meni hukkaan. Minusta ei tule enää niin tyhmää että menen siihen liikkeeseen.
Nikonin kameraan yleislaturi 120 euroa ja verkkokauppa.comista nikonin oma 60 euroa. Yleislaturia hän tarjosi siksi, ettei nikoniin saa ostettua jälkikäteen omaa laturia.
Viimekerralla kun poikkesin kyselemässä uutta ultrakuvaputkea vanhaan kameraani, tällä ylimielisellä hieman tukevahkolla kaverilla roikkui kuolasuusta ja mustikkapiirakkaa rinnuksilla. tilaan tästälähin halvemmalla netistä.