RKP haluaa liittää Suomen Ruotsiin

263
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kokosuomen pitää uÿtyä venäjän puolustus voimiin, niin suomen puolstus olisi varmoissa käsissä,eihän ruotsilla ja nallato ole mimkäänlaisia, varteen otettavia puolustusvoimia enää, jos tiukka paikka tulee. Venäjä voittaa.Lukekaa historiaa.

Äänestä

Suomen Venäläinen kansanpuolue on täysin eri mieltä. Jos se ehdottaisi yhteisiä ilma- ja merivoimia Suomen ja Venäjän välillä olisi johtohenkilöt syytteessä maanpetoksen valmistelusta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


1809 oli virhe kirjoitti:

http://yle.fi/uutiset/hbl_puolustusministeri_haglund_visioi_suomen_ja_ruotsin_meri-_ja_ilmavoimien_yhdistamista/7673608

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu