huhujen mukaan Amirhan harjoitteli Vantaa Cuppia varten mutta tuliki vähä isommat skabat. http://www.iltasanomat.fi/muutlajit/art-1288792569205.html?pos=ksk-nln
Painin kautta UFC-sopimukseen
JagR
10575
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Ehkä ei kannata ens vuonna kiertää painin suomi cup kisoja. ainakaan rahan takia.
On kovempi turnaus ja siitä saa suomicuppi pinnoja
No eipä se paljon isompi "skaba" kyllä ole. Käy ottamassa yhden matsin.
Kivat sille, mutta painiura on kyllä takana. Ei näistä vapaaotteluun lähteneistä enää painijoiksi ole. Sääli.
Että nämä tienaa rahaa ja heidät tuntee muutkin kuin pienipikkuruinen painiväki
Ekassa matsissa ja UFC oli siinä, jatkoa ei tule.
No?Miten kävi? :) ja sitte tuollla joku sanoo:"No eipä se paljon isompi "skaba" kyllä ole." On täällä kyllä eri tietäjiä..
Netti on täynnä paskanpuhujia ja niitä muka asiantuntijoita.
Tietty prosentti suomalaisista ei osaa iloita mistään. Ei siis yhtään mistään! Onneksi en kuulu siihen ryhmään. Elämä olis aika v****n ankeeta!
http://www.iltalehti.fi/urheilu/2015012719096806_ur.shtml
Rahaa tuosta saa jos pärjää, mutta urheilua...no, mutta eipä tarvi meikäläisen vaihdella vaippoja pahimmassa tapauksessa.
Mutta vilpittömästi onne a matkaan.
Ennenaikainen keskeytys tuomarilta. Luulin, että piti olla ammattilaissäännöin...
8 sekuntia riitti ja Amirkhanista puhutaan jo nyt enemmän ku kaikista muista suomalaisista vapaaottelijoista yhteensä.