Minä arvostaisin, kunnioittaisin ja ihailisin tuollaista miestä kuin sinä! Tuntisin itseni todella erityseksi, kun sitten minä olisin juuri se henkilö, jolle haluaisit neitstyyden menettää. Olisi hauskaa myös opettaa kokematonta ja olla henkisenä tukena, ettei mies tuthaan häpeisi osaamattomuuttaan ja kokemattomuuttaan. Olis niin söpöä! Tuollaisia miehiä on harvassa, oot todella ainutlaatuinen. Sitten sitä seksiä opeteltaisiin yhdrssä eihän siinä muuta. Plus että voisi olla varma ettet tartuta mitään sukupuolitautia. Eli nyt ole ylpeä neitsyydedtäsi ja pidä siitä kiinni niin kauan kunnes aito halu tulee ja kiihotut aidosti naisesta. Ei haittaa vaikka odottelisit sitä oikeaa vielä vuosia eteenpäin. Tärkeää et oot kypsä seksiin sit kun eka kerta on ajankohtainen. Ps. Mun mies oli neitsyt kun me alettiin seurustelemaan. Itseäni harmittaa se, että en ollut neitsyt, se olis ollut jotain niin upeaa. Tyhmä minä koska aikaisemmat seksikokemukset olivat todella huonoja, koska en ollut vielä valmis. En kiihottunu ja kostunut aikaisemmin yhtään joten yhdyntä oli ihan paskaa ja sattui. Nyt tutun ja turvallisen henkilön kanssa on opeteltu pikkuhiljaa ja vasta nyt 30vuotiaana 5v seurustelun jälkeen seksi tuntuu oikeasti ihanalta, aikaisemmin myös mieheni kanssa sattunut enemmän tai vähemmän. Eli ei ole kiire mihinkään pääasia et nautit siitä mitä teet. On muuten olemassa aseksuaaeja, eli sellaisia jotka eivät kiihotu seksuaalisesti. Ja se ei välttämättä ole pysyvä olotila. Itse luokittelisin itseni aseksuaaliksi noin 25 ikävuoteen asti. Ja omiin aisteihin kannattaa luottaa....tsrmppiä oot erityinen
ei ole kiirettä menettää neitsyys!!
7
216
Vastaukset
- leafar
http://hellogiggles.com/10-famous-people-who-waited-until-marriage-to-lose-their-virginity#sl=3
Adriana Lima, Jessica Simpson jne. Menettivät neitsyyden vasts lähemmäs 30 vuotiaina. Kyllä sitä seksiä ehtii vielä harrastaa kauan! Mutta huonoja kokemuksia ei saa koskaan pois menneisyydestä. Puhumattakaan sukupuolitaudista. - 16+9
Sunlaiset naiset on erittäin harvassa, naiset yleensä on täysiä laumasieluja ja ajattelee tyyliin että mies jolla on poikuus tallella ei ole "sanut ketään" ja nainen ajattelee että jos muut naiset ei pidä miestä hyvänä vaihtoehtona niin ei hänkään sitten.
Vertauskuvallisesti tyhjässä ravintolassa on varmasti "jotain vikaa" vaikka oikeasti se olisi aivan yhtä hyvä kuin suosittu ravintola.- 4e6tr54yr5t
Riippuu ihan missä sitä seuraa haet.
Jos löydät livenä oikeasti potentiaalisen kumppanin, niin hänen asenteensa luultavasti on aloittajan kuvailema.
Jos etsit vaan jotain ja varsinkin senssipalsttoilla, niin päädyt kilpailutetuksi ja nainen etsii aika usein "itsevarmaa, kokenutta miestä", siis toisin sanoen alistajaa.
- ewr4ewt54
Entä jos oikeasti haluaisi harrastaa yhdenillanjuttuja?
Pitääkö silti odottaa ymmärtävää naista viemään poikuus, että voi sitten vasta aloittaa vapaamman seksielämän?- leafar
ewr4ewt54: ehdottomasti eka kerta kannattaa tehdä ymmärtävän naisen kanssa! Ja sellaisen jonka tuntee ja jonka kanssa voi avoimesti häpeilemättä harjoitella seksiä, naisen tyydyttämistä sormin, asentoja yms. Ajattele jos eka kertasi on jonku tuntemattoman kanssa ja yhden illan juttu: et voi tietää miten nainen reagoi kun sä yrität sählätä sorminesi ja oot täysin kokematon eri asennoista, ehkä hermoilet ja sit sulla ei seiso, tuntuu varmasti nololta? Ja vielä jos nainen on ihan bitch niin huokailee ja valittaa kun et osaa mitään, sulle jää ihan paska fiilis siitä kokemuksesta. Eli kuuntele tätä neuvoa: harjoittele seksiä tutun naisen kanssa ja sit kun osaat niin on helvetin hauskaa alottaa ne yhden illan jutut joita haluut!!!
- ewr4ewt54
leafar kirjoitti:
ewr4ewt54: ehdottomasti eka kerta kannattaa tehdä ymmärtävän naisen kanssa! Ja sellaisen jonka tuntee ja jonka kanssa voi avoimesti häpeilemättä harjoitella seksiä, naisen tyydyttämistä sormin, asentoja yms. Ajattele jos eka kertasi on jonku tuntemattoman kanssa ja yhden illan juttu: et voi tietää miten nainen reagoi kun sä yrität sählätä sorminesi ja oot täysin kokematon eri asennoista, ehkä hermoilet ja sit sulla ei seiso, tuntuu varmasti nololta? Ja vielä jos nainen on ihan bitch niin huokailee ja valittaa kun et osaa mitään, sulle jää ihan paska fiilis siitä kokemuksesta. Eli kuuntele tätä neuvoa: harjoittele seksiä tutun naisen kanssa ja sit kun osaat niin on helvetin hauskaa alottaa ne yhden illan jutut joita haluut!!!
Mutta jos sellaisen turvallisen naisen löytämisessä menee vuosia, niin jää "nuoruus kokematta".
- leafar
ewr4ewt54 kirjoitti:
Mutta jos sellaisen turvallisen naisen löytämisessä menee vuosia, niin jää "nuoruus kokematta".
Voi ollakkin että myöhemmin haluaisit että todellakin olisi jäänyt kokematta nuoruuden hölmöilyt ja huonot kokemukset!!! Ja kuten sanoin niin seksiä ja yhdenillan juttuja ehtii harrastaa vielä myöhemmin, silloin kun niistä jää hyvät muistot.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat1118093Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur4287269SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"
Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden2085538Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien1364463Kun täällä kysytään aina vaan naisilta
Niin nyt kysytään miehiltä. Mies, voisitko ottaa kumppaniksesi naisen joka nostaa enemmän penkistä kuin sinä? Tienaa en824421Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal994331Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!
Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr104042Tiesitkö? Tämä suomalainen keksi Elämäni biisi -sarjan - Viinin lipittely mainittu!
Tiesitkö? Elämäni biisi on suomalainen formaatti ja sen takana on Petja Peltomaa. Hänen kynästä ovat lähtöisin myös mm.03720Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen
Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil132590Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p12416